Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-23, 12:00 Autor: Maria Klusik

"Korekta liczby województw ma się odbyć kosztem Opolszczyzny". Tomasz Kostuś o planach w sprawie zmian administracyjnych w kraju

Tomasz Kostuś [fot. Marcin Boczek]
Tomasz Kostuś [fot. Marcin Boczek]
- Nasza lista jest obsadzona w 99 procentach i jest z kogo wybierać - powiedział w "Poglądach i Osądach" Radia Opole poseł Tomasz Kostuś, drugi na opolskiej liście Koalicji Obywatelskiej.
- Kampania Koalicji Obywatelskiej jest prowadzona nie tylko w Opolu, ale także na spotkaniach z mieszkańcami praktycznie całego regionu - przyznał poranny gość Radia Opole.

- Na naszej liście są osoby doświadczone, osoby z dokonaniami, parlamentarzyści, czynni politycy, ale również znani, cenieni samorządowcy, również przedstawiciele świata kultury, sportu.

W ocenie posła Tomasza Kostusia, ewentualna zmiana na mapie administracyjnej kraju i utworzenie województwa częstochowskiego, odbyłaby się miedzy innymi kosztem Opolszczyzny, w tym powiatu oleskiego - ocenił na antenie Radia Opole parlamentarzysta PO.

- Politycy PiS od dłuższego czasu mówią o korekcie szesnastu województw, mówią o powołaniu co najmniej dwóch województw, w tym mającego sąsiadować z nami województwa częstochowskiego. I to powołanie województwa częstochowskiego miałoby się dziać kosztem terytorium województwa opolskiego.

Kandydatami Koalicji Obywatelskiej do Senatu z województwa opolskiego są: była europarlamentarzystka Danuta Jazłowiecka, naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miasta w Głuchołazach Paweł Szymkowicz oraz reprezentujący KWW Mniejszość Niemiecka, wicemarszałek regionu Roman Kolek.

Wybory parlamentarne 13 października.
Tomasz Kostuś
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:14 Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej będzie miało własne ambulatorium Podopiecznych schroniska dla zwierząt w podnyskiej Konradowej nie trzeba będzie wozić do gabinetów weterynaryjnych. Większość badań i zabiegów ma być wykonywa ... » więcej 2019-10-18, godz. 14:10 Nastolatka chciała skoczyć z mostu. Uratowali ją przypadkowi świadkowie i policja Do próby samobójczej doszło wczoraj (17.10) po południu w Kędzierzynie-Koźlu. Świadkowie zadzwonili na numer alarmowy, informując, że młoda kobieta chce skocz ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:22 Elewi złożyli przysięgę w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. "To się pamięta do końca życia" Coraz więcej elewów służby przygotowawczej decyduje się na podjęcie zawodowej służby wojskowej. Dziś (18.10) 67 osób, w tym 14 kobiet, przysięgało na sztandar ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:00 Spacer badawczy, spotkania i ankiety - mieszkańcy włączają się w planowanie swojego osiedla Tradycyjne konsultacje społeczne to głównie wywieszenie ogłoszenia, które mało kto przeczyta. A jeśli władzom zależy na tym, żeby mieszkańcy włączyli się w pl ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:56 Rolnik znalazł plantację marihuany. Prokuratura ma akt oskarżenia Ponad 160 dojrzałych krzaków konopi, z których można było wytworzyć blisko 23 kg marihuany o wartości 700 tys. zł - taki widok zaskoczył jednego z rolników pr ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:15 Międzyszkolny Turniej Mediacji w LO nr IX w Opolu. "Uczniowie powinni wiedzieć na czym polega mediacja i ją wykorzysty ... Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu wzięli dzisiaj (18.10) udział w III Międzyszkolnym Turnieju Mediacji organizowanym w ramach obcho ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:00 W II LO w Opolu dziś debata oświatowa. Zabraknie w niej kuratora oświaty - Inicjatywa debaty to konsekwencja tego, co dzieje się ostatnio w oświacie - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Pub ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »