Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-03, 20:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Dzielnice, taksówki i lwy. Jutro (04.07) sesja Rady Miasta Opola

Sesja Rady Miasta Opola [fot. Joanna Matlak]
Sesja Rady Miasta Opola [fot. Joanna Matlak]
Podział miasta na dwie strefy taryfowe dla taksówek, zmniejszenie liczby dzielnic, czy budowa wybiegu dla lwów w opolskim ZOO - to część uchwał, którymi na jutrzejszej (04.07) sesji zajmą się radni Opola.
Przewodniczący rady Łukasz Sowada podkreśla, że jeśli postulaty taksówkarzy znajdą poparcie radnych, to do końca wakacji Opole pozostanie podzielone na dwie strefy. To rozwiązanie zostało poprzedzone konsultacjami społecznymi, podczas których ustalono, że opłata za przejechany kilometr w dni powszednie w II strefie będzie wyższa o 100 procent niż w I i wyniesie maksymalnie 9 zł.

Miasto planuje również zmniejszyć obszar dzielnic poprzez ich połączenie. Jeśli radni poprą pomysł, to zamiast 29 będzie 13 dzielnic. Łukasz Sowada uważa, że integracja dzielnic wpłynie na poprawę ich kondycji finansowej i zwiększenie aktywności jej mieszkańców.

Kolejny punkt obrad będzie dotyczył pomysłu sprowadzenia do ZOO - lwów. Po analizie kosztów okazało się, że za nową atrakcję miasto zapłaci 9 mln 670 tysięcy zł., czyli o kilka milionów więcej niż wcześniej zakładano. - Prezydent zdecydował, że wprowadzi zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej po to, by w ciągu najbliższych dwóch lat zrealizować te inwestycje - uzupełnia przewodniczący.

Radni zdecydują też o sprzedaży byłej bursy przy ulicy Struga. To kolejna próba zbycia obiektu, który niszczeje. Cena wywoławcza w przetargu - według rzeczoznawcy - wyniesie około 5 mln, dlatego w sprawie zbycia nieruchomości potrzebna jest zgoda radnych.
Łukasz Sowada 1
Łukasz Sowada 2
Łukasz Sowada 3

Wiadomości z regionu

2019-08-21, godz. 20:49 Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do parlamentu z powiatu nyskiego. Porowska: nasze działania, to świad ... Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało dziś (21.08) kandydatów do parlamentu z powiatu nyskiego. » więcej 2019-08-21, godz. 20:47 "Promocja lokalnego biznesu, to dobry wzór, który przywiozłem z Brukseli". Konferencja Sławomira Kłosowskiego Sławomir Kłosowski (PiS) zorganizował nietypową konferencję prasową, opartą głównie na promocji lokalnego biznesu i promowaniu tradycyjnych, polskich potraw. ... » więcej 2019-08-21, godz. 18:14 Jechał na jednym kole. 30 punktów karnych, 1000 zł mandatu i prawo jazdy zabrane na 3 miesiące Jego iście cyrkowe umiejętności jazdy na motocyklu nie przypadły do gustu policjantom. 34-letni kierowca m.in. za jazdę na jednym kole i prowadzenie motocykla ... » więcej 2019-08-21, godz. 18:13 Wypadek autobusu w Chróścinie Opolskiej Autobusem podróżowało 7 osób. Trzy przewieziono do szpitala » więcej 2019-08-21, godz. 16:15 Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów startujących w jesiennych wyborach parlamentarnych 'Jedynką' na opolskiej liście został poseł Witold Zembaczyński, 'dwójką' poseł Tomasz Kostuś, Elżbieta Bień wystartuje z trzeciego miejsca. W skład Koalicji O ... » więcej 2019-08-21, godz. 14:42 Prudnik: kandydaci PiS do parlamentu będą wspierać programy prospołeczne i rozwoju gospodarczego Mocną drużynę z Prudnika wystawia do parlamentu Prawo i Sprawiedliwość. Kandydatów startujących w październikowych wyborach do Senatu i Sejmu zaprezentowano n ... » więcej 2019-08-21, godz. 13:51 Nyski szpital może mieć problem ze zdobyciem pieniędzy na zakup komory hiperbarycznej Nyskiemu szpitalowi może być trudno pozyskać pieniądze na zakup i funkcjonowanie komory hiperbarycznej. Lecznica posiada co prawda pozytywną opinię co do zasa ... » więcej 2019-08-21, godz. 12:22 Wypadek na DK 45 w Bierdzanach Zdarzenie drogowe na DK 45. Między Opolem a Kluczborkiem w Bierdzanach na rondzie doszło do zderzenia się trzech samochodów. » więcej 2019-08-21, godz. 11:56 Skoroszyce: wojewódzkie otwarcie roku szkolnego i upamiętnienie rocznicy wybuchu II wojny światowej Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się w tym roku w Skoroszycach. Będzie ona połączona z upamiętnieniem wybuchu II wojny światowej. » więcej 2019-08-21, godz. 11:29 Prudnik: starostwo wykryło nieprawidłowości w DPS. Po śmierci pensjonariuszy, ich pieniądze nie zawsze trafiały do spa ... Nieprawidłowości w prudnickim Domu Pomocy Społecznej stwierdził audyt przeprowadzony przez tamtejsze starostwo. Zawiadomiono też prokuraturę. Chodzi o wypłatę ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »