Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-10, 21:28 Autor: Dorota Kłonowska

Z gościną w „Wodnym oKKu”. Wakacyjne Radio Opole w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA+FILM]

Plenerowe Radio Opole w Kędzierzynie-Koźlu (10.08.2019)
Plenerowe studio Radia Opole w ten weekend gościło w Kędzierzynie-Koźlu, skąd transmitowaliśmy zarówno Samorządową Lożę Radiową, jak i audycję Ze zdrowiem Ci do twarzy. Jak na kanikułę przystało, odwiedziliśmy jedno z najbardziej uczęszczanych, tamtejszych miejsc rekreacyjnych „Wodne oKKo” – obiekt usytuowany na terenach osiedla AZOTY.
To oddany w czerwcu tego roku kompleks basenów, włącznie z brodzikiem dla dzieci, wodnym placem zabaw, czterotorową zjeżdżalnią, podwodnym gejzerem i hydromasażami. Jest też boisko do siatkówki i plac zabaw. Nowym obiektem chwaliła się naszej reporterce Agnieszce Wawer-Krajewskiej, Anna Prus. To szefowa działu marketingu i organizacji imprez sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Obiekt otworzyliśmy 1 czerwca, jak do tej pory odwiedziło nas 25 tysięcy osób. Bardzo się z tego cieszymy, że podoba się ten obiekt. Jest specyficzny, jeśli chodzi o podejście rodzin, bo faktycznie to rodziny mogą tu najwięcej skorzystać - przekonywała Anna Prus, prezentując walory poszczególnych basenów i infrastrukturę wokół.

O tym, że warto zadbać o zdrowie i sylwetkę przekonywali instruktorzy fitness, jednocześnie wyjaśniając, czy można sobie przy okazji zrobić krzywdę na siłowni. Np. przytyć, zamiast schudnąć.
Z kolei Michał Nowak - zapalony cyklista, prezes sekcji rowerzystów miejskich rozmawiał z naszą reporterką o ścieżkach rowerowych, zarówno w samym Kędzierzynie-Koźlu, jak i wokół.

- W Kędzierzynie-Koźlu, szczególnie w tej poprzedniej kadencji samorządu zaczęto budować ścieżki rowerowe naprawdę na dużą skalę. W tej chwili w zasadzie między tymi głównymi częściami naszego miasta można przejechać bezpiecznie. No, z pewnymi wyjątkami, jak słynny wiadukt w Kędzierzynie, o którym na falach Radia Opole była wielokrotnie mowa - mówił szef miejskich cyklistów.

Nasze plenerowe studio odwiedził też m.in. Mariusz Ogórczak - kierownik drużyny WOPR w Zdzieszowicach, zarazem żeglarz i instruktor pływania. W programie "Ze zdrowiem Ci do twarzy" mówił o dobroczynnym wpływie pływania na organizm człowieka i najbliższych, organizowanych imprezach.

Z kolei głównym tematem Samorządowej Loży Radiowej było wykorzystanie potencjału gospodarczego i turystycznego Kędzierzyna-Koźla. Całości audycji, jaką z udziałem zaproszonych gości prowadził Jan Poniatyszyn, można posłuchać i zobaczyć w naszej zakładce MULTIMEDIA na stronie internetowej Radia Opole.
Anna Prus
Michał Nowak

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 21:54 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 21:37 Defilada w Katowicach – hołd oddany historii, czy polityczna gra? Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej Podzielone zdania w sprawie lokalizacji defilady wojskowej 'Wierni Polsce'. Opolscy politycy dyskutowali, czy wybór Katowic na takie wydarzenie, to decyzja po ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »