Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-18, 12:15 Autor: Witold Wośtak

Powraca kampanijny temat likwidacji województwa opolskiego. Poseł Kostuś bije na alarm, a Kowalski uspokaja

Tomasz Kostuś [fot. Witold Wośtak]
Tomasz Kostuś [fot. Witold Wośtak]
Janusz Kowalski [fot. Witold Wośtak]
Janusz Kowalski [fot. Witold Wośtak]
"Integralność oraz istnienie województwa opolskiego jest zagrożona" - na konferencji prasowej przekonywał o tym poseł Tomasz Kostuś.
Kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmu wrócił do tematu po wczorajszej (17.09) konferencji częstochowskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Stanisława Karczewskiego, marszałka senatu. Politycy zapewniali, że odtworzenie województwa częstochowskiego jest częścią programu PiS.

- Nie da się tego zrobić bez korekty granic województw ościennych - zaznacza Kostuś, mając na myśli między innymi powiat oleski.

- Chyba, że ktoś, mówię tu o liderach dobrej zmiany, zapewni o braku planów konsultacji w województwie opolskim i że nie było, nie ma i nie będzie planów korekty granic naszego województwa. Jeżeli taka potwierdzona deklaracja padnie z poziomu Warszawy, a nie Opola, wtedy wycofam się z narracji bicia w dzwon alarmowy.

Kostuś przekonuje o hipokryzji i manipulacji m.in. Janusza Kowalskiego, kandydata PiS na posła. - Oni mówili, że nie ma tematu korekty granic opolskiego, a podobne argumenty są "z tylnej części ciała" - dodaje.

- Mało tego, pan Janusz Kowalski mówił, że województwu opolskiemu grozi likwidacja, bo jest źle zarządzane. Przypominam, że nasz region jest najwyżej sytuowany w rankingu 16 województw. Rodzi się więc pytanie, czy ta narracja polityczna nie jest próbą przygotowania alibi do likwidacji naszego województwa. Stawiam takie pytanie publiczne.

Janusz Kowalski odpowiada, że województwo opolskie jest zarządzane fatalnie, a nie tylko źle. - Nie ma zagrożenia likwidacji opolskiego ze strony rządu Zjednoczonej Prawicy - podkreśla.

- Zdecydowanie istnieje zagrożenie likwidacji województwa opolskiego za kilkanaście lat z powodu wyludnienia. Platforma Obywatelska, fatalnie rządząca województwem, nie reaguje na strategiczne zagrożenie depopulacją. Rekomendowałbym posłowi Kostusiowi pouczanie partyjnych kolegów z Zarządu Województwa Opolskiego, aby wzięli się wreszcie do roboty.

Poseł Kostuś podał też w wątpliwość, dlaczego województwo opolskie nie ma regionalnego dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nazwał to ścieżką do likwidacji województwa.
Tomasz Kostuś 1
Tomasz Kostuś 2
Tomasz Kostuś 3

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 22:13 Saturn i Jowisz na opolskim niebie widziane z 12 piętra "Niechcica" Wypatrywali Saturna i Jowisza przez wielki teleskop znajdujący się na XII piętrze Domu Studenta „Niechcic”. W Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Opolsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 20:45 Strażacy spod Grodkowa dostaną do dyspozycji defibrylatory. W zakupie pomogą rząd i gmina 7 jednostek ochotniczej straży pożarnej w gminie Grodków wzbogaci się o defibrylatory. Dzięki pomocy ze strony rządu oraz gminy, sprzęt ratujący życie jeszcze ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:30 Przedszkolaki z Opola poszerzały swoją wiedzę o ekologii Jakie siły działają gdy jedziemy na rowerze, czy w jaki sposób można uzyskać energię z wiatru. O tym wszystkim mogły dowiedzieć się opolskie przedszkolaki na ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:15 W czasie remontu odkryto studnię z czasów twierdzy Koźle. Będzie atrakcją turystyczną Podczas prac przy przebudowie przystani Szkwał, na wyspie na Odrze w Kędzierzynie-Koźlu, natrafiono na starą studnię. Prawdopodobnie pochodzi z czasów koziels ... » więcej 2019-10-23, godz. 18:00 Zadał jeden cios nożem i zabił Nawet dożywocie grozi 54-latkowi z Kędzierzyna-Koźla, który w sobotę (19.10) wieczorem dźgnął nożem swojego znajomego. Mężczyzna zmarł na skutek gwałtownego k ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:30 Nowe struktury i nowy szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu Paweł Kampa został nowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu. Stanie on na czele nowej struktury partii, którą zatwierdziła Rada Wojewódzka. Chodzi o ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:14 Stypendia i nagrody naukowe Marszałka Województwa Opolskiego rozdane. "Swoimi dokonaniami pokazują, że w naszym małym ... W Filharmonii Opolskiej odbyło się Regionalne Święto Edukacji, podczas którego uhonorowano nauczycieli, uczniów, studentów oraz doktorantów. » więcej 2019-10-23, godz. 16:34 Naczyniówka na razie nie wróci do Nysy. NFZ unieważnił konkurs, bo szpital nie spełniał wymogów Chirurgia naczyniowa nie wróci w tym roku do Nysy. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia unieważnił konkurs na prowadzenie oddziału. » więcej 2019-10-23, godz. 16:33 Pacjenci z Namysłowa muszą szukać pomocy w Brzegu lub Wołczynie. Apteka, która miała dziś (23.10) pełnić dyżur, został ... Namysłów ma problem z nocnymi dyżurami aptek. Pacjenci, którzy dziś (23.10) będą potrzebowali pomocy farmaceuty, po leki będą musieli udać się do Brzegu lub W ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:00 Wcisnął 87-latce bezwartościową paczkę i wyłudził od niej 300 zł Oszuści tym razem działają nie „na wnuczka” czy „na policjanta”, bo coraz więcej seniorów jest świadomych zagrożenia. Policja apeluje o czujność i prosi o prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »