Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-31, 15:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Apel o rozwagę do kierowców i pieszych, ostrzeżenie przed kieszonkowcami i pierwsze zatory w rejonie cmentarza. Ruszyła akcja "Znicz 2019"

Cmentarz na Półwsi [fot. Piotr Wójtowicz]
Cmentarz na Półwsi [fot. Piotr Wójtowicz]
Cmentarz na Półwsi [fot. Piotr Wójtowicz]
Cmentarz na Półwsi [fot. Piotr Wójtowicz]
Cmentarz na Półwsi [fot.P.Wójtowicz]
Cmentarz na Półwsi [fot.P.Wójtowicz]
Policja ostrzega przed kieszonkowcami i apeluje o ostrożność na drogach. Ruszyła policyjna akcja "Znicz 2019", podczas której funkcjonariusze kontrolują stan trzeźwości kierowców, zwracają uwagę, aby być widocznym i kierują ruchem w okolicach cmentarzy.
Przed wyjazdem na Wszystkich Świętych zabezpieczmy swoje mieszkania, a na cmentarzach uważajmy na kieszonkowców. - Wychodząc na cmentarz zabierajmy ze sobą jak najmniejszą ilość pieniędzy - podkreślała młodszy aspirant Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Dzisiaj (31.10) opolscy policjanci zorganizowali specjalną konferencję prasową przed wejściem na cmentarz komunalny na Półwsi. Apelowano o rozwagę do kierowców oraz do pieszych. - Pamiętajmy, jeśli jesteśmy ubrani w szare kolory to jesteśmy słabo widoczni - mówił podinspektor Maciej Milewski, rozdając przechodniom odblaskowe opaski.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i wzmożonym ruchem w okolicach cmentarza komunalnego. Już dzisiaj przed południem tworzyły się zatory m.in. na Hallera czy Domańskiego. Były też kłopoty ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Natomiast handlowcy zgłaszali problem z dowozem towaru przed płytę cmentarną. Ruchem na skrzyżowaniu Wrocławskiej z Domańskiego w miarę potrzeby kierują policjanci.

Dzisiaj od godziny 18:00 do 22:00 i jutro od 8:00 do 22:00 wprowadzone zostanie ograniczenie w ruchu pojazdów ciężarowych i pojazdów powyżej 12 ton.
Akcja Znicz 1
Akcja Znicz 2
Akcja Znicz 3

Wiadomości z regionu

2020-04-09, godz. 19:45 Politechnika Opolska ma "nowego" rektora. Stanowisko będzie dalej piastował prof. Marcin Lorenc Profesor Marcin Lorenc nadal będzie sprawował funkcję rektora na Politechnice Opolskiej. Zdecydowało o tym dzisiejsze (09.04) głosowanie, w którym uczestniczyło… » więcej 2020-04-09, godz. 18:00 Powraca coroczny, wiosenny problem wypalania traw Od początku roku strażacy na Opolszczyźnie wyjeżdżali do ponad 400 tego typu pożarów. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach nyskim, brzeskim i namysłow… » więcej 2020-04-09, godz. 17:56 Mamy 6 ofiarę koronawirusa na Opolszczyźnie i dwa nowe potwierdzone przypadki zakażenia Nie żyje kolejna osoba z naszego regionu zakażona koronawriusem. Jak przekazały służby wojewody opolskiego, zmarła 77-letnia mieszanka powiatu kędzierzyńsko-k… » więcej 2020-04-09, godz. 17:20 Hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu przekształcone w izolatorium. W piątek trafią tam pierwsi pacjenci Hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu zostało przekształcone w izolatorium. W czasie trwania pandemii będą przebywać tam osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa… » więcej 2020-04-09, godz. 16:27 Po gminie powiat postanowił zwiększyć wsparcie dla namysłowskiego szpitala Kolejne wsparcie od samorządu dla namysłowskiego szpitala. Tym razem o przyznaniu dodatkowych pieniędzy dla lecznicy zdecydowali powiatowi radni. » więcej 2020-04-09, godz. 15:09 Wielkoczwartkowe przesłanie biskupa opolskiego do księży tym razem w wersji online [FILM] Wielki Czwartek to dzień, kiedy wspomina się ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii oraz kapłaństwa. Kapłani diecezji co roku spotykają się tego dnia na porannej… » więcej 2020-04-09, godz. 15:05 Kamery termowizyjne "pilnują" wejść do szpitali w Brzegu i Opolu. Podobne pojawią się wkrótce w Nysie i Głuchołazach Przy wejściu do szpitali w Nysie i Głuchołazach będą prowadzone pomiary temperatury z wykorzystaniem kamer termowizyjnych. Podobne rozwiązanie wprowadziło niedawno… » więcej 2020-04-09, godz. 14:19 Kolejny sprzęt ochronny przekazany przez opolskie starostwo. Tym razem dla DPS-u w Prószkowie Sto kombinezonów, tysiąc maseczek oraz przyłbice. To wsparcie, jakiego udzielił powiat opolski Domowi Pomocy Społecznej w Prószkowie. » więcej 2020-04-09, godz. 13:42 Premier: Przed nami decydująca faza walki z koronawirusem. Kwarantanna narodowa przedłużona, będzie też obowiązek zakrywania… Dotychczasowe ograniczenia, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa, zostają przedłużone do 19 kwietnia. Szkoły pozostaną zamknięte do 26 kwietnia. Poinformował… » więcej 2020-04-09, godz. 12:19 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska pomoże szpitalom w zagospodarowaniu zużytego sprzętu 150 tysięcy złotych przekaże trzem opolskim szpitalom Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w stolicy regionu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »