Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-16, 16:10 Autor: Maria Klusik

Kampania wyborcza. Antoni Duda: ważne, by PiS kontynuowało swoją misję. Tomasz Kotuś: Wszystko się może zdarzyć

Sejm [fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl]
Sejm [fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Antoni Duda [fot. Justyna Krzyżanowska]
Antoni Duda [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Najważniejsze dla mnie jest to, aby Prawo i Sprawiedliwość po wyborach kontynuowało rządzenie - powiedział w "Loży Radiowej" poseł PiS Antoni Duda startujący w wyborach do Sejmu z piątego miejsca listy Zjednoczonej Prawicy.
- Dobrze by było, gdybyśmy zdobyli większość pozwalającą na samodzielne rządzenie - dodaje.

- Gdybyśmy mieli pięć mandatów, ja będę zadowolony. Gdyby jeszcze się okazało, że w tej piątce zmieszczę, to będę szczęśliwy! Dla mnie ważniejsze jest, żeby Prawo I Sprawiedliwość kontynuowało swoją misję, żebyśmy zdobyli większość pozwalającą nam na swobodne rządzenie. Najlepiej konstytucyjną, no ale to jest bardzo trudne. Ale większość zapewniającą spokojne powołanie rządu, spokojne rządzenie. To jest bardzo ważne. Bardzo ważne dla Polski - mówi Duda.

- Wszystko może się zdarzyć. To Polki i Polacy zdecydują o wszystkim - powiedział w "Loży Radiowej" poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś, również ubiegający się o reelekcję.

- Dzisiaj prawdopodobnym scenariuszem jest scenariusz, w którym PiS wygrywa wybory, ale nie będzie w stanie utworzyć rządu. Dobry wynik Koalicji Obywatelskiej, dobry wynik Lewicy, wreszcie PSL i Kukiza w połączeniu, da większą siłę sprawczą do tego, żeby powołać rząd. Na pewno będzie Koalicję Obywatelską, ale również PSL, czy Lewicę konsolidować, mobilizować tutaj cel, jakim jest odsunięcie PiS od władzy. I bez wątpienia to będzie ten wspólny mianownik.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.
Antoni Duda
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2019-11-20, godz. 13:30 Samorządowcy z Opolszczyzny uczą się, jak w ciekawy sposób segregować odpady Edukacja ekologiczna w gminach z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi - to hasło przewodnie regionalnej konferencji dla pracowników samorządowych. Uczestnicy… » więcej 2019-11-20, godz. 13:00 Głuchołazy: prace na gminnym dworcu kolejowym muszą jeszcze trochę potrwać O kilka miesięcy opóźni się zakończenie przebudowy dworca kolejowego w Głuchołazach. Przyczyną są biurokratyczne wymogi. Inwestycja ta realizowana jest w systemie… » więcej 2019-11-20, godz. 12:30 Prokuratura wyjaśnia okoliczności wypadku w mieszkaniu przy Fieldorfa w Opolu Prokuratura wykluczyła udział osób trzecich w związku ze znalezionym - na osiedlu Armii Krajowej w Opolu - mężczyzną z raną postrzałową. Nieprzytomnego 31-latka… » więcej 2019-11-20, godz. 12:15 Kto zgubił rower i pieniądze? Zguby czekają na właścicieli na komendzie policji - Szukamy właściciela kluczyka od zapięcia rowerowego - wartościowy rower oddamy gratis - takie ogłoszenie zmieścili w internecie policjanci z Krapkowic. Mundurowi… » więcej 2019-11-20, godz. 11:19 Sprawcę fałszywych alarmów kryminalni powiązali z podpaleniami oraz oszustwami metodą "na policjanta" Podpalenia, fałszywe alarmy i oszustwa zarzuca się 27-letniemu mieszkańcowi Głogówka. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. » więcej 2019-11-20, godz. 11:15 Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej będzie miał internat dla uczniów Trwa remont niezagospodarowanego do tej pory skrzydła Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Gdy budowlańcy opuszczą ten obiekt, wprowadzą się… » więcej 2019-11-20, godz. 10:34 Kiepska jakość powietrza w regionie. Możliwy kolejny dzień z przekroczeniem poziomu pyłu PM10 Wydział Monitoringu Środowiska GIOŚ w Opolu przekazał informację o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 dziś (20.11)… » więcej 2019-11-20, godz. 10:18 Czy na najwyższych stanowiskach w państwie płeć ma znaczenie? Poranni goście Radia Opole - Czas na prezydenta kobietę. Dziś siła polityka, to przede wszystkim siła perswazji i rozmowy z różnymi środowiskami - mówi w rozmowie 'W cztery oczy' opolska… » więcej 2019-11-20, godz. 10:01 Przedszkole w Straduni będzie cieplejsze Przedszkolaki będą miały cieplej, dodatkowo budynek przedszkola będzie cieszył oko wesołymi kolorami. A władze gminy będą się cieszyć z niższych rachunków za ogrzewanie… » więcej 2019-11-20, godz. 08:59 Strażacy z Osieka przekazali swój samochód kolegom z Ukrainy Strażacki star to już drugie auto, które w tym roku gmina Strzelce Opolskie przekazała miastu partnerskiemu Tyśmienica na Ukrainie. Wóz, który już dojechał do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »