Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-07, 07:35 Autor: Justyna Maćkowiak/Cezary Puzyna

Wybuch w Kędzierzynie-Koźlu. Akcja gaśnicza zakończona, rozpoczęła się poszukiwawcza. "Cegła po cegle próbujemy odgruzowywać poszczególne piętra" [ZDJĘCIA]

fot. Mario
fot. Mario
Wybuch w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Mario]
Wybuch w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Mario]
Wybuch w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu
Wybuch w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu
Wybuch w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu
Wybuch w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu
Wybuch w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu
Wybuch w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu
Akcja gaśnicza zakończyła się, trwa odgruzowywanie budynku po wczorajszym wybuchu w kamienicy przy ul. Czerwińskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Ranne zostały dwie osoby, kobieta odniosła lekkie obrażenia, mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.
Zawaliły się dwa stropy budynku pomiędzy trzecią i czwartą kondygnacją. - Jak wynika z relacji świadków pod gruzami mogą pozostawać dwie osoby - mówi Leszek Morkis z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. - O godzinie 02:45 ugasiliśmy pożar kamienicy i przystąpiliśmy do działań poszukiwawczych. Do środka wprowadziliśmy psy poszukiwawcze. Natomiast ich wskazania nie są dla nas stuprocentowo pewne. Działania prowadzi specjalistyczna grupa, która została wprowadzona do środka. Budynek jest zabezpieczony, stemplowany. Tam, gdzie pracuje grupa jest bezpiecznie. Cegła po cegle próbujemy odgruzowywać poszczególne piętra.

Jak zapewnia Leszek Morkis, budynkom sąsiadującym nic nie zagraża. Dziś do działań przystąpi nadzór budowlany. Na miejscu pracują 32 zastępy, czyli 86 strażaków. Akcją dowodzi komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.
Leszek Morkis

Wiadomości z regionu

2019-06-17, godz. 00:29 56. KFPP: Trzy dekady wolności w Opolu. Międzypokoleniowy muzyczny dialog wybrzmiał w amfiteatrze [DUŻO ZDJĘĆ] To była międzypokoleniowa podróż i przegląd największych hitów ostatnich 30 lat. Za nami piaty koncert 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, pod ... » więcej 2019-06-16, godz. 20:30 Pokazy maszyn, wspinaczka na drzewa i konkurs plastyczny - Dzień Otwarty Nadleśnictwa Prószków [ZDJĘCIA] Jakie gatunki drzew rosną w naszych lasach, ile sadzonek rocznie leśnicy sadzą w okolicach Prószkowa, jakie zwyczaje mają wiewiórki i jak bezpiecznie wspinać ... » więcej 2019-06-16, godz. 19:15 Przeszli przez Strzelce Opolskie w Marszu dla życia i rodziny Kilkaset osób przeszło między dwoma parafiami w Strzelcach Opolskich w Marszu dla życia i rodziny. Wydarzenie poprzedziła msza święta w kościele Podwyższenia ... » więcej 2019-06-16, godz. 17:45 Przez najbliższy tydzień Nysa będzie stolicą turystyki kolarskiej Prawie 600 osób z całej Polski oraz z zagranicy bierze udział w trwającym od wczoraj (15.06) 59. Ogólnopolskim Szkoleniowym Zlocie Przodowników Turystyki Kola ... » więcej 2019-06-16, godz. 16:30 56. KFPP: Zdobyli wejściówki od Radia Opole i mogą obserwować próby artystów [ZDJĘCIE 360 STOPNI] Obserwują próby, podglądają artystów, którzy występują na opolskim festiwalu, a nawet proszą o autografy - grupa opolan zdobyła wejściówki na próby generalne ... » więcej 2019-06-16, godz. 15:54 56. KFPP: Kawiarenka z Gwiazdami cieszy się sporą popularnością. "Trzeba tu być" [ZDJĘCIA] Na opolskim rynku licznie gromadzą się opolanie ciekawi rozmów z gwiazdami. Dziś na kanapach zasiedli m.in. Sidney Polak, zespół Big Day, Ryszard Rynkowski, K ... » więcej 2019-06-16, godz. 15:50 Deszczowo będzie do poniedziałkowego poranka. Są ostrzeżenia meteo Ostrzeżenie meteo dot. możliwych burz z gradem wydało IMGW. Dotyczy ono 9 powiatów naszego województwa. Nad regionem do jutra królować będą deszcze. » więcej 2019-06-16, godz. 14:42 Wizyta greko-katolickiego biskupa w opolskiej parafii Opole odwiedził dzisiaj biskup wrocławsko-gdański Roman Juszczak. Wizytował on parafię Przemienienia Pańskiego Ukraińskiego Kościoła Greko-Kalickiego. Biskup ... » więcej 2019-06-16, godz. 13:26 Fundacja DOM zaprasza na charytatywny festyn do centrum Opola. Jest moc atrakcji dla dzieci i dorosłych [ZDJĘCIA] Po raz 25. Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym zaprasza mieszkańców Opola na festyn, który odbywa się na pl. Wolności. Jest kilk ... » więcej 2019-06-16, godz. 13:22 Paliła się wyspa objęta tzw. ptasią dyrektywą nad Jeziorem Nyskim. Pożar opanowali ratownicy WOPR Nietypowa akcja ratownicza miała miejsce wczoraj po południu (15.06) nad Jeziorem Nyskim. Wybuchł pożar na jednej z wysp, znajdującej się w obszarze chronione ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »