Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-31, 17:45 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Akcja "Znicz 2019". Zmiany na drogach w Krapkowicach i Zdzieszowicach. Policja: nie jeździmy na pamięć!

Policjanci i drogowcy ustalili zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy [fot. policja]
Policjanci i drogowcy ustalili zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy [fot. policja]
Policja po raz kolejny apeluje do kierowców, żeby nie jeździli na pamięć, ale zwracali uwagę na znaki, zwłaszcza w rejonie cmentarzy. Nowa organizacja ruchu została wprowadzona w Krapkowicach w dwóch miejscach – w Otmęcie oraz przy cmentarzu przy ul. Staszica.
- Jeśli chodzi o ten drugi cmentarz, to zmiany są na dwóch ulicach – mówi Jarosław Waligóra z krapkowickiej policji. - Od skrzyżowania z ulicą Staszica i Prudnicką do skrzyżowania z ulicą Kołłątaja po obu stronach drogi jest zakaz zatrzymywania się. Natomiast w rejonie skrzyżowania z ulicą Staszica i Krasińskiego do skrzyżowania z ulicą Limanowskiego jest zakaz postoju. Na ulicy Mickiewicza, przy cmentarzu na Otmęcie, od skrzyżowania ulicy 3 Maja – ulica Mickiewicza do ulicy Ligonia zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Zmiany dotyczą też Zdzeiszowic. Przy tamtejszym cmentarzu, od skrzyżowania ulic Kozielskiej i Solownia w kierunku ul. Odrzańskiej obowiązuje ruch jednokierunkowy w stronę Kędzierzyna-Koźla.
Jarosław Waligóra

Wiadomości z regionu

2020-04-09, godz. 08:00 Wstęp na cmentarz w Wołczynie jednak dozwolony. Zniesiono zakaz, ale trzeba zachować ostrożność Był zakaz i nie ma zakazu. Mowa o wstępie na cmentarz komunalny w Wołczynie. » więcej 2020-04-09, godz. 07:30 Kolejne defibrylatory z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego trafią do strażaków OSP w powiecie kluczborskim Kolejne defibrylatory trafią do 33 jednostek OSP z powiatu kluczborskiego oraz do Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. W ramach trzeciej edycji projektu „Akcja dla serca”… » więcej 2020-04-08, godz. 22:02 Miał przebywać na kwarantannie, jednak znaleziono go pijanego poza domem. Policja sprawdza, czy mógł spowodować wypadek Zamiast przebywać w izolacji, wolał spędzać czas poza domem, na dodatek pod wpływem alkoholu. Mowa o 49-latku, który nie zastosował się do obowiązku odbycia k… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Raport dnia: dwie nowe ofiary koronawirusa na Opolszczyźnie. COVID-19 potwierdzono u kolejnych dziewięciu osób Dwie osoby zarażone koronawirusem zmarły dzisiaj (08.04) na Opolszczyźnie. To 87-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz 57-letni mężczyzna z… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Profilaktyczne rygory w DPS-ie. Partner jednej z pracownic zaraził się koronawirusem W związku z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem partnera jednej z pracownic Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, w trzech obiektach tej placówki wprowadzono… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Pierwsza sesja online nie bez problemów technicznych. Radni powiatu namysłowskiego wznowią obrady jutro Nie udało się przeprowadzić pierwszej sesji rady powiatu namysłowskiego na odległość. Niektórzy radni mieli w jej trakcie spore problemy z komunikacją. » więcej 2020-04-08, godz. 19:12 3 nowe zachorowania na koronawirusa w naszym województwie. Ministerstwo opublikowało wieczorny raport Troje kolejnych mieszkańców Opolszczyzny choruje na koronawirusa. Tak wynika z wieczornego raportu Ministerstwa Zdrowia. » więcej 2020-04-08, godz. 18:00 Bp Andrzej Czaja: doczekamy i my momentu, kiedy będzie zwyciężona pandemia - Zaprośmy Boga do naszych domów w tym trudnym czasie - mówi do wiernych ordynariusz diecezji opolskiej. Biskup Andrzej Czaja za pośrednictwem mediów apeluje o… » więcej 2020-04-08, godz. 17:00 Zarząd województwa wyznaczył 15 pokojów dla lekarzy i personelu medycznego Zarząd województwa opolskiego wyznaczył 15 pokojów dla lekarzy, którzy pracując w szpitalach, gdzie występuje potencjalne ryzyko kontaktu z pacjentami z koronawirusem… » więcej 2020-04-08, godz. 16:45 Maseczki dla seniorów łakomym kąskiem dla oszustów. Rekordzista wyłudził 500 sztuk Na wolontariusza, na sąsiada, wnuczka, monopolistę czy też harcerza. W czasie pandemii koronawirusa pojawili się nowi oszuści, którzy za cel obrali sobie maseczki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »