Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-30, 20:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Koalicja Obywatelska rozpoczęła kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu

Koalicja Obywatelska rozpoczęła kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Koalicja Obywatelska rozpoczęła kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Koalicja Obywatelska rozpoczęła w Kędzierzynie-Koźlu kampanię wyborczą do zbliżających się wyborów parlamentarnych. Oficjalnie zaprezentowano kandydatów do sejmu i senatu – Roberta Węgrzyna i Beniamina Godylę.
- Ważne jest, żeby tak duże i ważne miasto miało swoich przedstawicieli w sejmie – mówił Robert Węgrzyn, który ubiega się o mandat posła. – To, że te wybory będą szczególne, to wszyscy o tym wiedzą, zarówno komentatorzy jak i sami politycy. Mamy półtora miesiąca do wyborów a kampania już nabiera rumieńców, zarówno wizualnie jak i w mediach. Nie będę dzisiaj ujawniał mojego programu wyborczego, zaprezentuję go 15 września.

Beniamin Godyla, kandydat na senatora, przekonywał, że zna Kędzierzyn-Koźle i okolice, choć jest z Olesna.

- Jestem przedsiębiorcą, działam w całym regionie – mówił. – Część przedsiębiorstwa jest właśnie tutaj, w Kędzierzynie. Oprócz tego, że jestem przedsiębiorcą, jestem samorządowcem i społecznikiem. Działam w kilku organizacjach pozarządowych, sportowych, zawodowych – zdrowa żywność, promowanie tradycyjnych, regionalnych produktów, promowanie wsi i odnowa wsi.

Wsparcia kandydatom Koalicji Obywatelskiej udzieliły prezydent miasta Sabina Nowosielska, starosta Małgorzata Tudaj oraz radna sejmiku Brygida Kolenda-Łabuś.
Robert Węgrzyn
Beniamin Godyla

Wiadomości z regionu

2019-11-20, godz. 08:59 Strażacy z Rożniątowa przekazali swój samochód kolegom z Ukrainy Strażacki star to już drugie auto, które w tym roku gmina Strzelce Opolskie przekazała miastu partnerskiemu Tyśmienica na Ukrainie. Wóz, który już dojechał do… » więcej 2019-11-19, godz. 23:00 Młodzież z Łambinowic wysłuchała historii, które poruszają dorosłych. Efekty ich pracy można było wysłuchać na antenie… W łambinowickim muzeum podsumowano dziś (19.11) realizowany przez ostatnie 3 miesiące projekt edukacyjny 'Niepodległość odzyskiwana i tracona'. To pomysł, do którego… » więcej 2019-11-19, godz. 22:00 Anteny i kable pod styropianem. Spółdzielnia prosi o demontaż. Trwa termomodernizacja bloków na osiedlu Malinka w Opolu… Termodernizacja bloków na osiedlu obejmującym m.in. ulice Witosa, Chełmską czy Kielecką w Opolu ruszyła cztery miesiące temu. W tym czasie na elewacji pojawił… » więcej 2019-11-19, godz. 21:00 Konflikt o miejsca parkingowe przy remontowanej drodze. "Nic nie wskazywało, że będziemy mieli tu problem" Konflikt mieszkańców bloku przy ul. Powstańców Śląskich w Zawadzkiem. Lokatorzy podzielili się na dwa obozy w sprawie prowadzonego przez gminę remontu drogi. Chodzi… » więcej 2019-11-19, godz. 21:00 Pomoc dla 17 tysięcy przyszłych mam. Jeden z celów to wcześniejsze wykrycie wad rozwojowych u dziecka Bezpłatne badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 roku życia, finansowanie mobilnych szkół rodzenia czy darmowa opieka położnych po porodzie. To pomoc urzędu… » więcej 2019-11-19, godz. 20:30 Wyremontują instalację elektryczną w kościele, żeby można było zmienić ogrzewanie na ekologiczne W zabytkowym kościele pw. Karola Boromeusza w Staniszczach Wielkich będzie wymieniona instalacja elektryczna. Dotację na ten cel przekazała gmina Kolonowskie… » więcej 2019-11-19, godz. 20:00 Stoją na straży idei Roberta Schumana i granic zjednoczonej Europy. Debata Grupy Schumana w Opolu O granicach zjednoczonej Europy i promowaniu powrotu do jej chrześcijańskich korzeni, rozmawiali goście dorocznej debaty organizowanej przez Grupę Schumana działającą… » więcej 2019-11-19, godz. 19:30 Śmiertelny wypadek na budowie w powiecie nyskim. Mężczyzna został przygnieciony przez ładowarkę Nie żyje mężczyzna, który pracował przy budowie drogi między Radzikowicami a Goświnowicami w powiecie nyskim. Okoliczności zdarzenia bada inspektor Państwowej… » więcej 2019-11-19, godz. 19:00 W centrum miasta wybudowali drogę do 60 domów. Miała być ulica Żyrafy jest Miodowa Prawie 6 milionów złotych kosztowała budowa ulicy Miodowej w centrum Strzelec Opolskich. To zupełnie nowa droga wytyczona na terenie byłego zakładu zieleni miejskiej… » więcej 2019-11-19, godz. 18:40 Zwłoki 53-letniego mieszkańca Wołczyna w rowie melioracyjnym Policjanci i strażacy z Wołczyna znaleźli zwłoki mężczyzny w rowie melioracyjnym. Na ciało 53-latka trafili podczas poszukiwań zaginionego 23-letniego mieszkańca… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »