Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-27, 21:09 Autor: Katarzyna Zawadzka

Radio Opole w Prudniku i na motocyklu! Wakacyjna akcja naszej rozgłośni [ZDJĘCIA]

Plenerowe Radio Opole w Prudniku, XII Zlot Motocyklowy Prudnik Las [fot. Wanda Kownacka]
Plenerowe Radio Opole w Prudniku, XII Zlot Motocyklowy Prudnik Las [fot. Wanda Kownacka]
Plenerowe Radio Opole w Prudniku, XII Zlot Motocyklowy Prudnik Las [fot. Wanda Kownacka]
Plenerowe Radio Opole w Prudniku, XII Zlot Motocyklowy Prudnik Las [fot. Wanda Kownacka]
Warkot silników motocyklowych towarzyszył plenerowym audycjom Radia Opole. Wakacyjna akcja naszej rozgłośni dotarła tym razem do Prudnika, gdzie odbywał się XII Zlot Motocyklowy. Już o poranku mówiliśmy o walorach turystycznych tego miejsca. Z prudnickiego rynku nadawaliśmy "Samorządową Lożę Radiową", a w programie "Ze zdrowiem Ci do twarzy" wzięliśmy udział w motocyklowej paradzie z Prudnika do Głuchołaz i z powrotem.
Motocyklistka Ula Żurakowska mówiła na naszej antenie o tym, jak pięć lat temu chwyciła za kierownicę... oczywiście motocykla.

- Było trudno, bo już mam swoje lata, ale jeżdżąc 12 lat z mężem, siedząc z tyłu, postanowiłam rozpocząć własną przygodę - mówi Żurakowska. - Czy było ciężko? Było bardzo ciężko. Jak pierwszy raz po zrobieniu prawa jazdy podchodziłam do motocykla to cała się trzęsłam, ale przyszedł okres, że przełamałam się. Najpierw nie mogłam przekroczyć 80 kilometrów na godzinę, a teraz jeżdżę już nawet 160 na godzinę - dodaje.

Gościem programu "Ze zdrowiem Ci do twarzy" był między innymi chirurg ortopeda i motocyklista w jednym - Radosław Placzek.

- Muszę przyznać, że przygodę z motocyklem zacząłem dość późno - mówił. - Było to też spowodowane pewną formą strachu, bo wiadomo młody człowiek ma większą fantazję i ta prędkość zawsze go bardziej pociąga. Znając siebie trochę to odroczyłem i zacząłem jeździć na motorze zdecydowanie później. Myślę, że robimy to rozsądnie, powoli, ostrożnie... Fajna zabawa i frajda, jak się to robi z głową i bezpiecznie to jest super - dodaje.

Za tydzień w sobotę (3.08) wakacyjna akcja Radia Opole odwiedzi kolejne miasto na Opolszczyźnie. Tym razem będą to Krapkowice. Wcześniej gościliśmy m.in. w Namysłowie, Kluczborku czy Głubczycach.

Ula Żurakowska
Radosław Placzek

Wiadomości z regionu

2020-04-03, godz. 19:15 Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli próbę wywozu żeli antybakteryjnych i termometrów Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli próbę przewozu wyrobów medycznych i środków ochrony bez wymaganych dokumentów. Kierowcy dwóch… » więcej 2020-04-03, godz. 19:00 Sprzęt dla pacjentów z koronawirusem trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Aparaturę zakupiło Starostwo Powiatowe w… Aparat USG do monitorowania stanu pacjentów i osiem urządzeń do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej. To sprzęt, który zakupiło opolskie starostwo powiatowe… » więcej 2020-04-03, godz. 18:10 Ministerstwo Środowiska wprowadza zakaz wstępu do lasów. "W czasie szczytu grzybobrania w lasach nie było tylu ludzi co… Ministerstwo Środowiska poinformowało o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu i parków narodowych na terenie całego kraju. Wszystko z powodu szerzącej się pandemii… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 MZD w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych. Sygnalizacja jest sterowana automatycznie Miejski Zarząd Dróg w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych i zabezpieczył je taśmą. Wprowadzone działania maja ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 Zbudowali specjalny pojemnik, żeby zbierać nakrętki i pomóc chorej Paulince Sporych rozmiarów pojemnik w kształcie serca pojawił się przed paroma dniami w centrum Ujazdu. Zamontowano go przy wejściu do szkoły podstawowej. W środku już… » więcej 2020-04-03, godz. 17:30 Kolejna osoba w regionie z potwierdzeniem koronawirusa, jest w ciężkim stanie. Na COVID-19 choruje już 90 mieszkańców … Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród… » więcej 2020-04-03, godz. 16:45 Złamał kwarantannę, żeby spotkać się z kolegami przy ognisku W ciągu tego tygodnia czterech mieszkańców powiatu strzeleckiego złamało przepisy związane z kwarantanną. Zamiast zostać w domu, wychodzili m.in. do sklepu i na… » więcej 2020-04-03, godz. 16:30 Wprowadzono zakaz wstępu do lasów. "To w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo" W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii zostaje wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - poinformowały… » więcej 2020-04-03, godz. 16:15 Parkowanie w Kędzierzynie-Koźlu jest bezpłatne do odwołania Kędzierzyn-Koźle dołączył do grona miast, w którym zawieszono pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania. Miasto wyłączyło swoje parkomaty w celu zwiększenia… » więcej 2020-04-03, godz. 16:00 Przywiozą obiad i zrobią zakupy. Mieszkańcy gminy Nysa mogą liczyć na pomoc kurierów społecznych i wolontariuszy Osoby przebywające na kwarantannie domowej, a także chorzy i seniorzy z gminy Nysa mogą liczyć na codzienny, dwudaniowy obiad dostarczany do miejsca zamieszkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »