Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-13, 15:45 Autor: Kacper Śnigórski

Wyroki ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Dożywocie dla matki i ojca

Wyroki ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Dożywocie dla matki i ojca [fot. Kacper Śnigórski]
Wyroki ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Dożywocie dla matki i ojca [fot. Kacper Śnigórski]
Opolski sąd okręgowy skazał Aleksandrę J. i Dawida W. na dożywocie. Matkę za poczwórne morderstwo, natomiast ojca za pomocnictwo przy tych zabójstwa. Sąd za każde zabite dziecko wymierzył oskarżonym po 25 lat więzienia, a karą łączną było właśnie dożywocie. Do zabójstw doszło między 2013 a 2018 rokiem w Ciecierzynie w gminie Byczyna.
Kobieta rodziła dzieci w wannie, a następnie wsadzała do worka i chowała w nieużywanym piecu. Tylko pierwsze zabite dziecko pochowała pod jabłonią na terenie posesji.

Sąd w uzasadnieniu podkreślił, że oskarżony bardzo dobrze wiedział o ciążach swojej żony, a po urodzeniu pierwszego dziecka, miał jej powiedzieć "wiesz, co teraz zrobić". Zdaniem sądu kobieta wszystkie dzieci "odczłowieczyła" i tylko pierwszy z noworodków miał prowizoryczny pogrzeb.

Oskarżona wyjaśniając tę zbrodnię tłumaczyła, że pochowała dziecko pod jabłonią, bo... bardzo lubi jabłka. Pozostałe dzieci zostawiała w piecu, w zawiązanych workach, w których noworodki się udusiły. Z wyjaśnień oskarżonej wynikało, że wszystkie dzieci po porodzie żyły, do czego w uzasadnieniu odniósł się sędzia Dariusz Kita.

- Noworodek płci męskiej złapał mnie za palec wskazujący. Co do kolejnego dziecka oskarżona wskazała, że żyło. Dziecko żyło, bo drgnęła mu nóżka - uzasadniał wyrok sędzia Kita.

Dokładnie takich kar dla oskarżonych żądał prokurator. Oskarżona prosiła o każdą karę poza dożywociem, bo chciała spotykać się ze swoim 7-letnim synem. Dawid W. chciał uniewinnienia. Oskarżeni będą musieli również przekazać po 200 tysięcy złotych dla ich 7-letniego syna, za utratę rodzeństwa.

Wyroki w tej sprawie są nieprawomocne.
Posłuchaj relacji naszego reportera

Wiadomości z regionu

2020-07-07, godz. 20:45 Trzy miesiące aresztu dla 21-latka podejrzewanego o podpalenie 21-letni mężczyzna, który w sobotę (04.07) spowodował pożar budynku gospodarczego w jednej z wsi w gminie Dobrzeń Wielki decyzją sądu trafił do aresztu na trzy… » więcej 2020-07-07, godz. 20:09 Raport dnia: W regionie potwierdzono 3 nowe zakażenia koronawirusem. 22 osoby wyzdrowiały Trzy zachorowania na COVID-19 i 22 nowe ozdrowienia. Tak wygląda wtorkowy (08.07) bilans dnia na Opolszczyźnie. Od początku pandemii w regionie patogen z Chin… » więcej 2020-07-07, godz. 19:33 Wybory 2020: Strażacy ochotnicy z Białej liczą na poselskie wsparcie przy zakupie wozu gaśniczego Wymiana wyeksploatowanych samochodów pożarniczych jest pilną potrzebą wielu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. O związanych z tym możliwościach rozmawiał… » więcej 2020-07-07, godz. 19:15 Wiceminister S. Szwed z wizytą w SAG Olszowa. Przedsiębiorcy z gminy Ujazd lżej przechodzą kryzys, dzięki tarczy finansowej… Większość przedsiębiorców działających na terenie gminy Ujazd, w tym w strefie ekonomicznej, skorzystało z pomocy finansowej na walkę ze skutkami koronawirusa… » więcej 2020-07-07, godz. 18:45 W Walcach stanęło serce na plastikowe nakrętki Gmina Walce dołączyła do miejsc, w których zbierane są plastikowe korki, które po sprzedaży będą poddane recyklingowi a uzyskane w ten sposób pieniądze są przeznaczone… » więcej 2020-07-07, godz. 18:30 Rada Programowa Radia Opole nagrodziła dziennikarzy! Nagrody Rady Programowej Radia Opole za pierwsze półrocze 2020 roku przyznane. Tym razem rada przyznała 6 nagród dla dziennikarzy naszej rozgłośni. » więcej 2020-07-07, godz. 17:25 Uwierzyła, że pomaga policji złapać złodziei, podczas gdy sama padła ich ofiarą. 79-latka z Nysy straciła ponad 80 tysięcy… Kolejna starsza osoba w regionie straciła swoje oszczędności po tym, gdy uwierzyła oszustom, działającym metodą 'na policjanta'. » więcej 2020-07-07, godz. 17:00 Wracając po pracy do domu policjant zatrzymał pijanego kierowcę Policjant z Kędzierzyna-Koźla wracając po pracy do domu zatrzymał pijanego kierowcę. Wychodząc z kozielskiego komisariatu usłyszał od dyżurnego informację, że… » więcej 2020-07-07, godz. 16:52 WYBORY 2020: W Dobrzeniu Wielkim parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej rozmawiali o problemach wsi Wyższe dopłaty bezpośrednie dla rolników i wyższe emerytury dla matek z obszarów wiejskich. Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej spotkali się w Dobrzeniu Wielkim… » więcej 2020-07-07, godz. 14:54 Opole ogłasza nietypowy konkurs. Za wysoką frekwencję w wyborach samorząd ufunduje mieszkańcom nagrody Darmowy weekend w opolskim ZOO, na basenie czy Muzeum Polskiej Piosenki, pod warunkiem, że Opolanie pobiją rekord frekwencji w II turze wyborów na prezydenta RP… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »