Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-28, 15:59 Autor: Katarzyna Doros

Roman Kolek już nie jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do senatu w okręgu 53. Teraz to Beniamin Godyla

Beniamin Godyla kandydatem KO na senatora z okręgu 53 [fot. Katarzyna Doros]
Beniamin Godyla kandydatem KO na senatora z okręgu 53 [fot. Katarzyna Doros]
Beniamin Godyla kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach do senatu z okręgu wschodniego 53 obejmującym powiat krapkowicki, kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki, głubczycki i oleski. To odpowiedź na decyzję Mniejszości Niemieckiej, która w okręgu Opole i powiat opolski postanowiła wystawić swojego kandydata Rafała Bartka. Tam, kandydatką Koalicji Obywatelskiej jest Danuta Jazłowiecka. Przypomnijmy, w czwartek (22.08) Koalicja Obywatelska poparła kandydaturę Romana Kolka, zgłoszonego przez komitet MN jako wspólnego kandydata w okręgu 53.
- Negocjacje trwały zbyt długo, stąd decyzja władz krajowych o wystawieniu kandydatury Beniamina Godyli - mówi Tomasz Kostuś, poseł PO ubiegający się o reelekcję w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

- Jest osobą powszechnie znaną, powszechnie cenioną, która ma wiedzę, doświadczenie i umiejętności pozwalające na to, by skutecznie działać na rzecz społeczności lokalnej, na rzecz gminy, na rzecz powiatu, wreszcie na rzecz samorządu województwa, którego był radnym przez lata 2010-2014.

- W swojej pracy senatorskiej chciałbym wykorzystać doświadczenie, które nabyłem w pracy jako społecznik i przedsiębiorca, i samorządowiec - mówi Beniamin Godyla.

- Bardzo dużo jako społecznik działam w organizacjach pozarządowych, w stowarzyszeniach i organizacjach sportowych, branżowych, takich jak promowanie zdrowej i dobrej żywności. Z takim bagażem doświadczeń tych zawodowych, społecznych i samorządowych uważam, że odnajdę się w Senacie RP i tam będzie wiele tematów, które już znam i będę mógł z nimi się zmierzyć.

W wyborach do senatu z okręgu 53 wystartują: Beniamin Godyla z Koalicji Obywatelskiej, Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej oraz Bogdan Tomaszek z Prawa i Sprawiedliwości.
Tomasz Kostuś
Beniamin Godyla

Wiadomości z regionu

2019-10-16, godz. 10:30 Twierdził, że ze swoim psem może robić co chce, więc go zabił. Trafi na rok do więzienia Był pijany i zdenerwował się na swojego psa. Jednocześnie twierdził, że zwierze należy do niego, więc może robić z nim co tylko zechce, dlatego powiesił czwor ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:40 Niebezpieczny poranek na opolskich drogach Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło rano na drogach w powiecie opolskim. W Opolu na skrzyżowaniu ul. Nysy Łużyckiej z Luboszycką zderzyły się trzy ... » więcej 2019-10-16, godz. 07:00 W Niemodlinie trwa odłów karpia. Znów powinno być około 350 ton ryb Dzisiaj waga powinna przekroczyć poziom stu ton. W Niemodlinie trwa odłów karpia hodowlanego - ryby, bez której zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie ... » więcej 2019-10-15, godz. 20:30 Oględziny wykażą stan uszkodzeń Impulsa, który brał udział w wypadku pod Brzegiem. Za szkody zapłaci ubezpieczyciel Pociąg Przewozów Regionalnych, który uległ wypadkowi na przejeździe pod Brzegiem, dotarł już do stacji w Brzegu. Ruch na magistrali kolejowej między Opolem a ... » więcej 2019-10-15, godz. 19:45 Wypchnął kolegę przez okno, ten zmarł. Oskarżony usłyszał wyrok Sąd Okręgowy w Opolu skazał Adama M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego kolegi. W styczniu tego roku oskarżony pokłócił się w trakcie imprezy ze Zdzisła ... » więcej 2019-10-15, godz. 18:30 Czujny sąsiad uratował 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znalazła policja Dzięki zainteresowaniu sąsiadów i reakcji byczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować 59-letniego mieszkańca gminy Byczyna. » więcej 2019-10-15, godz. 17:15 Uczniowie Zespołu Szkól w Paczkowie opanowali miasto. Zorganizowano tam II Hugonalia [ZDJĘCIA] Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie w nietypowy sposób świętują dziś (15.10) dzień swojego patrona. » więcej 2019-10-15, godz. 16:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Lewicy Razem. Liderka opolskiej listy Lewicy podziękowała dz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »