Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-31, 11:20 Autor: Witold Wośtak

Przy cmentarzu w Kluczborku i Byczynie będzie jutro więcej miejsc parkingowych

Cmentarz [fot. Witold Wośtak]
Cmentarz [fot. Witold Wośtak]
Będą jutro (01.11) dodatkowe miejsca parkingowe przy kluczborskim cmentarzu w związku z dniem Wszystkich Świętych. Policja, prowadząc akcję "Znicz 2019", uczula na wzmożony ruch wokół nekropolii.
Trzeba koniecznie patrzeć na znaki i zrezygnować z jazdy "na pamięć". W Kluczborku otwarte zostaną szlabany parkingu szpitala Vital Medic, ale samochody muszą opuścić to miejsce do 22:00.

- Później za wyjazd trzeba będzie zapłacić 2 złote - mówi aspirant sztabowy Dawid Gierczyk, oficer prasowy kluczborskiej policji.

- Będzie można parkować również w Kluczborku przy ulicy Strzeleckiej - częściowo na chodniku, lecz tylko po prawej stronie, patrząc w kierunku Chocianowic. Kierowcy powinni pamiętać, aby pozostawić na chodniku odpowiednio dużo miejsca do swobodnego poruszania się pieszych.

Więcej miejsc do pozostawienia będzie też przy cmentarzu w Byczynie.

- Dodatkowo dla kierowców parkujących swoje pojazdy przy cmentarzu w Byczynie otwarty będzie parking terenowej placówki Inspekcji Transportu Drogowego. Miejsce jest potocznie nazywane "wagą", a znajduje się za cmentarzem przy drodze krajowej numer 11 - dodaje Dawid Gierczyk.

Policja apeluje do kierowców o "zdjęcie nogi z gazu", natomiast pieszym przypomina o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.
Dawid Gierczyk 1
Dawid Gierczyk 2

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej 2020-07-11, godz. 19:34 W Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W weekend trwają tam Dni Kultury Kresowej Msza święta, marsz pamięci oraz apel przed Tablicą Upamiętnienia, a po nich konferencja naukowa. W Kędzierzynie-Koźlu zostały uczczone ofiary Zbrodni Wołyńskiej… » więcej 2020-07-11, godz. 19:20 Auta z przysmakami z różnych zakątków świata zaparkowały w Opolu. Przed NCPP pojawiło się kilkanaście foodtrucków Burgery, pizze, tortille, czy słodkie specjały z różnych zakątków świata od dziś (11.07) czekają na odwiedzających opolską Pasiekę. » więcej 2020-07-11, godz. 19:00 Plaga komarów w Opolu. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami nie da się wyjść z domu Letni koszmar powrócił. Komary znów atakują i kłują. Opolski ratusz przygotowuje się do odkomarzania miasta. Ma ono jednak odbyć się dopiero pod koniec miesiąca… » więcej 2020-07-11, godz. 18:15 Ruch wahadłowy na DK 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po zdarzeniu drogowym [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał do rowu. Na miejscu pracują służby ratownicze… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 W Nysie powstała pierwsza społeczna łączka kwietna. Pomysłodawczyni chce zainspirować w ten sposób samorząd do tworzenia… W centrum Nysy powstała pierwsza łączka kwietna. Rozwiązanie to ma pomóc pszczołom zbierającym nektar, a także przyczynić się do lepszego gromadzenia wody przez… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wszystko dla bezpieczeństwa. W Gogolinie staną nowe lampy przy kolejnych przejściach dla pieszych Dziesięć lamp ledowych zostanie ustawionych w centrum Gogolina przy przejściach dla pieszych. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął realizację tego zadania, montując… » więcej 2020-07-11, godz. 14:35 Kolejne sprzęty dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Z pieniędzy unijnych doposażono cztery oddziały Do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu dotarła kolejna część sprzętów zamówionych jeszcze przed pandemią. Doposażone zostały cztery oddziały. Zakupy sfinansowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »