Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-21, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów startujących w jesiennych wyborach parlamentarnych

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów startujących w jesiennych wyborach parlamentarnych [fot. Katarzyna Doros]
Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów startujących w jesiennych wyborach parlamentarnych [fot. Katarzyna Doros]
"Jedynką" na opolskiej liście został poseł Witold Zembaczyński, "dwójką" poseł Tomasz Kostuś, Elżbieta Bień wystartuje z trzeciego miejsca. W skład Koalicji Obywatelskiej wchodzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej oraz Zieloni. Z czwartego miejsca na liście startuje poseł Ryszard Wilczyński, były wojewoda opolski. O mandat posłanki z piątego miejsca będzie się ubiegać Leonarda Płoszaj, wicestarosta powiatu opolskiego.
- Ta drużyna Koalicji Obywatelskiej, to są ludzie, którzy będą mieli realny wpływ na polską politykę i na problemy, które trzeba rozwiązać. Najważniejszym z nich jest oczywiście służba zdrowia i jakość życia Polaków, czystość środowiska. Chcemy tak zmieniać politykę, żeby posiadanie mandatu posła nie było wyłącznie zasiadaniem w sejmie, ale rozwiązywaniem życiowych problemów Polaków - mówi Witold Zembaczyński.

Na liście do Sejmu RP znajdują się m.in. poseł Robert Węgrzyn, poseł Rajmund Miller, Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich, czy Monika Ożóg, dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego.

Na opolskiej liście znalazły się 23 nazwiska z 24 miejsc. - Czekamy jeszcze na propozycję jednej kandydatki, którą ma wystawić Inicjatywa Polska - dodaje Andrzej Buła, szef regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej.

Miejsce na liście do senatu ma zapewnione była europosłanka Danuta Jazłowiecka w okręgu Opole i powiat opolski.

- W senacie chciałabym się zajmować sprawami społecznymi, którymi zajmuję tutaj na Opolszczyźnie i zajmowałam się przez 10 lat w Parlamencie Europejskim. Przede wszystkim chciałam nastawić moje ukierunkowanie pracy na edukację. Chciałabym, żebyśmy wprowadzali standardy europejskie. Chciałabym także bardzo mocno zająć się prawami seniorów, uważam, że seniorzy i osoby niepełnosprawne mają takie samo prawo na godne życie, jak każdy inny Polak - mówi Jazłowiecka.

W sprawie obsadzenia miejsc w dwóch pozostałych obwodach trwają rozmowy między koalicjami wszystkich partii politycznych.
Witold Zembaczyński
Danuta Jazłowiecka

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 08:15 Uroczystości związane z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia odbędą się także w Prudniku Wyniesienie na ołtarze Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego uczci także Prudnik. Zakończenie procesu jego beatyfikacji ogłosił niedawno pap ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:41 PKW podała oficjalne wyniki wyborów do sejmu. 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla SLD, PSL i MN - tak wybrała ... Prawo i Sprawiedliwość (43,59%), Koalicja Obywatelska (27,40%), SLD (12,56%), PSL/Kukiz15 (8,55%) i Konfederacja (6,81%) - to pięć ugrupowań, które w nowej ka ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:30 Areszt dla zabójcy z Charbielina. Bratobójstwo następstwem rodzinnego konfliktu, który trwał do dłuższego czasu Podejrzany o zabójstwo w Charbielinie pod Głuchołazami usłyszał prokuratorskie zarzuty. Arkadiusz S. w miniony piątek, w południe postrzelił swojego brata, by ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:45 Uczniowie podstawówki z Głuchołaz wygrali w konkursie "uDOSTĘPniacze" Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie 'uDOSTĘPniacze'. Brali w nim uczniowie ze 100 s ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:01 Frekwencja wzrosła o 10 punktów procentowych, ale nadal jest najniższa w kraju W wyborach parlamentarnych frekwencja w województwie opolskim wyniosła 52,91%. To najsłabszy wynik w kraju. Przypomnijmy, w całej Polsce frekwencja wyborcza w ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:00 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 18:15 Ryszard Wilczyński ponownie z mandatem posła. "Wynik naszych kandydatów do senatu budzi szacunek" - Jesteśmy tą reprezentacją Koalicji Obywatelskiej, która w całości odnawia mandaty, bo Leszek Korzeniowski już nie kandydował. To praca kandydatów od miejsca ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:52 Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynik ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:13 Osoby po zabiegu usunięcia krtani uczą się mowy zastępczej. To pozwala na normalne funkcjonowanie Podsumowano pierwszy etap opolskiej rehabilitacji społecznej dla osób po zabiegu usunięciu krtani. Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu, uc ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:10 Janusz Kowalski z trzecim wynikiem na liście PiS. "To ogromny kredyt zaufania" Janusz Kowalski zdobył prawie 21 tysięcy głosów, co daje mu trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył mandat posła na Opolszczyźnie. - Nie spodzi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »