Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-27, 14:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Czy lwy i tygrysy wrócą do ZOO w Opolu? Trzeba będzie znaleźć 5 milionów złotych

O tym czy lwy i tygrysy wrócą do opolskiego ZOO powinniśmy się przekonać w lipcu [fot. pixabay.com]
O tym czy lwy i tygrysy wrócą do opolskiego ZOO powinniśmy się przekonać w lipcu [fot. pixabay.com]
Jest szansa, że w opolskim ZOO ponownie pojawią się lwy i tygrysy. Plan budowy wybiegów jest gotowy, a miasto otworzyło koperty po pierwszym przetargu. I tu pojawia się problem. Oferty w nim przedstawione są znacznie wyższe niż zakładano.
- Do inwestycji będzie trzeba dołożyć około 5 milionów złotych z miejskiej kasy. Ale zależy nam na niej - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Byłoby to duże uatrakcyjnienie oferty ogrodu zoologicznego. Wśród dzieci, wśród odwiedzających były przeprowadzane ankiety, w których pytano, jakich zwierząt brakuje w Opolu. Zawsze najbardziej domagano się króla zwierząt, czyli lwa. Jest więc szansa, że za parę miesięcy król lew się pojawi.

O powrocie do Opola lwów i tygrysów mówi się od kilkunastu lat.

- Cała koncepcja jest gotowa i czeka na realizację - mówi Lesław Sobieraj, dyrektor opolskiego ZOO. - Wybraliśmy akurat jeden z tańszych wariantów. To znaczy nie będzie to woliera dla dużych kotów, tylko to będzie ogrodzony wybieg. Musi on być specjalnie dostosowany, jeżeli chodzi o parametry techniczne. Przewiduje również dostęp dla tych zwierząt do wody, zadrzewienie. U nas taki teren jest, trzeba go tylko wykorzystać.

Nad przyznaniem dodatkowych pieniędzy na nowe wybiegi w opolskim zoo, radni mają się pochylić na kolejnej sesji - 4 lipca.

Cała inwestycja ma kosztować 9,5 miliona złotych, a samo sprowadzenie zwierząt będzie darmowe.
Arkadiusz Wiśniewski
Lesław Sobieraj

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-24, godz. 18:30 Liceum z Opola przez co najmniej dwa dni ma wyłącznie zdalny tryb nauki. 3 uczniów z koronawirusem, a klasy mieszają… Pierwsza na Opolszczyźnie szkoła zdecydowała o przejściu do nauczania w trybie wyłącznie zdalnym. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu będzie tak działać… » więcej 2020-09-24, godz. 18:15 Sukces kardiologów USK w Opolu. Tak złożonego zabiegu nie przeprowadzono dotąd w żadnym ośrodku kardiologicznym na… Bez znieczulenia i otwierania klatki piersiowej zespół kardiologów i anestezjologów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził wyjątkowo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:30 Policjant interweniuje nie tylko na służbie. Kędzierzyńsko-kozielski funkcjonariusz zatrzymał pijanego kierowcę w… Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-09-24, godz. 16:08 Większość osób z Przedszkola nr 2 w Głubczycach przebadana - są wyniki Do 45 wzrosła liczba osób zakażonych w ognisku koronawirusa przy Przedszkolu nr 2 w Głubczycach - to najnowsze statystyki sanepidu (na dzień 24.09). Wśród… » więcej 2020-09-24, godz. 16:05 Powiat głubczycki w strefie czerwonej, a powiat brzeski w żółtej. Od soboty zostaną tam wprowadzone dodatkowe obo… Dwa powiaty z naszego regionu znalazły się na mapie obostrzeń epidemicznych w kraju zaktualizowanej przez resort zdrowia. Jest to powiat głubczycki, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***