Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-27, 12:56 Autor: Witold Wośtak

Huk, wybuchy, inscenizacja walki. Na poligonie w Winowie ruszył Zlot Grup Rekonstrukcyjnych "Tarcza" [ZDJĘCIA]

Zlot Grup Rekonstrukcyjnych "Tarcza" na poligonie w Winowie [fot. Witold Wośtak]
Zlot Grup Rekonstrukcyjnych "Tarcza" na poligonie w Winowie [fot. Witold Wośtak]
Około 50 pojazdów militarnych można zobaczyć na Zlocie Grup Rekonstrukcyjnych "Tarcza" na poligonie w Winowie. Dla chętnych organizowane są przejażdżki czołgami oraz innymi pojazdami gąsienicowymi, czy transporterami opancerzonymi.
Głównym punktem dzisiejszej (27.07) części będzie inscenizacja walki, czyli atak na kolumnę wojsk nieprzyjaciela z wybuchami oraz strzelaniną. Początek około 16:00.

- Problemem jest susza, bo musieliśmy zadbać bardziej niż zwykle o zabezpieczenie przeciwpożarowe - mówi Krzysztof Łysoń, jeden z organizatorów.

- Dużo hałasu, dużo kurzu i możliwość spotkania się ze sprzętem, który kiedyś był w polskiej armii. Zresztą, niektóre są do dzisiaj na wyposażeniu armii, ale Opole dzisiaj ich nie ma - jedyny czołg z całej dywizji jest nasz. To okazja do zobaczenia rzeczy, których nigdy nie wystawiamy w mieście, bo niestety gąsienica pożera asfalt.

Grupa Militarni Jaworzno przyjechała do Winowa sześcioma pojazdami. Jak mówi Tomasz Mazur, bieżące utrzymanie takiego sprzętu nie należy do łatwych.

- To są pojazdy z lat 80., a nawet i nieco starsze, więc trzeba dołożyć do nich odrobinę miłości. Opiekujemy się na bieżąco i naprawiamy, żeby zwyczajnie dało się nimi przyjechać. Praktycznie wszyscy w grupie jesteśmy mechanikami samochodowymi, dlatego jesteśmy w stanie ponaprawiać wszystko samodzielnie. Części jeszcze można znaleźć, choć niektóre trzeba wyszukać swoimi drogami, ewentualnie przerobić coś.

Na dzisiejszy wieczór zaplanowano dyskotekę oraz apel pożegnalny. Z kolei jutro (28.07) znów będzie możliwość przejażdżki sprzętem militarnym, a o 15:00 rozpocznie się pokazowe natarcie wszystkimi pojazdami.
Krzysztof Łysoń
Tomasz Mazur

Wiadomości z regionu

2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii to sąd" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 104 nowe lokale powstają w Nysie z rządowego programu "Mieszkanie plus". Symbolicznie cegły dołożyli politycy i samorz ... U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie powstają trzy nowe bloki mieszkaniowe. Dzięki inwestycji w ramach rządowego programu 'Mieszkanie plus' p ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej 2019-09-20, godz. 17:30 "Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg? - Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi - tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) po ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:45 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu. "Dosyć polityki bierności" 'Węgiel tylko na biegunkę', 'Planeta ważniejsza jest od pieniędzy' czy 'Młodzież w Opolu nie zgadza się z biernością rządu wobec zmian klimatycznych' - z taki ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowis ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:30 Zaginęła 13-letnia Wioletta z Kędzierzyna-Koźla Policjanci z Kędzierzyna-Koźla szukają zaginionej 13-latki. Wioletta Kotowicz pod waz ostatni widziana była prawie tydzień temu, w sobotę 14 września. » więcej 2019-09-20, godz. 15:25 ZOL w Głubczycach jest na europejskim poziomie. Zakończono 4 duże projekty modernizacyjne W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 6 milionów z pieniędzy unijnych trafiło do głubczyckiego szpitala. W placówce realizowane były 4 projekty, które mają podnie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »