Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-07, 09:35 Autor: Katarzyna Doros

Wybuch w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu. Psy ratownicze wskazały prawdopodobne miejsce, gdzie mogą być dwie poszukiwane osoby

Wybuch gazu w kamienicy fot. Mario
Wybuch gazu w kamienicy fot. Mario
Wybuch gazu w kamienicy fot. Mario
Wybuch gazu w kamienicy fot. Mario
Wybuch gazu w kamienicy fot. Mario
Wybuch gazu w kamienicy fot. Mario
Trwa akcja ratowniczo-poszukiwawcza na gruzowisku kamienicy przy ul. Czerwińskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Najprawdopodobniej przyczyną eksplozji był wybuch gazu. Strażacy cały czas sprawdzają, czy była to butla gazowa, czy instalacja sieciowa. Z relacji świadków wynika, że pod gruzami mogą znajdować się dwie osoby, które nie mieszkają w kamienicy, przyjechały do któregoś z lokatorów w odwiedziny. W nocy psy poszukiwawcze wskazały prawdopodobne miejsce, w którym te osoby mogą się znajdować.
- W tej chwili ręcznie przeszukujemy pogorzelisko, nie możemy użyć ciężkiego sprzętu. Zabezpieczamy budynek, stemplujemy poszczególne kondygnacje - mówi brygadier Leszek Morkis, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. - Działania są bardzo utrudnione, ponieważ zniszczenia tego budynku wewnątrz są bardzo duże, są zawalone stropy i ściany. Musimy tutaj działać z wielką rozwagą, nie wykorzystujemy ciężkiego sprzętu, wszystko odbywa się ręcznie. Praktycznie musimy usuwać pogorzelisko cegła po cegle, aby odsłaniać poszczególne elementy tej kondygnacji. Na pewno to jeszcze długo potrwa. Dużo czasu upłynęło od momentu eksplozji, do wprowadzenia psów, te wskazania mogą być niedokładne, natomiast one zachowywały się tak, że nasza decyzja była tylko jedna, że kontynuujemy działania poszukiwawcze.

Na miejscu jest przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Kędzierzynie-Koźlu. Na razie nie wiadomo, czy budynek będzie przeznaczony do rozbiórki. - Jeżeli jednak potwierdzą się informacje o poszkodowanych osobach w gruzowisku, prawdopodobnie rozbiórka będzie konieczna. W nocy do Kędzierzyna-Koźla przyjechał także komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.
bryg. Leszek Morkis

Wiadomości z regionu

2019-06-17, godz. 00:29 56. KFPP: Trzy dekady wolności w Opolu. Międzypokoleniowy muzyczny dialog wybrzmiał w amfiteatrze [DUŻO ZDJĘĆ] To była międzypokoleniowa podróż i przegląd największych hitów ostatnich 30 lat. Za nami piaty koncert 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, pod ... » więcej 2019-06-16, godz. 20:30 Pokazy maszyn, wspinaczka na drzewa i konkurs plastyczny - Dzień Otwarty Nadleśnictwa Prószków [ZDJĘCIA] Jakie gatunki drzew rosną w naszych lasach, ile sadzonek rocznie leśnicy sadzą w okolicach Prószkowa, jakie zwyczaje mają wiewiórki i jak bezpiecznie wspinać ... » więcej 2019-06-16, godz. 19:15 Przeszli przez Strzelce Opolskie w Marszu dla życia i rodziny Kilkaset osób przeszło między dwoma parafiami w Strzelcach Opolskich w Marszu dla życia i rodziny. Wydarzenie poprzedziła msza święta w kościele Podwyższenia ... » więcej 2019-06-16, godz. 17:45 Przez najbliższy tydzień Nysa będzie stolicą turystyki kolarskiej Prawie 600 osób z całej Polski oraz z zagranicy bierze udział w trwającym od wczoraj (15.06) 59. Ogólnopolskim Szkoleniowym Zlocie Przodowników Turystyki Kola ... » więcej 2019-06-16, godz. 16:30 56. KFPP: Zdobyli wejściówki od Radia Opole i mogą obserwować próby artystów [ZDJĘCIE 360 STOPNI] Obserwują próby, podglądają artystów, którzy występują na opolskim festiwalu, a nawet proszą o autografy - grupa opolan zdobyła wejściówki na próby generalne ... » więcej 2019-06-16, godz. 15:54 56. KFPP: Kawiarenka z Gwiazdami cieszy się sporą popularnością. "Trzeba tu być" [ZDJĘCIA] Na opolskim rynku licznie gromadzą się opolanie ciekawi rozmów z gwiazdami. Dziś na kanapach zasiedli m.in. Sidney Polak, zespół Big Day, Ryszard Rynkowski, K ... » więcej 2019-06-16, godz. 15:50 Deszczowo będzie do poniedziałkowego poranka. Są ostrzeżenia meteo Ostrzeżenie meteo dot. możliwych burz z gradem wydało IMGW. Dotyczy ono 9 powiatów naszego województwa. Nad regionem do jutra królować będą deszcze. » więcej 2019-06-16, godz. 14:42 Wizyta greko-katolickiego biskupa w opolskiej parafii Opole odwiedził dzisiaj biskup wrocławsko-gdański Roman Juszczak. Wizytował on parafię Przemienienia Pańskiego Ukraińskiego Kościoła Greko-Kalickiego. Biskup ... » więcej 2019-06-16, godz. 13:26 Fundacja DOM zaprasza na charytatywny festyn do centrum Opola. Jest moc atrakcji dla dzieci i dorosłych [ZDJĘCIA] Po raz 25. Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym zaprasza mieszkańców Opola na festyn, który odbywa się na pl. Wolności. Jest kilk ... » więcej 2019-06-16, godz. 13:22 Paliła się wyspa objęta tzw. ptasią dyrektywą nad Jeziorem Nyskim. Pożar opanowali ratownicy WOPR Nietypowa akcja ratownicza miała miejsce wczoraj po południu (15.06) nad Jeziorem Nyskim. Wybuchł pożar na jednej z wysp, znajdującej się w obszarze chronione ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »