Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-22, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Roman Kolek powalczy o mandat senatora z ramienia Koalicji Obywatelskiej. "Wynik wyborów ważniejszy od ambicji"

Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej [fot. Witold Wośtak]
Roman Kolek kandydatem Koalicji Obywatelskiej oraz KWW Mniejszość Niemiecka w jesiennych wyborach do Senatu. Obecny wicemarszałek województwa wystartuje w okręgu obejmującym powiat kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, głubczycki, strzelecki i oleski.
Na konferencji prasowej Kolek mówił, że w Senacie chciałby zająć się polityką zdrowotną oraz społeczną. - Oferuję wsparcie w rozwiązywaniu spraw bardzo trudnych z perspektywy Opolszczyzny - zaznacza.

- Chociażby kwestia dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej czy poruszane przeze mnie wielokrotnie nierówności w algorytmie podziału pieniędzy. Podjąłem taką decyzję, aby uświadamiać o potrzebie zmian. Chcę angażować się, mówiąc o konieczności wsparcia naszego regionu oraz o uczciwym i sprawiedliwym podejściu wobec wszystkich województw. Do tego potrzebna jest jednak wola wyborców o moim reprezentowaniu Opolszczyzny w Senacie.

Andrzej Buła, szef opolskiej Platformy Obywatelskiej, dodaje, że decyzja o połączeniu sił organizacyjnych i kadrowych została podjęta przez KO na poziomie Warszawy.

- Trochę czekaliśmy na uzgodnienia, ale pamiętajmy, że dobór osób oraz podanie imienia i nazwiska jest zawsze sytuacją wyjątkowo wrażliwą dla każdego. Z tego powodu czekaliśmy na moment pełnych uzgodnień. Chcielibyśmy, aby kampania wyborcza również toczyła się wokół istoty naszych małych ojczyzn. Chodzi o to, byśmy nie dali odebrać sobie prawa do decydowania, co jest ważne dla naszych mieszkańców.

Brygida Kolenda-Łabuś, która była typowana na kandydatkę KO do Senatu, przekonuje, że współpraca jest ważniejsza od osobistych ambicji.

- Choć były duże naciski na moje kandydowanie, uznałam, że efekt wyborów jest ważniejszy niż osobiste ambicje. Ustąpiłam miejsca dobremu, przyszłemu senatorowi. Dwoje kandydatów z tego samego okręgu automatycznie obniża szanse, jeśli wprost nie skazuje na porażkę.

Roman Kolek podkreśla, że po ewentualnym wyborze na senatora będzie stawać w obronie demokracji i walczyć o wzmocnienie roli samorządu terytorialnego.
Roman Kolek
Andrzej Buła
Brygida Kolenda-Łabuś

Wiadomości z regionu

2019-09-16, godz. 21:45 KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powie ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:00 Podwyższone piki benzenu niepokoją mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, ale do średniorocznej normy daleko Od kilku dni aktywiści z Kędzierzyna Koźla alarmują o niepokojących pikach benzenu. Stacja pomiarowa przy ul. Bolesława Śmiałego wskazywała przekroczenie norm ... » więcej 2019-09-16, godz. 20:00 Dyrektorzy szkół mogą wnioskować w NFZ o uruchomienie gabinetu dentystycznego Szkoły z całego województwa mogą zgłaszać chęć otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego. Namawia do tego Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdro ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:00 Zamiast 29 będzie 13. W październiku głosowanie do rad dzielnic w Opolu Za miesiąc ruszają wybory do rad dzielnic w Opolu. Od dzisiaj można zgłaszać kandydatów. W tym roku zachodzą dwie ważne zamiany; mieszkańcy będą głosowali int ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Kędzierzyn-Koźle ma pierwszy "zielony" przystanek. Wydarzenie zainaugurowało Europejski Tydzień Zrównoważonego Transpo ... Przystanek nr 181 przy ulicy Piastowskiej w Kędzierzynie-Koźlu zyskał nowy, zielony wygląd dzięki nasadzeniom. W ten sposób w Kędzierzynie-Koźlu zainaugurowan ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Wyremontowany Dom Harcerza w Oleśnie ma od dziś imię Janiny Kłopockiej. To autorka znaku Rodła Janina Kłopocka została patronką Domu Harcerza w Oleśnie. Urząd miejski kupił budynek przy ulicy Krasickiego i wyremontował go za około 600 tysięcy złotych. » więcej 2019-09-16, godz. 17:00 Opole: pierwsze egzaminy z wystąpień publicznych za nami Poprzez przystąpienie do egzaminów kwalifikacyjnych można było udowodnić swoje umiejętności i odebrać certyfikat. » więcej 2019-09-16, godz. 16:10 Kampania wyborcza. Antoni Duda: ważne, by PiS kontynuowało swoją misję. Tomasz Kotuś: Wszystko się może zdarzyć - Najważniejsze dla mnie jest to, aby Prawo i Sprawiedliwość po wyborach kontynuowało rządzenie - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł PiS Antoni Duda startując ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:30 Kowalski wezwał Zembaczyńskiego do debaty. Lider opolskiej listy KO odpowiada, że kandydat PiS źle dobrał rywala Janusz Kowalski wezwał Witolda Zembaczyńskiego do debaty przedwyborczej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu chce porównać, ile dla Opolszczyzny przez 8 ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:00 Opolanie upamiętnią ofiary 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę Opolski Urząd Wojewódzki zaprasza mieszkańców Opolszczyzny na uroczystość uczczenia ofiar napaści Rosji na Polskę w 1939 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »