Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-27, 14:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Czy lwy i tygrysy wrócą do ZOO w Opolu? Trzeba będzie znaleźć 5 milionów złotych

O tym czy lwy i tygrysy wrócą do opolskiego ZOO powinniśmy się przekonać w lipcu [fot. pixabay.com]
O tym czy lwy i tygrysy wrócą do opolskiego ZOO powinniśmy się przekonać w lipcu [fot. pixabay.com]
Jest szansa, że w opolskim ZOO ponownie pojawią się lwy i tygrysy. Plan budowy wybiegów jest gotowy, a miasto otworzyło koperty po pierwszym przetargu. I tu pojawia się problem. Oferty w nim przedstawione są znacznie wyższe niż zakładano.
- Do inwestycji będzie trzeba dołożyć około 5 milionów złotych z miejskiej kasy. Ale zależy nam na niej - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Byłoby to duże uatrakcyjnienie oferty ogrodu zoologicznego. Wśród dzieci, wśród odwiedzających były przeprowadzane ankiety, w których pytano, jakich zwierząt brakuje w Opolu. Zawsze najbardziej domagano się króla zwierząt, czyli lwa. Jest więc szansa, że za parę miesięcy król lew się pojawi.

O powrocie do Opola lwów i tygrysów mówi się od kilkunastu lat.

- Cała koncepcja jest gotowa i czeka na realizację - mówi Lesław Sobieraj, dyrektor opolskiego ZOO. - Wybraliśmy akurat jeden z tańszych wariantów. To znaczy nie będzie to woliera dla dużych kotów, tylko to będzie ogrodzony wybieg. Musi on być specjalnie dostosowany, jeżeli chodzi o parametry techniczne. Przewiduje również dostęp dla tych zwierząt do wody, zadrzewienie. U nas taki teren jest, trzeba go tylko wykorzystać.

Nad przyznaniem dodatkowych pieniędzy na nowe wybiegi w opolskim zoo, radni mają się pochylić na kolejnej sesji - 4 lipca.

Cała inwestycja ma kosztować 9,5 miliona złotych, a samo sprowadzenie zwierząt będzie darmowe.
Arkadiusz Wiśniewski
Lesław Sobieraj

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 08:01 Siatkarskie święto w Kędzierzynie-Koźlu. Grupa Azoty ZAKSA obchodzi dzisiaj (19.10) jubileusz 25-lecia Najlepszy w kraju klub siatkówki mężczyzn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świętuje swoje 25-lecie. Z tej okazji dzisiaj (19.10) w kędzierzyńskiej hali Az ... » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej 2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »