Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-27, 21:09 Autor: Katarzyna Zawadzka

Radio Opole w Prudniku i na motocyklu! Wakacyjna akcja naszej rozgłośni [ZDJĘCIA]

Plenerowe Radio Opole w Prudniku, XII Zlot Motocyklowy Prudnik Las [fot. Wanda Kownacka]
Plenerowe Radio Opole w Prudniku, XII Zlot Motocyklowy Prudnik Las [fot. Wanda Kownacka]
Plenerowe Radio Opole w Prudniku, XII Zlot Motocyklowy Prudnik Las [fot. Wanda Kownacka]
Plenerowe Radio Opole w Prudniku, XII Zlot Motocyklowy Prudnik Las [fot. Wanda Kownacka]
Warkot silników motocyklowych towarzyszył plenerowym audycjom Radia Opole. Wakacyjna akcja naszej rozgłośni dotarła tym razem do Prudnika, gdzie odbywał się XII Zlot Motocyklowy. Już o poranku mówiliśmy o walorach turystycznych tego miejsca. Z prudnickiego rynku nadawaliśmy "Samorządową Lożę Radiową", a w programie "Ze zdrowiem Ci do twarzy" wzięliśmy udział w motocyklowej paradzie z Prudnika do Głuchołaz i z powrotem.
Motocyklistka Ula Żurakowska mówiła na naszej antenie o tym, jak pięć lat temu chwyciła za kierownicę... oczywiście motocykla.

- Było trudno, bo już mam swoje lata, ale jeżdżąc 12 lat z mężem, siedząc z tyłu, postanowiłam rozpocząć własną przygodę - mówi Żurakowska. - Czy było ciężko? Było bardzo ciężko. Jak pierwszy raz po zrobieniu prawa jazdy podchodziłam do motocykla to cała się trzęsłam, ale przyszedł okres, że przełamałam się. Najpierw nie mogłam przekroczyć 80 kilometrów na godzinę, a teraz jeżdżę już nawet 160 na godzinę - dodaje.

Gościem programu "Ze zdrowiem Ci do twarzy" był między innymi chirurg ortopeda i motocyklista w jednym - Radosław Placzek.

- Muszę przyznać, że przygodę z motocyklem zacząłem dość późno - mówił. - Było to też spowodowane pewną formą strachu, bo wiadomo młody człowiek ma większą fantazję i ta prędkość zawsze go bardziej pociąga. Znając siebie trochę to odroczyłem i zacząłem jeździć na motorze zdecydowanie później. Myślę, że robimy to rozsądnie, powoli, ostrożnie... Fajna zabawa i frajda, jak się to robi z głową i bezpiecznie to jest super - dodaje.

Za tydzień w sobotę (3.08) wakacyjna akcja Radia Opole odwiedzi kolejne miasto na Opolszczyźnie. Tym razem będą to Krapkowice. Wcześniej gościliśmy m.in. w Namysłowie, Kluczborku czy Głubczycach.

Ula Żurakowska
Radosław Placzek

Wiadomości z regionu

2019-09-16, godz. 16:10 Kampania wyborcza. Antoni Duda: ważne, by PiS kontynuowało swoją misję. Tomasz Kotuś: Wszystko się może zdarzyć - Najważniejsze dla mnie jest to, aby Prawo i Sprawiedliwość po wyborach kontynuowało rządzenie - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł PiS Antoni Duda startując ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:30 Kowalski wezwał Zembaczyńskiego do debaty. Lider opolskiej listy KO odpowiada, że kandydat PiS źle dobrał rywala Janusz Kowalski wezwał Witolda Zembaczyńskiego do debaty przedwyborczej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu chce porównać, ile dla Opolszczyzny przez 8 ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:00 Opolanie upamiętnią ofiary 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę Opolski Urząd Wojewódzki zaprasza mieszkańców Opolszczyzny na uroczystość uczczenia ofiar napaści Rosji na Polskę w 1939 roku. » więcej 2019-09-16, godz. 14:30 Kandydaci Konfederacji WiN chcą, żeby dzieci pracowały na składki emerytalne swoich rodziców. Są też inne postulaty Likwidacja PIT, stop aborcji, powstanie polskiej klasy średniej, dobrowolność szczepień i ZUS. Kandydaci Konfederacji Wolność i Niepodległość postulują decyzy ... » więcej 2019-09-16, godz. 13:30 Opolscy kandydaci PiS mają pomysł na ograniczenie wzrostu cen żywności Prawo i Sprawiedliwość ma pomysł na obniżenie cen żywności. Sławomir Kłosowski i Tomasz Ognisty, kandydaci w wyborach do sejmu uważają, że rozwiązaniem proble ... » więcej 2019-09-16, godz. 13:30 Prokuratura otrzymała opinię biegłych ws. śmierci prof. Tukiendorfa Biegli sądowi potwierdzili, że przyczyną śmierci prof. Marka Tukiendorfa, rektora Politechniki Opolskiej było uduszenie gwałtowne. Prokuratura jednocześnie za ... » więcej 2019-09-16, godz. 11:30 Strzelce Opolskie: około tysiąca nowych książek trafi do powiatowej biblioteki 40 tysięcy złotych ma na kupno nowych książek biblioteka powiatowa w Strzelcach Opolskich. Placówka dostała dotację z programu Biblioteki Narodowej w Warszawi ... » więcej 2019-09-16, godz. 11:14 7 lat więzienia dla Sevdalina B. za spowodowanie śmiertelnego wypadku na Ozimskiej Sąd Rejonowy w Opolu skazał Bułgara Sevdalina B. na 7 lat więzienia za śmiertelne potrącenie starszej kobiety, na pasach przy ul. Ozimskiej w Opolu. Do zdarze ... » więcej 2019-09-16, godz. 10:35 Stanisław Rakoczy o kandydaturze Janusza Wojciechowskiego na komisarza unijnego. "Poprzemy Polaka" Kandydat Polski na komisarza Janusz Wojciechowski będzie zabiegał w tym tygodniu w Strasburgu o poparcie europosłów. Ostatecznie bowiem Europarlament musi zat ... » więcej 2019-09-16, godz. 09:55 "Trzeba wykonać pracę u podstaw". Patryk Jaki o swoich doświadczeniach w Brukseli Patryk Jaki gości w regionie. - Przyjechałem wspierać całą listę Zjednoczonej Prawicy i Prawa i Sprawiedliwości - mówił dziś (16.09) gość Radia Opole. Jaki od ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »