Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-21, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów startujących w jesiennych wyborach parlamentarnych

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów startujących w jesiennych wyborach parlamentarnych [fot. Katarzyna Doros]
Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów startujących w jesiennych wyborach parlamentarnych [fot. Katarzyna Doros]
"Jedynką" na opolskiej liście został poseł Witold Zembaczyński, "dwójką" poseł Tomasz Kostuś, Elżbieta Bień wystartuje z trzeciego miejsca. W skład Koalicji Obywatelskiej wchodzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej oraz Zieloni. Z czwartego miejsca na liście startuje poseł Ryszard Wilczyński, były wojewoda opolski. O mandat posłanki z piątego miejsca będzie się ubiegać Leonarda Płoszaj, wicestarosta powiatu opolskiego.
- Ta drużyna Koalicji Obywatelskiej, to są ludzie, którzy będą mieli realny wpływ na polską politykę i na problemy, które trzeba rozwiązać. Najważniejszym z nich jest oczywiście służba zdrowia i jakość życia Polaków, czystość środowiska. Chcemy tak zmieniać politykę, żeby posiadanie mandatu posła nie było wyłącznie zasiadaniem w sejmie, ale rozwiązywaniem życiowych problemów Polaków - mówi Witold Zembaczyński.

Na liście do Sejmu RP znajdują się m.in. poseł Robert Węgrzyn, poseł Rajmund Miller, Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich, czy Monika Ożóg, dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego.

Na opolskiej liście znalazły się 23 nazwiska z 24 miejsc. - Czekamy jeszcze na propozycję jednej kandydatki, którą ma wystawić Inicjatywa Polska - dodaje Andrzej Buła, szef regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej.

Miejsce na liście do senatu ma zapewnione była europosłanka Danuta Jazłowiecka w okręgu Opole i powiat opolski.

- W senacie chciałabym się zajmować sprawami społecznymi, którymi zajmuję tutaj na Opolszczyźnie i zajmowałam się przez 10 lat w Parlamencie Europejskim. Przede wszystkim chciałam nastawić moje ukierunkowanie pracy na edukację. Chciałabym, żebyśmy wprowadzali standardy europejskie. Chciałabym także bardzo mocno zająć się prawami seniorów, uważam, że seniorzy i osoby niepełnosprawne mają takie samo prawo na godne życie, jak każdy inny Polak - mówi Jazłowiecka.

W sprawie obsadzenia miejsc w dwóch pozostałych obwodach trwają rozmowy między koalicjami wszystkich partii politycznych.
Witold Zembaczyński
Danuta Jazłowiecka

Wiadomości z regionu

2020-05-28, godz. 13:50 Nie owoce i nie warzywa uprawiał mieszkaniec Nysy w ogródku działkowym. Policja przejęła kilogram marihuany Nyscy policjanci przechwycili ponad kilogram marihuany. Zatrzymany przyznał się do winy. » więcej 2020-05-28, godz. 13:46 Prudnicki szpital wolny od koronawirusa. W Ośrodku Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich - oczekiwanie… Koronawirusa nie stwierdzono wśród personelu i pacjentów prudnickiej interny. Niejednoznaczna sytuacja jest w Ośrodku Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w… » więcej 2020-05-28, godz. 13:15 O nich warto mówić. Opole chce promować "pozytywnych bohaterów pandemii" 'Ty też możesz pomóc' - to nowa akcja Opola, która ma łączyć miłe z pożytecznym. Zdjęcia mieszkańców miasta - wolontariuszy, którzy w czasie pandemii organizowali… » więcej 2020-05-28, godz. 13:00 Opolanie coraz chętniej sięgają po urlopy ojcowskie Coraz więcej mężczyzn korzysta z urlopu ojcowskiego. Od stycznia do końca kwietnia z tej formy opieki nad dzieckiem skorzystało w naszym regionie ponad 1400 O… » więcej 2020-05-28, godz. 12:00 Nowe diecezjalne sanktuarium. W Głębinowie rozszerza się kult świętej Rity Na Opolszczyźnie powstanie kolejne sanktuarium diecezjalne. Do takiej godności podniesione zostanie miejsce kultu świętej Rity w Głębinowie. Ta uroczystość ma… » więcej 2020-05-28, godz. 10:31 Raport MZ: 9 nowych przypadków koronawirusa w regionie W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 127 nowych zachorowaniach i 2 ofiarach śmiertelnych. Na Opolszczyźnie mamy 9 potwierdzonych przypadków… » więcej 2020-05-28, godz. 10:30 W urzędzie w Krapkowicach swoje sprawy załatwisz bezpośrednio z urzędnikiem Od dzisiaj (28.05) mieszkańcy gminy Krapkowice mogą osobiście załatwić swoje sprawy w urzędzie gminy. Działa też już kasa samorządu. To kolejny etap odmrażania… » więcej 2020-05-28, godz. 09:52 Opole konsekwentnie sięga po unijne wsparcie. Przewodniczący rady miasta o 30-leciu samorządu i tematach sesyjnych Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i korzystanie przez samorządy z unijnych pieniędzy - to najważniejsze, co należy zauważyć świętując 30-lecie powstania samorządu… » więcej 2020-05-28, godz. 09:46 Jedna osoba ranna po zderzeniu dwóch aut na obwodnicy Opola Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką doszło po godzinie 7 rano na obwodnicy Opola, między rondem przy Marko a węzłem przy ul. Sobieskiego. » więcej 2020-05-28, godz. 09:00 Nie wiadomo, czy w tym roku na Dębowej będą działać strzeżone kąpieliska Nadal nie wiadomo, czy w tym roku będzie można bezpiecznie kąpać się na Dębowej, akwenie leżącym na granicy Kędzierzyna-Koźla i Dębowej. Nadal nie ma rządowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »