Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-10, 21:28 Autor: Dorota Kłonowska

Z gościną w „Wodnym oKKu”. Wakacyjne Radio Opole w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA+FILM]

Plenerowe Radio Opole w Kędzierzynie-Koźlu (10.08.2019)
Plenerowe studio Radia Opole w ten weekend gościło w Kędzierzynie-Koźlu, skąd transmitowaliśmy zarówno Samorządową Lożę Radiową, jak i audycję Ze zdrowiem Ci do twarzy. Jak na kanikułę przystało, odwiedziliśmy jedno z najbardziej uczęszczanych, tamtejszych miejsc rekreacyjnych „Wodne oKKo” – obiekt usytuowany na terenach osiedla AZOTY.
To oddany w czerwcu tego roku kompleks basenów, włącznie z brodzikiem dla dzieci, wodnym placem zabaw, czterotorową zjeżdżalnią, podwodnym gejzerem i hydromasażami. Jest też boisko do siatkówki i plac zabaw. Nowym obiektem chwaliła się naszej reporterce Agnieszce Wawer-Krajewskiej, Anna Prus. To szefowa działu marketingu i organizacji imprez sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Obiekt otworzyliśmy 1 czerwca, jak do tej pory odwiedziło nas 25 tysięcy osób. Bardzo się z tego cieszymy, że podoba się ten obiekt. Jest specyficzny, jeśli chodzi o podejście rodzin, bo faktycznie to rodziny mogą tu najwięcej skorzystać - przekonywała Anna Prus, prezentując walory poszczególnych basenów i infrastrukturę wokół.

O tym, że warto zadbać o zdrowie i sylwetkę przekonywali instruktorzy fitness, jednocześnie wyjaśniając, czy można sobie przy okazji zrobić krzywdę na siłowni. Np. przytyć, zamiast schudnąć.
Z kolei Michał Nowak - zapalony cyklista, prezes sekcji rowerzystów miejskich rozmawiał z naszą reporterką o ścieżkach rowerowych, zarówno w samym Kędzierzynie-Koźlu, jak i wokół.

- W Kędzierzynie-Koźlu, szczególnie w tej poprzedniej kadencji samorządu zaczęto budować ścieżki rowerowe naprawdę na dużą skalę. W tej chwili w zasadzie między tymi głównymi częściami naszego miasta można przejechać bezpiecznie. No, z pewnymi wyjątkami, jak słynny wiadukt w Kędzierzynie, o którym na falach Radia Opole była wielokrotnie mowa - mówił szef miejskich cyklistów.

Nasze plenerowe studio odwiedził też m.in. Mariusz Ogórczak - kierownik drużyny WOPR w Zdzieszowicach, zarazem żeglarz i instruktor pływania. W programie "Ze zdrowiem Ci do twarzy" mówił o dobroczynnym wpływie pływania na organizm człowieka i najbliższych, organizowanych imprezach.

Z kolei głównym tematem Samorządowej Loży Radiowej było wykorzystanie potencjału gospodarczego i turystycznego Kędzierzyna-Koźla. Całości audycji, jaką z udziałem zaproszonych gości prowadził Jan Poniatyszyn, można posłuchać i zobaczyć w naszej zakładce MULTIMEDIA na stronie internetowej Radia Opole.
Anna Prus
Michał Nowak

Wiadomości z regionu

2020-01-23, godz. 21:00 Lekarze nie chcą dyżurować w Grodkowie. Nocna i świąteczna opieka medyczna najprawdopodobniej nie wróci z początkiem l… Nocna i świąteczna opieka medyczna najprawdopodobniej nie wróci w najbliższych dniach do Grodkowa. Plany władz miasta i brzeskiego szpitala skomplikowało niewielkie… » więcej 2020-01-23, godz. 19:30 Nyscy radni przyjęli tegoroczny budżet. Wspólnie z podległymi spółkami gmina wyda ponad 100 milionów na inwestycje Nyscy radni przyjęli budżet gminy na bieżący rok. Na dzisiejszej (23.01) sesji dali oni zielone światło dla realizacji rekordowego planu finansowego gminy. » więcej 2020-01-23, godz. 18:30 Opłatek u nyskich Sybiraków. Zesłańcy wspominali 80. rocznicę wywózek Kolędy, życzenia, a także opowieści dotyczące nierzadko traumatycznych przeżyć, towarzyszyły dzisiejszemu (23.01) spotkaniu opłatkowemu członków nyskiego oddziału… » więcej 2020-01-23, godz. 18:30 "To zabieg z najwyższej półki chirurgii naczyniowej". Lekarze USK w Opolu bypassem przywrócili ukrwienie w jelitach pa… Zespół specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził operację wstawienia bypassu łączącego aortę z tętnicą krezkową górną u 54-letniego… » więcej 2020-01-23, godz. 18:00 "Uczymy się i miło spędzamy czas". Na Politechnice Opolskiej trwa Akademia Młodych Serc Trening mózgu, samochody hybrydowe oraz metody skutecznej komunikacji - to tylko część tematów realizowanych podczas Akademii Młodych Serc, czyli Uniwersytetu… » więcej 2020-01-23, godz. 17:30 Obchody rocznicy Tragedii Górnośląskiej w Łambinowicach Obchody 75 rocznicy zakończenia II wojny światowej i powojennych losów Niemców w Polsce przygotowuje w Łambinowicach Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych… » więcej 2020-01-23, godz. 16:30 Rodzinna sprzeczka zakończyła się obrzuceniem bloku koktajlem Mołotowa. Damian O. ponownie przed sądem 29-letni Damian O. w lutym ubiegłego roku obrzucił jeden z bloków w Kędzierzynie-Koźlu koktajlem Mołotowa. Według śledczych, chciał podpalić mieszkanie, w którym… » więcej 2020-01-23, godz. 16:25 Policja prosi o informacje na temat Heleny Piekarz. Kobieta zaginęła w Opolu Zaginęła Helena Piekarz z Opola. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach. » więcej 2020-01-23, godz. 15:00 PiS i radni klubu Arkadiusza Wiśniewskiego chcą odwołania wiceprzewodniczącego rady miasta Część radnych Opola chce odwołania Arkadiusz Szymańskiego z funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta. Wniosek w tej sprawie złożyli byli koledzy partyjni z klubu… » więcej 2020-01-23, godz. 14:30 Przedstawiciele najlepszych szkół z Opola spotkali się z prezydentem. Były podziękowania i życzenia Podziękowania, rozmowy, wręczenie dyplomów i upominków. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, spotkał się z przedstawicielami szkół najwyżej sklasyfikowanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »