Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-29, 12:17 Autor: Witold Wośtak

Lewica pokazała finalną listę kandydatów do sejmu. "Jesteśmy różnorodni, ale łączy nas przyszłość"

Konferencja prasowa Lewicy [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Lewicy [fot. Witold Wośtak]
Komitet Lewicy zaprezentował pełną i ostateczną listę opolskich kandydatów do sejmu przed październikowymi wyborami. 12 miejsc przypadło Partii Razem, a po 6 Sojuszowi Lewicy Demokratycznej i Wiośnie.
Na pierwszym miejscu jest Marcelina Zawisza z Razem, drugie miejsce dla Piotra Wożniaka z SLD, a trzecie dla Jarosława Pilca z Wiosny.

- Reprezentujemy bardzo różne środowiska, ale porozumieliśmy się - zaznacza Marcelina Zawisza.

- Jesteśmy bardzo różnorodni pod względem wieku i doświadczeń życiowych, ale łączy nas przyszłość. Chcemy budować lepszą Polskę i doprowadzić do sytuacji, w której Lewica będzie mieć swoich posłów. Wówczas nasi parlamentarzyści zyskają szansę walki o dostęp do dobrej opieki zdrowotnej, tanich mieszkań, lepszej pracy i godnej płacy.

Paweł Kampa, sekretarz wojewódzki SLD, nazywa tę listę udanym połączeniem.

- Połączenie z jednej strony doświadczenia, z drugiej strony nowości, a z trzeciej zaangażowania. Tak jak reprezentujemy trzy formacje, myślę, że warto uwypuklić te trzy punkty ciężkości. Jeżeli chodzi natomiast o Sojusz Lewicy Demokratycznej, zaproponowaliśmy kandydatów doświadczonych, kompetentnych zawodowo, przygotowanych merytorycznie i znanych w swoich środowiskach.

Jarosław Pilc określa drużynę Lewicy jako dynamiczną oraz młodą duchem i wiekiem.

- Proszę zobaczyć na nas wszystkich, ile widać entuzjazmu oraz woli zadziałania czy zawalczenia. Wielu z nas podziela pogląd, że to będą wybory najważniejsze od 30 lat. To bardzo ważne, że mnie i tym ludziom jeszcze chce się. Jesteśmy w bardzo ważnym momencie historycznym, a myślę, że z taką ekipą wszystko uda nam się.

Poniżej pełna lista kandydatów Lewicy:

1. Marcelina Zawisza
2. Piotr Woźniak
3. Jarosław Pilc
4. Anna Jurczyk-Miżejewska
5. Małgorzata Olińska-Bieg
6. Maciej Kaczor
7. Natalia Wenzel
8. Andrzej Drost
9. Grażyna Juszczyk
10. Stanisław Nowak
11. Anna Barylowicz
12. Adam Świtlik
13. Iwona Gałązka
14. Paweł Mucha
15. Agata Gąsowska-Kramarz
16. Andrzej Zembala
17. Katarzyna Paprota
18. Grzegorz Bednarek
19. Anna Kycia
20. Michał Sorgowicki
21. Alina Mientus
22. Piotr Osiadły
23. Natalia Podmostka
24. Jerzy Przystajko
Marcelina Zawisza
Paweł Kampa
Jarosław Pilc

Wiadomości z regionu

2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a jutro (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej warstw ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Sprawne światła zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła ogólnopolska kampania Ruszyła ogólnopolska kampania 'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo'. Opolska policja przypomina, że posiadanie sprawnych świateł w samochodzie wpływa na bezp ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Głuchołazy: Policja ustali, czy wyginiecie pszczół było umyślnym działaniem człowieka 20 rodzin pszczelich najprawdopodobniej wytruto przy ul. Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach. Pszczelarze wykluczyli, aby przyczyną tego były rolnicze oprys ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 W Otmuchowie działa OSA. "Strefa będzie służyć wszystkim mieszkańcom" Mieszkańcy Otmuchowa zyskali kolejne miejsce, w którym mogą bezpłatnie zadbać o kondycje fizyczną. Otwarta Strefa Aktywności pojawiła się na placu obok przeds ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:00 Policja szuka sprawców napadu na kantor w Brzegu. Poszkodowany mógł stracić znaczną kwotę pieniędzy Trwają poszukiwania sprawców, którzy dzisiejszego (21.10) przedpołudnia napadli na mężczyznę w centrum Brzegu. Poszkodowany to pracownik kantoru, któremu napa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »