Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-15, 14:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Czy ruszyły rozmowy w sprawie pieniędzy na drogi w Opolu? Marszałek: nie ma takiej dyskusji

Andrzej Buła i Arkadiusz Wiśniewski [fot. Radio Opolel]
Andrzej Buła i Arkadiusz Wiśniewski [fot. Radio Opolel]
Nadal nie wiadomo, czy marszałek będzie rozmawiał z prezydentem Opola w sprawie przekazania miastu 50 mln złotych na budowę dróg. Przypomnijmy, Arkadiusz Wiśniewski twierdzi, że pieniądze miał obiecane, z kolei urząd marszałkowski przekonuje, że tak nie było.
W tej sprawie obie strony miały ponownie zasiąść do stołu rozmów. Marszałek Andrzej Buła podkreśla, że "nie ma takiej dyskusji" i podtrzymuje decyzję o przekazaniu pieniędzy przeznaczonych na budowę dróg wojewódzkich poza stolicę regionu. - Na konferencji prasowej już o tym poinformowałem i to jest moje ostatnie słowo w tej dyskusji związanej z jakimikolwiek 50 milionami złotych. Nie ma formuły przekazania jakichkolwiek pieniędzy. Jeżeli Komisja Europejska zgodzi się na przesunięcia na drogi wojewódzkie, to wówczas ogłosimy konkurs.

- Ja nie uczestniczę w żadnym konflikcie z panem Wiśniewskim. Jeżeli sytuacja zawodowa doprowadziła go do wyartykułowania takich czy innych słów, to ja pozostawiam to ocenie innych osób - powiedział lider Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie.

Przypomnijmy, w jednym z wywiadów Arkadiusz Wiśniewski stwierdził, że "marszałek zachował się jak człowiek bez honoru". - Jeszcze nikt nigdy tak opolan nie okradł jak w tej chwili. Jak oglądam filmy Barei, to nie sądziłem, że sam będę świadkiem takiego wydarzenia. W jednym z filmów tego reżysera jest scena, podczas której słyszymy jak szatniarz mówi: "Nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi". Bareja wiecznie żywy. Tylko, że teraz Bareją jest marszałek Andrzej Buła - mówił prezydent miasta.

Według nieoficjalnych informacji w sprawie konfliktu na linii Andrzej Buła - Arkadiusz Wiśniewski miał interweniować szef PO Grzegorz Schetyna, który spotkał się z obiema stronami. Zarówno ratusz, jak i urząd marszałkowski nie potwierdzają tych informacji.

Marszałek województwa nie wyklucza, że w przyszłości do spotkania z prezydentem dojdzie, ale zaznaczył, że będzie dotyczyło m.in. nowej perspektywy unijnej dla Polski.

Czy to oznacza, że miasto otrzyma 50 mln złotych? - Moje słowa, które wypowiedziałem niczego takiego nie oznaczają - podsumował Andrzej Buła.
Andrzej Buła ws 50 mln zł

Wiadomości z regionu

2020-04-01, godz. 19:30 Nie miał gdzie odbyć kwarantanny, więc zgłosił się na policję. Skończyło się na częściowej dezynfekcji komendy Część budynku nyskiej komendy policji przeszła dezynfekcję. Środki ostrożności wdrożono po wizycie mężczyzny, który zgłosił, że powinien przebywać na kwarantannie… » więcej 2020-04-01, godz. 18:04 Miasta nie zamykają parków, jednak zakazują do nich wstępu. Niektóre place zabaw były zamknięte już wcześniej W Brzegu i Namysłowie parki fizycznie nie są zamknięte. Przy wejściach zawisły jednak informacje o zakazie wstępu. » więcej 2020-04-01, godz. 17:45 Wyniki pierwszych badań nie potwierdzają obecności koronawirusa w głuchołaskim szpitalu 13 ujemnych wyników wykazały badania przeprowadzone w związku z podejrzeniem koronawirusa w Głuchołazach. W poniedziałek wprowadzono kwarantannę na oddziale psychiatrii… » więcej 2020-04-01, godz. 16:46 Opolska Betania w czasie epidemii nie korzysta z pomocy wolontariuszy, bliscy nie mogą odwiedzać pacjentów. "Jest trudno… Dodatkowe środki ostrożności i obostrzenia wprowadzone w związku z ograniczaniem ryzyka zakażenia koronawirusem dotknęły m.in. opolskie hospicjum Betania. Placówka… » więcej 2020-04-01, godz. 16:39 W nyskim szpitalu działają już dwa OIOM-y. "Jesteśmy przygotowani jeszcze na 6 miejsc z respiratorami" W nyskim szpitalu od dziś (01.04) działa drugi OIOIM. To przygotowanie do zbliżającej się kulminacji epidemii koronawirusa w naszym kraju. » więcej 2020-04-01, godz. 16:15 3 nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Wszystkie osoby zaraziły się lokalnie Jak wynika z najnowszego raportu ministerstwa zdrowia opublikowanym na twitterze w całym kraju odnotowano 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W naszym regionie… » więcej 2020-04-01, godz. 16:01 Nowe przepisy - nowe zadania. Policja zapowiada szczegółowe kontrole w parkach i na ulicach Zakaz wstępu do parków, skwerów, miejsc rekreacji. Wyjście z domu tylko w konkretnym celu jak dojazd do pracy, czy sklepu. Zachowanie przynajmniej 2-metrowej odległości… » więcej 2020-04-01, godz. 15:30 MOP-y na A4 działają, ale zostały wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa GDDKiA wprowadziła nowe zasady bezpieczeństwa w Miejscach Obsługi Podróżnych. Zgodnie z zaleceniami rządu, zostanie ograniczona liczba klientów w sklepach czy… » więcej 2020-04-01, godz. 14:23 Znasz tego mężczyznę? Policja szuka złodzieja Policja z Kędzierzyna-Koźla publikuje wizerunek sklepowego złodzieja. Jego łupem padł towar wartości prawie tysiąca złotych. Ktokolwiek kojarzy tego mężczyznę… » więcej 2020-04-01, godz. 13:59 Już internetowo, za tydzień również telefonicznie. W Prószkowie ruszył próbny spis powszechny Zapytają o wiek, płeć, stan cywilny, własność mieszkania, czy nawet o podłączenie do gazociągu. W Prószkowie rozpoczął się próbny spis powszechny. Opolska gmina… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »