Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-01, 09:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy w Nysie

Akcja „Znicz” [fot. Sławomir Kieler]
Akcja „Znicz” [fot. Sławomir Kieler]
Na ulicach Nysy zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Będą obowiązywać do niedzieli. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nysie zadbają o to, by ruch w okolicach nekropolii odbywał się płynnie i wskażą miejsca, w których będzie można zaparkować samochód.
- Przy cmentarzu komunalnym na ulicy Mieczysława I wprowadzono ruch jednokierunkowy przy ulicy Saperskiej - mówi młodszy aspirant Mateusz Szwajger z Komendy Powiatowej Policji w Nysie. - Ruch z ulicy Saperskiej jest kierowany przez Skorochów na drogę krajową 46. Parkowanie na tej ulicy będzie możliwe w wyznaczonych miejscach, prędkość maksymalna wynosić będzie 20 km/h.

Ruch jednokierunkowy wprowadzono na ulicy Głowackiego, od ulicy Krawieckiej do Czarneckiego i na ulicy Szczecińskiej.

- Parkowanie na ul. Obrońców Tobruku będzie możliwe od budynku PWSZ do wieży ciśnień z możliwością zawrócenia w jej rejonie. Parkowanie będzie możliwe od ul. Ściegiennego do parkingu przy cmentarzu po lewej stronie jezdni - mówi młodszy aspirant Mateusz Szwajger z Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Całkowity zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał na ulicy Mieczysława I po lewej stronie w kierunku Otmuchowa, a na ulicy Eichendorffa po obu stronach drogi. Przy cmentarzu na ulicy Złotogłowickiej od strony miasta także nie będzie można się zatrzymywać. Policjanci na bieżąco będą udzielali informacji o możliwościach dojazdu oraz o utrudnieniach w ruchu.
mł.asp. Mateusz Szwajger
mł.asp. Mateusz Szwajger

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej 2020-07-11, godz. 19:34 W Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W weekend trwają tam Dni Kultury Kresowej Msza święta, marsz pamięci oraz apel przed Tablicą Upamiętnienia, a po nich konferencja naukowa. W Kędzierzynie-Koźlu zostały uczczone ofiary Zbrodni Wołyńskiej… » więcej 2020-07-11, godz. 19:20 Auta z przysmakami z różnych zakątków świata zaparkowały w Opolu. Przed NCPP pojawiło się kilkanaście foodtrucków Burgery, pizze, tortille, czy słodkie specjały z różnych zakątków świata od dziś (11.07) czekają na odwiedzających opolską Pasiekę. » więcej 2020-07-11, godz. 19:00 Plaga komarów w Opolu. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami nie da się wyjść z domu Letni koszmar powrócił. Komary znów atakują i kłują. Opolski ratusz przygotowuje się do odkomarzania miasta. Ma ono jednak odbyć się dopiero pod koniec miesiąca… » więcej 2020-07-11, godz. 18:15 Ruch wahadłowy na DK 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po zdarzeniu drogowym [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał do rowu. Na miejscu pracują służby ratownicze… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 W Nysie powstała pierwsza społeczna łączka kwietna. Pomysłodawczyni chce zainspirować w ten sposób samorząd do tworzenia… W centrum Nysy powstała pierwsza łączka kwietna. Rozwiązanie to ma pomóc pszczołom zbierającym nektar, a także przyczynić się do lepszego gromadzenia wody przez… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wszystko dla bezpieczeństwa. W Gogolinie staną nowe lampy przy kolejnych przejściach dla pieszych Dziesięć lamp ledowych zostanie ustawionych w centrum Gogolina przy przejściach dla pieszych. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął realizację tego zadania, montując… » więcej 2020-07-11, godz. 14:35 Kolejne sprzęty dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Z pieniędzy unijnych doposażono cztery oddziały Do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu dotarła kolejna część sprzętów zamówionych jeszcze przed pandemią. Doposażone zostały cztery oddziały. Zakupy sfinansowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »