Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-15, 14:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Czy ruszyły rozmowy w sprawie pieniędzy na drogi w Opolu? Marszałek: nie ma takiej dyskusji

Andrzej Buła i Arkadiusz Wiśniewski [fot. Radio Opolel]
Andrzej Buła i Arkadiusz Wiśniewski [fot. Radio Opolel]
Nadal nie wiadomo, czy marszałek będzie rozmawiał z prezydentem Opola w sprawie przekazania miastu 50 mln złotych na budowę dróg. Przypomnijmy, Arkadiusz Wiśniewski twierdzi, że pieniądze miał obiecane, z kolei urząd marszałkowski przekonuje, że tak nie było.
W tej sprawie obie strony miały ponownie zasiąść do stołu rozmów. Marszałek Andrzej Buła podkreśla, że "nie ma takiej dyskusji" i podtrzymuje decyzję o przekazaniu pieniędzy przeznaczonych na budowę dróg wojewódzkich poza stolicę regionu. - Na konferencji prasowej już o tym poinformowałem i to jest moje ostatnie słowo w tej dyskusji związanej z jakimikolwiek 50 milionami złotych. Nie ma formuły przekazania jakichkolwiek pieniędzy. Jeżeli Komisja Europejska zgodzi się na przesunięcia na drogi wojewódzkie, to wówczas ogłosimy konkurs.

- Ja nie uczestniczę w żadnym konflikcie z panem Wiśniewskim. Jeżeli sytuacja zawodowa doprowadziła go do wyartykułowania takich czy innych słów, to ja pozostawiam to ocenie innych osób - powiedział lider Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie.

Przypomnijmy, w jednym z wywiadów Arkadiusz Wiśniewski stwierdził, że "marszałek zachował się jak człowiek bez honoru". - Jeszcze nikt nigdy tak opolan nie okradł jak w tej chwili. Jak oglądam filmy Barei, to nie sądziłem, że sam będę świadkiem takiego wydarzenia. W jednym z filmów tego reżysera jest scena, podczas której słyszymy jak szatniarz mówi: "Nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi". Bareja wiecznie żywy. Tylko, że teraz Bareją jest marszałek Andrzej Buła - mówił prezydent miasta.

Według nieoficjalnych informacji w sprawie konfliktu na linii Andrzej Buła - Arkadiusz Wiśniewski miał interweniować szef PO Grzegorz Schetyna, który spotkał się z obiema stronami. Zarówno ratusz, jak i urząd marszałkowski nie potwierdzają tych informacji.

Marszałek województwa nie wyklucza, że w przyszłości do spotkania z prezydentem dojdzie, ale zaznaczył, że będzie dotyczyło m.in. nowej perspektywy unijnej dla Polski.

Czy to oznacza, że miasto otrzyma 50 mln złotych? - Moje słowa, które wypowiedziałem niczego takiego nie oznaczają - podsumował Andrzej Buła.
Andrzej Buła ws 50 mln zł

Wiadomości z regionu

2019-05-19, godz. 10:00 V Dzień Kultury Żydowskiej w Brzegu. Kulinaria, muzyka, tradycje Już po raz piąty w Brzegu odbędzie się Dzień Kultury Żydowskiej (19.05). To impreza, której celem jest przybliżenie mieszkańcom historii i kultury narodu żydo ... » więcej 2019-05-19, godz. 10:00 Jarmark ze św. Ritą w Głębinowie. Róże, miody i procesja z relikwiami patronki do spraw beznadziejnych Warsztaty ceramiki, malowanie na szkle i drewnie, a także malowanie pierników. To tylko część atrakcji, które będą czekać na odwiedzających Jarmark ze św. Rit ... » więcej 2019-05-19, godz. 08:46 Stowarzyszenie Kulturalne Opole zaprasza na kulturalne śniadanie W stolicy regionu trwają Dni Opola. Atrakcji nie brakuje, a jedną z nich jest kulturalne śniadanie, jakie rozpocznie się już za dwie godziny (godzina 11) na p ... » więcej 2019-05-19, godz. 02:16 Tytuły Miss i Mistera Opolszczyzny trafiły do Eweliny Szwali i Łukasza Dziarmagi Przed północą zakończył się finał 4. edycji konkursu Miss Opolszczyzny oraz 2. edycji konkursu Mister Opolszczyzny. Podczas finałowej gali w Centrum Wystawien ... » więcej 2019-05-18, godz. 20:21 Dni Opola: Muzyczne prezentacje miast partnerskich Opola Święto Opola, to także okazja do spotkania z partnerami z zagranicy. Stolicę regionu w ten weekend odwiedzają goście z Litwy, Czech, Ukrainy i Niemiec. Zespoł ... » więcej 2019-05-18, godz. 20:20 Opole uczciło 75. rocznicę bitwy o Monte Cassino [ZDJĘCIA] Mieszkańcy Opola, wojskowi, władze miasta, a także ostatni mieszkający w Opolu uczestnik walk o Monte Cassino, wzięli udział w uroczystościach w 75. rocznicę ... » więcej 2019-05-18, godz. 19:23 Dni Opola: Jarmark Średniowieczny z odkrywaniem historii opolskiej baszty Dzielni rycerze i nadobne dziewoje zapraszają wszystkich do nie tak całkiem mrocznych czasów średniowiecznych. W ramach Dni Opola, na błoniach między katedrą ... » więcej 2019-05-18, godz. 16:55 Międzynarodowe mistrzostwa katamaranów w Turawie Zawodnicy z pięciu krajów łapią wiatr w żagle na Jeziorze Turawskim w trakcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski Katamaranów TOPCAT. To już druga impreza tej ... » więcej 2019-05-18, godz. 14:46 EUROWYBORY: Sławomir Kłosowski spotkał się z mieszkańcami Nysy. Na miejscowym targowisku walczył o głosy i słuchał o p ... Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego na ostatniej prostej. W ostatni weekend przed głosowaniem kandydaci ponownie ruszyli w teren, by przekonywać wyb ... » więcej 2019-05-18, godz. 13:49 Śmierć wędkarza w wyrobisku. W wodzie pływały jego wędki Tragiczny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu. Ze stawów na osiedlu Pogorzelec wyłowiono ciało mężczyzny zaplątanego w żyłki. Mimo długiej reanimacji, nie udało się ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »