Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-22, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Roman Kolek powalczy o mandat senatora z ramienia Koalicji Obywatelskiej. "Wynik wyborów ważniejszy od ambicji"

Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej [fot. Witold Wośtak]
Roman Kolek kandydatem Koalicji Obywatelskiej oraz KWW Mniejszość Niemiecka w jesiennych wyborach do Senatu. Obecny wicemarszałek województwa wystartuje w okręgu obejmującym powiat kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, głubczycki, strzelecki i oleski.
Na konferencji prasowej Kolek mówił, że w Senacie chciałby zająć się polityką zdrowotną oraz społeczną. - Oferuję wsparcie w rozwiązywaniu spraw bardzo trudnych z perspektywy Opolszczyzny - zaznacza.

- Chociażby kwestia dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej czy poruszane przeze mnie wielokrotnie nierówności w algorytmie podziału pieniędzy. Podjąłem taką decyzję, aby uświadamiać o potrzebie zmian. Chcę angażować się, mówiąc o konieczności wsparcia naszego regionu oraz o uczciwym i sprawiedliwym podejściu wobec wszystkich województw. Do tego potrzebna jest jednak wola wyborców o moim reprezentowaniu Opolszczyzny w Senacie.

Andrzej Buła, szef opolskiej Platformy Obywatelskiej, dodaje, że decyzja o połączeniu sił organizacyjnych i kadrowych została podjęta przez KO na poziomie Warszawy.

- Trochę czekaliśmy na uzgodnienia, ale pamiętajmy, że dobór osób oraz podanie imienia i nazwiska jest zawsze sytuacją wyjątkowo wrażliwą dla każdego. Z tego powodu czekaliśmy na moment pełnych uzgodnień. Chcielibyśmy, aby kampania wyborcza również toczyła się wokół istoty naszych małych ojczyzn. Chodzi o to, byśmy nie dali odebrać sobie prawa do decydowania, co jest ważne dla naszych mieszkańców.

Brygida Kolenda-Łabuś, która była typowana na kandydatkę KO do Senatu, przekonuje, że współpraca jest ważniejsza od osobistych ambicji.

- Choć były duże naciski na moje kandydowanie, uznałam, że efekt wyborów jest ważniejszy niż osobiste ambicje. Ustąpiłam miejsca dobremu, przyszłemu senatorowi. Dwoje kandydatów z tego samego okręgu automatycznie obniża szanse, jeśli wprost nie skazuje na porażkę.

Roman Kolek podkreśla, że po ewentualnym wyborze na senatora będzie stawać w obronie demokracji i walczyć o wzmocnienie roli samorządu terytorialnego.
Roman Kolek
Andrzej Buła
Brygida Kolenda-Łabuś

Wiadomości z regionu

2020-04-03, godz. 18:00 MZD w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych. Sygnalizacja jest sterowana automatycznie Miejski Zarząd Dróg w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych i zabezpieczył je taśmą. Wprowadzone działania maja ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 Zbudowali specjalny pojemnik, żeby zbierać nakrętki i pomóc chorej Paulince Sporych rozmiarów pojemnik w kształcie serca pojawił się przed paroma dniami w centrum Ujazdu. Zamontowano go przy wejściu do szkoły podstawowej. W środku już… » więcej 2020-04-03, godz. 17:30 Kolejna osoba w regionie z potwierdzeniem koronawirusa, jest w ciężkim stanie. Na COVID-19 choruje już 90 mieszkańców … Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród… » więcej 2020-04-03, godz. 16:45 Złamał kwarantannę, żeby spotkać się z kolegami przy ognisku W ciągu tego tygodnia czterech mieszkańców powiatu strzeleckiego złamało przepisy związane z kwarantanną. Zamiast zostać w domu, wychodzili m.in. do sklepu i na… » więcej 2020-04-03, godz. 16:30 Wprowadzono zakaz wstępu do lasów. "To w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo" W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii zostaje wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - poinformowały… » więcej 2020-04-03, godz. 16:15 Parkowanie w Kędzierzynie-Koźlu jest bezpłatne do odwołania Kędzierzyn-Koźle dołączył do grona miast, w którym zawieszono pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania. Miasto wyłączyło swoje parkomaty w celu zwiększenia… » więcej 2020-04-03, godz. 16:00 Przywiozą obiad i zrobią zakupy. Mieszkańcy gminy Nysa mogą liczyć na pomoc kurierów społecznych i wolontariuszy Osoby przebywające na kwarantannie domowej, a także chorzy i seniorzy z gminy Nysa mogą liczyć na codzienny, dwudaniowy obiad dostarczany do miejsca zamieszkania… » więcej 2020-04-03, godz. 15:00 30 milionów złotych wsparcia dla opolskich szpitali z urzędu marszałkowskiego Zarząd Województwa Opolskiego przekaże opolskim szpitalom 30 milionów złotych na walkę z epidemią koronawirusa. » więcej 2020-04-03, godz. 15:00 Pandemia na świecie oczami rodaków mieszkających za granicą Koronawirus obecny jest już w większości krajów na świecie. Sporo z nich wprowadziło podobne do polskich obostrzenia związane z samoizolacją i zachowywaniem fizycznego… » więcej 2020-04-03, godz. 14:00 Do mieszkańców gminy Pakosławice trafiają bezpłatne maseczki. Samorząd chce w ten sposób zmniejszyć tempo rozwoju epid… Pakosławice to kolejna gmina, która rozdaje swoim mieszkańcom bezpłatne maseczki mające zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa. Dystrybucja środków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »