Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-01, 20:45 Autor: Grzegorz Frankowski

Kamil Bortniczuk chce zabiegać o funkcje rekreacyjne dla zbiornika we Włodzieninie

Kamil Bortniczuk na spotkaniu z mieszkańcami Włodzienina - [fot: Grzegorz Frankowski]
Kamil Bortniczuk na spotkaniu z mieszkańcami Włodzienina - [fot: Grzegorz Frankowski]
Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk, walczący o reelekcję z listy Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami Włodzienina w powiecie głubczyckim. W spotkaniu wziął również udział Piotr Pancześnik, przedstawiciel Wód Polskich.
Głównym tematem spotkania była sytuacja zbiornika retencyjnego we Włodzieninie. Obiekt, który kosztował 30 mln złotych ma za zadanie chronić miejscowości leżące poniżej niego przed zalaniem. Na tym polu bardzo dobrze spełnia swoje funkcje przeciwpowodziowe jako zbiornik suchy.

- Wyzwanie, jakie stoi przed nami jest takie, aby ten zbiornik poza funkcją przeciwpowodziową pełnił również funkcje rekreacyjne - tłumaczy poseł Kamil Bortniczuk.

- Napełnienie w takim stopniu w jakim był pierwotnie planowany, przy tej technologi, w której został wykonany nie jest możliwe. Są analizy, które pokazują, że byłoby możliwe napełnienie częściowe z poziomem niższym, niż wcześniej planowane z wykorzystaniem przede wszystkim tych naturalnych zapór, które tutaj we Włodzieninie są. Byłoby to połączenie dwóch funkcji. Jednocześnie byłaby duża rezerwa, która pełniłaby funkcję przeciwpowodziową, byłaby też tafla wody, która służyłaby rekreacji - dodaje.

Potencjalnie istnieje możliwość częściowego napełnienia zbiornika i oto chce zabiegać poseł Bortniczuk w przyszłej kadencji sejmu. Dostrzega jednak inne problemy z którymi muszą mierzyć się mieszkańcy Włodzienina.

- Jest jeszcze drugi problem, problem z zalewaniem, który jest bardziej dotkliwy dla części mieszkańców. Ich majątek jest niszczony regularnie wodą spływającą z pól, które zostały pozbawione, w sposób niezgodny ze sztuką, melioracji - w ramach łączenia tych pól. Myślę, że to jest poważniejszy problem i mamy pewien pomysł jak go rozwiązać - dodaje Kamil Bortniczuk.
Kamil Bortniczuk
Kamil Bortniczuk

Wiadomości z regionu

2019-12-05, godz. 20:30 "Cegiełki Wdzięczności". Opolska katedra wyróżniła swoich darczyńców Ponad 120 osób otrzymało dzisiaj (05.12) 'Cegiełki Wdzięczności'. Są one podziękowaniem za wsparcie przy renowacji Katedry Opolskiej. Remont świątyni trwa od 2015… » więcej 2019-12-05, godz. 19:00 Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu zyskał nowe pracownie zawodowe. "Wprowadzamy młodzież w potrzeby XXI wieku" Uczniowie brzeskiej 'budowlanki' mogą od dziś (05.12) zdobywać praktyczną wiedzę w lepszych niż dotąd warunkach. W szkole uruchomiono 4 nowe pracownie adresowane… » więcej 2019-12-05, godz. 18:00 "Możemy pomóc innym poprzez napisanie listu". Studenci Uniwersytetu Opolskiego walczą z łamaniem praw człowieka na świ… Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego uczestniczyli w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Przeciwstawiali się naruszeniom… » więcej 2019-12-05, godz. 17:15 Koniec problemów z pozbyciem się śmieci. Od nowego roku w Murowie będzie funkcjonował PSZOK W styczniu samorząd Murowa uruchomi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie funkcjonował przy ul. Wolności w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-12-05, godz. 16:30 Strażacy opanowali pożar kuchni w miejscowości Kuźniczka w powiecie oleskim 9 zastępów straży pożarnej interweniowało przy pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Kuźniczka (gmina Praszka). » więcej 2019-12-05, godz. 15:15 Dokonali kilkunastu włamań i rozboju. Szef grupy skazany na 15 lat więzienia Przyjeżdżali w trójkę z Wrocławia, żeby włamywać się do domów na Opolszczyźnie. Mieli kominiarki i byli dobrze przygotowani. Dzisiaj (05.12) opolski sad okręgowy… » więcej 2019-12-05, godz. 15:00 Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w konkursie wiedzy o policji. Było 40 pytań testowych 90 uczniów z 45 szkół podstawowych całego województwa wzięło udział w konkursie wiedzy o policji. 40 pytań zamkniętych dotyczyło między innymi zasad naboru, historii… » więcej 2019-12-05, godz. 14:45 Tomasz Kunecki spotkał się z opolskimi uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Trzeci raz Publiczna Szkoła Podstawowa numer 26 w Opolu zorganizowała Dzień Niepełnosprawnych. Uczniowie spotkali się z Tomaszem Kuneckim, kierowcą rajdowym, który… » więcej 2019-12-05, godz. 14:15 Kędzierzyn-Koźle: 3 oszustki splądrowały mieszkanie 78-latki Poprosiły o szklankę wody, w zamian splądrowały mieszkanie i okradły 78-latkę. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (4.12) w Kędzierzynie-Koźlu na Osiedlu Piastów… » więcej 2019-12-05, godz. 14:15 Wybuch butli z gazem w domu w Suchej. Dwie osoby lekko ranne Dwie osoby, w tym 3-letnie dziecko zostały niegroźnie ranne w wyniku wybuchu butli z gazem, do którego doszło w jednym z domów w miejscowości Sucha pod Strzelcami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »