Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-21, 16:00 Autor: Kacper Śnigórski

Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku

Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. W sądzie trwa kolejny rozprawa w tym procesie [fot. Kacper Śnigórski]
Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. W sądzie trwa kolejny rozprawa w tym procesie [fot. Kacper Śnigórski]
Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. W sądzie trwa kolejny rozprawa w tym procesie [fot. Kacper Śnigórski]
Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. W sądzie trwa kolejny rozprawa w tym procesie [fot. Kacper Śnigórski]
Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika z relacji świadków, którzy zeznawali dzisiaj (21.10) w procesie dotyczącym zabójstwa czwórki dzieci w Ciecierzynie, niedaleko Byczyny. Według prokuratury, 27-letnia Aleksandra J. wszystkie dzieci rodziła naturalnie, następnie wsadzała je do czarnego worka i chowała w piecu. Jedno dziecko zakopała pod drzewem.
Świadkami w procesie byli dzisiaj m.in. rodzice oskarżonego o pomocnictwo przy zabójstwach - Dawida W. i pracownicy pomocy społecznej.

- W 2017 roku dostaliśmy pierwszy anonimowy sygnał o tym, że oskarżona może być w ciąży - mówił na rozprawie jeden ze świadków, pracownik opieki społecznej.

- Raz był taki sygnał, ileś lat do tyłu. Nie zastaliśmy Aleksandry J. w domu, ona przyjechała później do nas. Powiedziała, że ma umówioną wizytę u lekarza, że prawdopodobnie nie jest, już nie pamiętam co powiedziała. Następnie przyniosła nam ze szpitala wypis, że była to ciąża niekompletna czy coś takiego - dodał świadek, pracownik opieki społecznej.

Z informacji śledczych wynika, że wtedy Aleksandra J. poroniła. Kolejny sygnał ws. oskarżonej opieka społeczna otrzymała na miesiąc przed zatrzymaniem przez policję. Również wtedy pracownicy poinformowali o sprawie policję.

- Ja się zapytałam wprost Oli, czy jest w ciąży. Ona powiedziała, że absolutnie nie, że to pomówienia. Napisała nam oświadczenie, w którym zaznaczyła, że nie jest w ciąży - dodała pracownica opieki społecznej.

- Następnie wróciliśmy do ośrodka. Informację przekazaliśmy dyrekcji, która tego samego dnia kazała nam pojechać na policję. Przedstawiliśmy im tę sytuację. Policjanci nie przyjęli tego zawiadomienia mówiąc, że nie ma twardych dowodów - dodał kolejny świadek, również pracownik opieki społecznej.

Następnie na sali rozpraw w roli świadków pojawili się rodzice Dawida W., którzy zgodnie twierdzili, że nie mieli pojęcia o ciążach oskarżonej.

- Ja się kiedyś zapytałem "Olu, a czemu ty jesteś taka gruba". To mi powiedziała, że bierze tabletki. Też kiedyś się pytałem "Olu, a ty nie jesteś ten". To mi powiedziała z takim uśmieszkiem, "dziadek, a kto by mi to zrobił" - zeznawał ojciec oskarżonego Dawida W.

- Nie zwracałam uwagi. Ola po ciąży przytyła. Chodziła zawsze w takich luźnych rzeczach. Ja jej specjalnie nie obserwowałam - dodała matka oskarżonego Dawida W.

Sprawa rodziców Dawida W. została wyłączona do osobnego postępowania. Prokuratura twierdzi, że wiedzieli oni o ciążach Aleksandry J. Sprawą zajmuje się Sąd Okręgowy w Opolu.
Pracownik opieki społecznej
Pracownicy opieki społecznej
Rodzice oskarżonego Dawida W.

Wiadomości z regionu

2020-03-29, godz. 13:00 Zmieni się przebieg DK 45 w Opolu. Obwodnica Piastowska będzie drogą krajową Obwodnica Piastowska w Opolu ma wejść do kategorii dróg krajowych. Kilkukilometrowa trasa, która łączy obwodnicę Północną z ulicą Niemodlińską, jest aktualnie… » więcej 2020-03-29, godz. 12:45 DPS w Pawłowiczkach odizolowany od świata. U 12 osób potwierdzono koronawirusa 12 potwierdzonych dziś (29.03) przypadków zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie dotyczy pensjonariuszek i personelu prywatnego ośrodka opieki nad seniorami w… » więcej 2020-03-29, godz. 11:50 Zderzenie busa z osobówką na opolskim odcinku autostrady A4. Droga jest przejezdna Jedna osoba została poszkodowana po zderzeniu busa z samochodem osobowym na opolskim odcinku autostrady A4. Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00 na 216 km, na… » więcej 2020-03-29, godz. 11:00 Komunikaty "Zostań w domu" będą emitowane także z wieży ratuszowej w Opolu Od dziś (29.03) syreny wieży ratuszowej będą codziennie nagłaśniać komunikat o pozostawaniu w domu w związku z pandemią koronawirusa. Komunikat dotychczas można… » więcej 2020-03-29, godz. 10:30 Młodzież z Namysłowa lekceważy zagrożenie koronawirusem, dlatego miasto zamknęło wyspę Od piątku (27.03) obowiązuje zakaz wstępu na wyspę w Namysłowie. Magistrat podjął taką decyzję po konsultacjach z policją, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania… » więcej 2020-03-29, godz. 10:00 Wierni zostają w domu. Transmisje dają możliwość uczestnictwa w niedzielnej mszy W całym kraju Msze Święte w kościołach odbywają się bez udziału wiernych. W uroczystości oprócz kapłana i obsługi może wziąć udział maksymalnie 5 osób. W udziale… » więcej 2020-03-29, godz. 09:34 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To mieszkanki powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego [AKTUALIZACJA] Kolejne, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. COVID-19 stwierdzono u 12 osób regionie. Jak informuje wojewoda opolski zakażonymi są… » więcej 2020-03-29, godz. 09:15 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu czeka na dawców krwi Krwi nie brakuje, stan jest optymalny, ale trzeba utrzymać ciągłość pobierania krwi od dawców, bo nie wiadomo, czy w najbliższym czasie nie zwiększy się zapotrzebowanie… » więcej 2020-03-29, godz. 08:00 Ekipy remontowe zamkną most im. Ireny Sendlerowej na wyspie Bolko Od wtorku 31.03 do czwartku 02.04 nie przejdziemy mostem im. Ireny Sendlerowej w Opolu. W związku z remontem tzw. zielonego mostu, który prowadzi do opolskiego… » więcej 2020-03-29, godz. 07:30 Strzelce Opolskie: do końca wakacji rodzice nie zapłacą za żłobek i przedszkola Do wakacji zniesione zostają opłaty stałe za pobyt dzieci w przedszkolach i żłobku gminy Strzelce Opolskie. Oznacza to, że gdy placówka jest zamknięta, rodzice… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »