Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-27, 16:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Zlot Motocyklowy w Prudniku. Wśród pasjonatów nie brakuje też kobiet [ZDJĘCIA]

Prudnicki rynek. Parada uczestników XII Zlotu Motocyklowego Prudnik Las [fot. Wanda Kownacka]
Prudnicki rynek. Parada uczestników XII Zlotu Motocyklowego Prudnik Las [fot. Wanda Kownacka]
Prudnicki rynek. Parada uczestników XII Zlotu Motocyklowego Prudnik Las [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prudnicki rynek. Parada uczestników XII Zlotu Motocyklowego Prudnik Las [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prudnicki rynek. Parada uczestników XII Zlotu Motocyklowego Prudnik Las [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prudnicki rynek. Parada uczestników XII Zlotu Motocyklowego Prudnik Las [zdj. Jan Poniatyszyn]
Motorowy pokaz w wykonaniu Rafała Kanika [zdj. Jan Poniatyszyn]
Motorowy pokaz w wykonaniu Rafała Kanika [zdj. Jan Poniatyszyn]
Kilkuset uczestników z Polski i Czech bierze udział w XII Zlocie Motocyklowym Prudnik Las. Po południu na prudnickim rynku odbyła się efektowna parada motocyklowa. Widowiskowy pokaz ekwilibrystyki motorowej zaprezentował Rafał Kanik. Wśród uczestników zlotu nie brakuje też pań, które zasiadają za kierownicą.
- Moja pasja zaczęła się kilka lat temu - mówi pani Beata z Łąki Prudnickiej. – Na razie jeżdżę na motorze o mniejszej pojemności, ale myślę o czymś większym. Co w tym jest fajnego? Myślę, że taka swoboda. Jadę sama i nic mnie nie obchodzi. Problemy idą gdzieś na bok. No i jest ta prędkość.

- Jeżdżę na motocyklach od 10 lat – powiedziała pani Klaudia z Prudnika. – Od czterech lat jeżdżę już sama. To jest coś pięknego. Jeżdżę na KTM Duke 390.

- Na motorze jeżdżę z mężem - mówi pani Sylwia z Głuchołaz. – Przede wszystkim to jest taka wolność, piękna pogoda, widoki, ryk silników i to jest naprawdę przyjemne. Można zapomnieć o problemach. Bawimy się tutaj razem z całą ekipą.

Organizatorem XII Zlotu Motocyklowego Prudnik Las jest Opolskie Towarzystwo Motocyklowe. Impreza ta odbywa się na polanie przy Sanktuarium św. Józefa. W sobotnim programie zlotu jest koncert zespołów MC Electric Cover Band oraz exMAANAM z nową wokalistką. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęło Radio Opole.
Motocyklistka Beata z Łąki Prudnickiej
Motocyklistka Klaudia z Prudnika
Pania Sylwia z Głuchołaz

Wiadomości z regionu

2019-09-15, godz. 23:26 13 koron żniwnych i zaangażowani mieszkańcy. Dożynki gminne w Smolarni Rolnicy z gminy Strzeleczki dziękowali w ten weekend za plony. Miejscem dożynek gminnych była wieś Smolarnia. » więcej 2019-09-15, godz. 23:25 "Trzeba wybierać ludzi z charyzmą". Patryk Jaki i Janusz Kowalski w Prudniku. Europoseł Patryk Jaki oraz kandydat na posła Janusz Kowalski (PiS) w ramach spotkań przedwyborczych odwiedzili Prudnik. Przekonywali zebranych do programu Zje ... » więcej 2019-09-15, godz. 23:13 Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Mosznej. Rekordowa frekwencja [ZDJĘCIA] Ponad 140 zawodników i 145 koni wzięło udział w zawodach jeździeckich na hipodromie Stadniny Koni Moszna. » więcej 2019-09-15, godz. 22:32 Janusz Kowalski i Patryk Jaki w Kędzierzynie-Koźlu. Ożywienie żeglugi, to sprawa priorytetowa Musi być wyjaśnione, dlaczego wstrzymana jest inwestycja w kędzierzyńskim porcie - deklarowali na spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu Patryk Jaki i Janusz Kowalski ... » więcej 2019-09-15, godz. 22:31 Dystrybucja ciepła z Elektrowni Opole tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Za sprawą posła Sławomira Kłosowskiego z Prawa i Sprawiedliwości, poruszono temat podłączenia Opola do ciepła z Elektrowni Opole. Choć uczestnicy debaty przed ... » więcej 2019-09-15, godz. 22:00 24 Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region Dom i Ogród już za nami. Coraz bogatsza oferta, coraz więcej chęt ... Tłumy zainteresowanych bardzo szerokim asortymentem towarów i usług związanych z aranżacją wnętrz, bądź wyposażeniem domów lub mieszkań odwiedziły halę Obuwni ... » więcej 2019-09-15, godz. 20:56 Rolnicy z gminy Jemielnica: tegoroczne plony były słabsze przez suszę, ale i tak dziękujemy za to, co zebraliśmy [ZDJĘ ... Rolnicy dziękowali za plony, choć w tym roku z powodu suszy były one niższe niż w poprzednich latach. Farmerzy z gminy Jemielnica spotkali się dzisiaj na świę ... » więcej 2019-09-15, godz. 19:59 EDD: nauka i rozrywka. Opolanie uczyli się trudnej sztuki rzeźby W ramach trwających Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, w Opolu zorganizowano warsztaty rzeźbienia. » więcej 2019-09-15, godz. 19:40 IV Festiwal Mikołaja z Koźla - średniowieczne rzemiosło jest na topie [ZDJĘCIA] Nie tylko koncerty przybliżające uroki muzyki dawnej, ale także warsztaty z kaligrafii, sztuki tworzenia papieru czerpanego, czy zdobienia skórzanych elementó ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:31 Rowerzysta zginął w Wachowicach w gminie Olesno. DW 901 zablokowana Po śmiertelnym wypadku zablokowana jest droga wojewódzka nr 901 w Wachowicach w gminie Olesno. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »