Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-10, 18:15 Autor: Daniel Klimczak

Kamil Bortniczuk zaprezentował "4-pak" dla Nysy. "Do tej pory żaden parlamentarzysta nie okazał miastu takiego wsparcia"

Kamil Bortniczuk zaprezentowal 4-pak Bortniczuka dla Nysy [fot. Daniel Klimczak]
Kamil Bortniczuk zaprezentowal 4-pak Bortniczuka dla Nysy [fot. Daniel Klimczak]
Modernizacja Jeziora Nyskiego, zastrzyk dla nyskiej PWSZ, wsparcie dla sportu oraz inwestycje w sołectwa i zwiększenie ich roli. To elementy "4-paku" Kamila Bortniczuka dla gminy Nysa.
Ubiegający się o reelekcję z listy Prawa i Sprawiedliwości poseł Kamil Bortniczuk przedstawił dziś (10.10) elementy wypracowanego wspólnie z władzami miasta planu na najbliższą kadencję. Jednym z jego najważniejszych punktów jest inwestowanie w drużyny, jak i obiekty sportowe, w tym modernizacja stadionu Polonii Nysa. Parlamentarzysta zapewniał, że pomoże miastu w zdobyciu pieniędzy na ten cel.

- Kompletnym uzupełnieniem tej przepięknej hali i boisk treningowych jest stadion na miarę wielkości tego miasta, porównywalny swoim zakresem do stadionu w Brzegu. Moja głowa w tym, żeby ministerstwo sportu zdecydowało się na wsparcie tej inicjatywy w takim zakresie, aby gmina Nysa uniosła wkład własny również do projektu o rozszerzonym zakresie - dodał.

Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz przypomniał o rządowym wsparciu, które w ostatnim czasie gmina otrzymała na budowę dróg na terenach przemysłowych czy deklarację zainwestowania 35 milionów złotych w uzbrojenie terenu. Zdaniem samorządowca, to dowód na skuteczność i zaangażowanie Kamila Bortniczuka.

- Ostatnie kilka tygodni pokazały, jak bardzo skutecznym posłem jest pan Kamil Bortniczuk. Ja zaryzykuję stwierdzenie i to bez żadnych obaw, że skuteczność pana posła jest dotychczas, w historii wsparcia parlamentarzystów dla miasta, bez żadnego porównania - wskazywał.

Prezes Agencji Rozwoju Nysy Bogdan Wyczałkowski powiedział, że na działalności parlamentarzysty zyskała nie tylko Nysa.

- Większość boisk modernizowanych w powiecie nyskim, między innymi w Paczkowie, to przy aktywnym zaangażowaniu pana posła i tutaj myślę, że każdy burmistrz będzie miał wiele do powiedzenia i do podziękowania panu posłowi. Taka osoba w sejmie przyszłej kadencji daje gwarancję, że tych środków na sport nie zabraknie - przekonywał.

Jak dodał poseł Bortniczuk, zobowiązania te uda się wypełnić wówczas, gdy zjednoczona prawica pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości zdobędzie mandat do dalszych rządów.
Kamil Bortniczuk
Kordian Kolbiarz
Bogdan Wyczałkowski

Wiadomości z regionu

2019-12-12, godz. 19:15 Uwaga na marznące opady deszczu Biuro prognoz IMGW informuje o możliwości wystąpienia opadów marznącego deszczu na Opolszczyźnie. » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Oddanie szpiku nie boli, a możemy komuś uratować życie. "Jest bardzo duża satysfakcja" 80 osób zadeklarowało w Prudniku przekazanie swoich komórek macierzystych chorym na nowotwory krwi. Po raz piąty akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku… » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Ośrodek Medyczny Samarytanin przyjmie jednocześnie o dwa razy więcej pacjentów. Dzięki dotacji unijnej jest też nowy s… Oddano do użytku nową część Ośrodka Medycznego Samarytanin w Opolu. Po rozbudowie placówka ma 30 łóżek dla pacjentów w ramach NFZ, czyli dwa razy więcej niż w… » więcej 2019-12-12, godz. 18:30 Janusz Kowalski sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski został sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i pełnomocnikiem rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 Dzień otwarty opolskiego NFZ w Galerii Ozimskiej w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia szykuje dzień otwarty w Galerii Ozimskiej w Opolu. Pracownicy Funduszu będą stacjonować jutro (13.12) między godziną… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 150 razy sprzedał jeden telefon. Usłyszał wyrok jak za zabójstwo Oszukał 150 osób na blisko 250 tysięcy złotych - sąd skazał go jak za morderstwo na 20 lat więzienia. Mateusz L., student krakowskiego AGH wpadł w hazard. Zaczął… » więcej 2019-12-12, godz. 16:50 83-letnia brzeżanka straciła ponad 60 tysięcy złotych. Padła ofiarą metody "na wnuczka" Ponad 60 tysięcy złotych padło łupem oszustów, którzy wyłudzili pieniądze od seniorki z Brzegu. Kobieta padła ofiarą metody 'na wnuczka'. » więcej 2019-12-12, godz. 16:00 Prudnik: posypały się mandaty za nielegalne wylewanie ścieków Niedozwolone odprowadzanie ścieków stało się problemem w gminie Prudnik. Nie wszyscy mieszkańcy wiosek wywożą nieczystości z gospodarstw na tamtejszą oczyszczalnię… » więcej 2019-12-12, godz. 15:45 Po raz 28. w Opolu kwestować będą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Już za miesiąc 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu. Ponad 300 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Nie… » więcej 2019-12-12, godz. 15:00 Rolnik znalazł w polu plantację marihuany. Postanowił z niej skorzystać. Dzisiaj ruszył proces Ponad 160 krzaków konopi, z których można było przygotować 23 kilogramy marihuany o wartości 700 tys. złotych. Taki widok zaskoczył rolnika Grzegorza S. pracującego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »