Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-26, 10:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Od piątku do niedzieli Zlot w Prudniku. Motocyklizm, to rodzinna pasja

Prudnicki rynek. Parada uczestników XI Zlotu Motocyklowego Prudnik Las [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prudnicki rynek. Parada uczestników XI Zlotu Motocyklowego Prudnik Las [zdj. Jan Poniatyszyn]
Efektowna parada motocyklowa, rajd po pograniczu polsko-czeskim, wybory Motocykla OLDTIMERA oraz koncerty, to główne atrakcje weekendowej imprezy z najdłuższymi tradycjami na Opolszczyźnie. W piątek rozpoczyna się XII Zlot Motocyklowy Prudnik Las. Wydarzenie to ma międzynarodowy charakter, a jego bazą jest polana przy Sanktuarium św. Józefa. W piątek zagra tam Metallica Revival Beroun, a w sobotę wystąpią MC Electric Cover Band oraz exMAANAM z nową wokalistką.
- Zlot organizujemy w partnerstwie z Czechami - mówi Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego. – Jest to okazja do spotkania się pasjonatów motocyklizmu, porozmawiania o jakiś rozwiązaniach, nowościach. Często też analizujemy przejechane trasy. Więc to jest taka wymiana doświadczeń połączona z okazją do biesiadowania i zabawy. Motocyklizm na całym świecie jest to pasja bardzo rodzinna, przyjazna, towarzyska. W takim też klimacie chcemy gościć w Prudniku i pokazać się na pięknej paradzie.

Organizatorem XII Zlotu Motocyklowego Prudnik-Las jest Opolskie Towarzystwo Motocyklowe. Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym. Będzie mu towarzyszyć przez całą sobotę. Z perspektywy motocykla w porannej audycji „Mamy weekend” Krzysztof Dobrowolski przedstawi ciekawe miejsca w Prudniku. Na tamtejszym rynku stanie nasze wakacyjne studio plenerowe. Po godzinie 11.00 rozpocznie się „Samorządowa Loża Radiowa”, której gospodarzem jest Jan Poniatyszyn. W samo południe zapraszamy do wysłuchania audycji „Ze zdrowiem Ci do twarzy”. Z motocykla program ten poprowadzi Katarzyna Zawadzka. Po godzinie 14.00 ponownie usłyszymy Krzysztofa Dobrowolskiego, który jest autorem „Magazynu szalonych pomysłów”.
Artur Żurakowski

Kultura i rozrywka

2019-09-21, godz. 12:59 Owacyjne przyjęcie koncertu inauguracyjnego 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA] Owacyjnie zakończył się koncert symfoniczny oficjalnie otwierający 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. W piątkowy (20.09) wieczór w Koś ... » więcej 2019-09-20, godz. 11:00 Kino Meduza dla najmłodszych. W Opolu rusza Festiwal Filmowy "Kino Dzieci" 'Kino Dzieci' to ogólnopolska inicjatywa, która w tym samym czasie odbywa się w 15 innych miastach Polski. Tegoroczne hasło brzmi: 'Czas na spotkanie'. Dzieci ... » więcej 2019-09-19, godz. 21:00 Chce teatru różnych perspektyw. Norbert Rakowski o wizji kolejnych 4 lat w TJK Jeszcze w tym roku przed nami trzy premiery w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Instytucja ma już nową stronę internetową. Chcę także komunikować się z ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:00 Rozśpiewany początek 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA] Nietypowe muzyczne spotkanie i sala wypełniona młodzieżą - tak został zainaugurowany 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarzenie, na ... » więcej 2019-09-19, godz. 09:01 Niedziela z Europejskimi Targami Chłopskimi w gminie Olszanka. Znany kucharz będzie smażyć na wielkiej patelni Smażenie na wielkiej patelni, konkurs 'Sałatkowa Rewia' i pokaz tradycyjnych zawodów to część atrakcji przygotowywanych na XIX Europejskie Targi Chłopskie w K ... » więcej 2019-09-18, godz. 21:35 Różnorodność w kameralnym wydaniu. Rusza 9. Festiwal "W oparach dźwięków" Nietypowe instrumenty, kameralny klimat i interdyscyplinarne podejście do świata dźwięku - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', kt ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:30 Warsztaty dla młodzieży i rekordowa liczba koncertów. Przed nami festiwal beethovenowski w Głogówku! Koncerty kameralne, symfoniczne, a nawet zajęcia muzyczne dla młodzieży - tak zapowiada się 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarze ... » więcej 2019-09-17, godz. 17:05 Żołnierze kampanii wrześniowej w niewoli Wehrmachtu i NKWD. Wystawa w Opolu 'To jeszcze nie koniec... Żołnierze września 1939 roku w niewoli Wehrmachtu i NKWD' - to tytuł wystawy otwartej przed siedzibą Centralnego Muzeum Jeńców Wojen ... » więcej 2019-09-17, godz. 16:30 Opolskie Lamy odkrywają karty. Znamy program 17. Festiwalu Filmowego w stolicy regionu Blisko 90 projekcji filmowych, kilkanaście wydarzeń towarzyszących i mnóstwo odwiedzających - to składa się na program 17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:00 Dzięki małym grantom jest kino na wsi, festiwal etniczny i warsztaty W Izbicku, Olszowej i Strzelcach Opolskich realizowane są projekty kulturalne wymyślone przez mieszkańców. Pieniądze na nie pozyskano z programu małych grantó ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »