Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-24, 12:59 Autor: Kacper Śnigórski

Ojciec skazanego za zabójstwo mechanika z Zawady przed sądem. Policja znalazła u niego broń

Ojciec skazanego za zabójstwo mechanika z Zawady przed sądem. Policja znalazła u niego broń [fot. Kacper Śnigórski]
Ojciec skazanego za zabójstwo mechanika z Zawady przed sądem. Policja znalazła u niego broń [fot. Kacper Śnigórski]
Na początku stycznia opolski sąd skazał mechanika z Zawady na 25 lat więzienia za zabójstwo Macieja Z. Teraz przed Sądem Rejonowym w Opolu stanął jego ojciec, 72-letni Wiktor M. Policja w trakcie przeszukiwania domu ws. zabójstwa, znalazła w szafie pancernej broń, na którą Wiktor M. nie miał pozwolenia. Po jednodniowym procesie mężczyzna został skazany na karę grzywny w wysokości 5 tys. zł.
Akt oskarżenia przeczytał prokurator Tomasz Wójtowicz.

- Oskarżam Wiktora M. o to, że w okresie od 1998 roku w użytkowanym przez siebie domu jednorodzinnym posiadał bez wymaganego zezwolenia broń palną w postaci rewolweru koloru szarego, rewolweru koloru czarnego przerobionego na broń palną, której posiadanie jest zabronione. Ponadto posiadał broń długą - czytał akt oskarżenia prokurator.

Sąd w uzasadnieniu wyroku uznał, że kara grzywny będzie adekwatna, ponieważ oskarżony przyznał się do winy i pierwszy raz stanął przed sądem w charakterze oskarżonego.

Ponadto, Wiktor M. pokryje koszty sądowe. Decyzją sądu, straci też pozwolenie na broń. Ostatnia kara będzie o tyle dotkliwa, że 72-latek jest myśliwym. Tłumaczył, że broni używał do odstraszania zwierzyny.
Prokurator Tomasz Wójtowicz

Wiadomości z regionu

2020-02-19, godz. 22:30 Nysa także stawia na elektromobilność. W tym roku w mieście pojawią się pierwsze instalacje do ładowania samochodów Nysa to kolejne miasto, w którym zamontowane zostaną stacje ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Instalacje mają pojawić się tam jeszcze w tym roku. » więcej 2020-02-19, godz. 20:00 Wiosną ma ruszyć rewitalizacja kamionki Piast w Opolu. "To nie będzie kąpielisko, ale miejsce wypoczynku" Coraz bliżej rewitalizacji kamionki Piast w Opolu. Do ratusza wpłynęły trzy oferty na zagospodarowanie byłego wyrobiska cementowni. Najniższą cenę przedstawiła… » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Cmentarz w Namysłowie będzie większy. Na terenie nekropolii pojawi się także kolumbarium na urny Na cmentarzu komunalnym w Namysłowie powoli zaczyna brakować wolnych miejsc. Z tego powodu tamtejszy magistrat przygotowuje się do rozbudowy nekropolii. » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Spór o remont drogi w Goświnowicach. Dalszą wycinkę drzew wstrzymała pachnica dębowa Nyskie starostwo wstrzymało wycinkę drzew przy drodze powiatowej prowadzącej do Goświnowic. Prace mające na celu modernizację drogi ustały po protestach ekologów… » więcej 2020-02-19, godz. 16:45 Nie zwolnili przed przejściem dla pieszych, dostali mandaty i punkty karne Pędzą zdecydowanie za szybko i do tego wykonują niebezpieczne manewry. Policjanci z grupy Speed zatrzymali kolejnych kierowców, którzy w terenie zabudowanym, w… » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Nadleśnictwo Olesno usuwa niebezpieczne i zamierające drzewa rosnące przy drogach Ubywa drzew wzdłuż drogi wojewódzkiej 494 w powiecie oleskim. Chodzi o trasę od granicy z województwem śląskim do skrzyżowania z drogą krajową 45. » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Innowacje w polskich miastach i wsiach mogą być jeszcze bardziej widoczne. W Opolu rozmawiano o możliwościach ich wyko… Od systemu powiadamiania o zapełnionych kontenerach na śmieci, po zautomatyzowaną komunikację miejską, komputery kwantowe i sztuczną inteligencję. Jak mogą wyglądać… » więcej 2020-02-19, godz. 15:45 Kierowca z Mołdawii wiózł busem 12 osób. Mógł przewozić 9 Zabrał na pokład 12 osób, a mógł maksymalnie 9. Mołdawski kierowca busa stracił prawo jazdy, bo przesadził z liczbą pasażerów w samochodzie. » więcej 2020-02-19, godz. 14:45 Policjantem jest się niezależnie od godzin pracy. Przypomniał o tym funkcjonariusz z Grodkowa Policjanci z Opolszczyzny kolejny raz udowadniają, że o bezpieczeństwo mieszkańców dbają niezależnie od godzin pracy. Tym razem przypomniał o tym kierownik grodkowskich… » więcej 2020-02-19, godz. 14:30 Jedziesz za szybko, licz się z konsekwencjami. Prudniccy policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych 120 i 170 kilometrów na godzinę - jadących z taką prędkością kierowców zatrzymali policjanci z prudnickiej drogówki. Obu mężczyznom wręczono mandaty, ukarano punktami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »