Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-04, 15:04 Autor: Daniel Klimczak

Wiceminister edukacji zapowiada miliardowy fundusz wsparcia szkół. Iwona Michałek zachęcała też do głosowania na Kamila Bortniczuka

Wiceminister edukacji narodowej Iwona Michałek poparła Kamila Bortniczuka w wyborach do sejmu [fot. Daniel Klimczak]
Wiceminister edukacji narodowej Iwona Michałek poparła Kamila Bortniczuka w wyborach do sejmu [fot. Daniel Klimczak]
Politycy prawicy zapowiadają utworzenie od przyszłego roku funduszu modernizacji szkół. O takim zamiarze poinformowano w Głuchołazach podczas konferencji zwołanej przez ubiegającego się o reelekcję z listy PiS posła Porozumienia Kamila Bortniczuka.
W pierwszym roku funkcjonowania rządowego programu, władze centralne chcą przeznaczyć na ten cel miliard złotych. W kolejnych latach pula ma być zwiększona. Jak zapowiada wiceminister edukacji Iwona Michałek, program pozwoli zarówno na remonty, jak i zakup wyposażenia szkół.

- Mamy tę świadomość, że jednak są potrzeby na jakieś remonty, na ławki. Chcielibyśmy bardzo mocno rozbudować pracownie specjalistyczne, pracownie przedmiotowe, które zostały za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u zniszczone - wskazywała.

Poseł Kamil Bortniczuk wskazywał, że nowe rozwiązanie pozwoli na odciążenie budżetów gmin, które będą mogły przeznaczać więcej pieniędzy na inne istotne zadania.

- Subwencja oświatowa, która trafia do jednostek samorządu terytorialnego jest skierowana przede wszystkim na zapewnienie bieżącej działalności: pensji, utrzymania budynków, natomiast remonty dotychczas obciążały zazwyczaj budżety jednostek samorządu i pieniądze przeznaczone na remonty zabierały środki na inne inwestycje - zauważał.

Ponadto wiceminister udzieliła poparcia Kamilowi Bortniczukowi, zachęcając mieszkańców Opolszczyzny do głosowania na niego w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

- To jest człowiek młody, bardzo nowocześnie myślący. Człowiek, który też rozumie, co to jest rodzina, wartości rodzinne. Potrafi się komunikować ze społeczeństwem, jest empatyczny, a poza tym, co najważniejsze, to bardzo skuteczny. Takich ludzi potrzebujemy - dodała.

Dodajmy, że program wsparcia szkół będzie adresowany do placówek w całej Polsce, jednak rząd chce w sposób szczególny wesprzeć szkoły w mniejszych miejscowościach.
Iwona Michałek
Kamil Bortniczuk
Iwona Michałek

Wiadomości z regionu

2019-12-12, godz. 19:15 Uwaga na marznące opady deszczu Biuro prognoz IMGW informuje o możliwości wystąpienia opadów marznącego deszczu na Opolszczyźnie. » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Oddanie szpiku nie boli, a możemy komuś uratować życie. "Jest bardzo duża satysfakcja" 80 osób zadeklarowało w Prudniku przekazanie swoich komórek macierzystych chorym na nowotwory krwi. Po raz piąty akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku… » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Ośrodek Medyczny Samarytanin przyjmie jednocześnie o dwa razy więcej pacjentów. Dzięki dotacji unijnej jest też nowy s… Oddano do użytku nową część Ośrodka Medycznego Samarytanin w Opolu. Po rozbudowie placówka ma 30 łóżek dla pacjentów w ramach NFZ, czyli dwa razy więcej niż w… » więcej 2019-12-12, godz. 18:30 Janusz Kowalski sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski został sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i pełnomocnikiem rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 Dzień otwarty opolskiego NFZ w Galerii Ozimskiej w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia szykuje dzień otwarty w Galerii Ozimskiej w Opolu. Pracownicy Funduszu będą stacjonować jutro (13.12) między godziną… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 150 razy sprzedał jeden telefon. Usłyszał wyrok jak za zabójstwo Oszukał 150 osób na blisko 250 tysięcy złotych - sąd skazał go jak za morderstwo na 20 lat więzienia. Mateusz L., student krakowskiego AGH wpadł w hazard. Zaczął… » więcej 2019-12-12, godz. 16:50 83-letnia brzeżanka straciła ponad 60 tysięcy złotych. Padła ofiarą metody "na wnuczka" Ponad 60 tysięcy złotych padło łupem oszustów, którzy wyłudzili pieniądze od seniorki z Brzegu. Kobieta padła ofiarą metody 'na wnuczka'. » więcej 2019-12-12, godz. 16:00 Prudnik: posypały się mandaty za nielegalne wylewanie ścieków Niedozwolone odprowadzanie ścieków stało się problemem w gminie Prudnik. Nie wszyscy mieszkańcy wiosek wywożą nieczystości z gospodarstw na tamtejszą oczyszczalnię… » więcej 2019-12-12, godz. 15:45 Po raz 28. w Opolu kwestować będą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Już za miesiąc 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu. Ponad 300 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Nie… » więcej 2019-12-12, godz. 15:00 Rolnik znalazł w polu plantację marihuany. Postanowił z niej skorzystać. Dzisiaj ruszył proces Ponad 160 krzaków konopi, z których można było przygotować 23 kilogramy marihuany o wartości 700 tys. złotych. Taki widok zaskoczył rolnika Grzegorza S. pracującego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »