Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-15, 18:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Czeski film, czyli rozmowy marszałka z prezydentem Opola o pieniądzach na drogi

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Opola [fot. Joanna Matlak]
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Opola [fot. Joanna Matlak]
Opolski ratusz wciąż przekonuje, że rozmowy z marszałkiem regionu o przekazaniu pieniędzy na budowę dróg wkrótce się odbędą. Marszałek regionu twierdzi, że takiej dyskusji nie ma i nie ma także terminu rozpoczęcia wspólnych rozmów. Wcześniej prezydent Arkadiusz Wiśniewski informował, że ze strony marszałka padła deklaracja przekazania miastu spornych 50 mln złotych.
- W tej chwili nie ma takiej dyskusji, możliwe, że się coś takiego wydarzy, ale jak ustalimy kalendarze - odpowiada marszałek.

- Uważam, że w urzędzie marszałkowskim jeszcze raz powinni ustalić przekaz, ponieważ mam wrażenie, że inny przekaz trafia do mediów a inny do prezydenta Opola. Arkadiusz Wiśniewski taką informację otrzymał w poniedziałek około godziny 14 od osoby z zarządu regionu - zapewnia Katarzyna Oborska Marciniak, rzecznik ratusza.

Przypomnijmy, powodem sporu jest 50 mln złotych na budowę dróg, które marszałek miał obiecać Opolu, ale przeznaczył je na trasy wojewódzkie poza stolicą regionu.

Marszałek województwa nie wyklucza, że w przyszłości do spotkania z prezydentem dojdzie. Zaznaczył, że będzie dotyczyło m.in. nowej perspektywy unijnej dla Polski. Czy to oznacza, że miasto otrzyma 50 mln złotych na drogi? - Moje słowa, które wypowiedziałem niczego takiego nie oznaczają - podsumował Andrzej Buła.
Andrzej Buła - Katarzyna Oborska Marciniak

Wiadomości z regionu

2020-06-03, godz. 20:04 Raport dnia: 49. zgon na Opolszczyźnie. Jest 19 nowych zakażeń i 8 powrotów do zdrowia Jeden zgon, 19 nowych zarażeń koronawirusem i 8 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (03.06) w województwie opolskim. » więcej 2020-06-03, godz. 20:00 Opolski odcinek trasy rowerowej Blue Velo jeszcze nie tak szybko Przez Opolszczyznę ma przebiegać około 150 kilometrów trasy rowerowej Blue Velo. Droga ma powstać wzdłuż Odry i będzie częścią długodystansowej trasy, która połączy… » więcej 2020-06-03, godz. 18:19 Na Opolszczyźnie zmarła kolejna osoba zarażona koronawirusem. Są 3 nowe zakażenia i 8 ozdrowieńców Zmarła 49. osoba zakażona koronawirusem na Opolszczyźnie, a w regionie odnotowano 3 nowe zachorowania. 8 kolejnych osób wyzdrowiało. » więcej 2020-06-03, godz. 18:15 Jest nowy-stary zarząd Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Kadencja potrwa trzy lata Sławomir Lipkowski powołany na funkcję prezesa zarządu Zakładów Azotowych Kędzierzyn SA. » więcej 2020-06-03, godz. 17:45 Szymon Hołownia w Gogolinie o Mniejszości Niemieckiej i samorządach Szymon Hołownia, kandydat na funkcję prezydenta Polski, spotkał się dzisiaj (3.06) z mieszkańcami gminy Gogolin. Wziął udział w zamkniętych spotkaniach z burmistrzem… » więcej 2020-06-03, godz. 17:00 Ćwiczenia dla rezerwistów dopiero od jesieni, ale kandydaci do ochotniczej służby przygotowawczej mogą już składać wnioski… Jesienią armia wróci do ćwiczeń wojskowych dla żołnierzy rezerwy. Przypomnijmy, że z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, w marcu MON poinformowało o przerwaniu… » więcej 2020-06-03, godz. 16:30 Przychodnia jaskrowa przy USK w Opolu nieczynna. W całym kraju brakuje lekarzy okulistów Do naszej rozgłośni zgłosił się mieszkaniec Opola, którego żona od 20 lat leczy się na jaskrę w przychodni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Kobieta… » więcej 2020-06-03, godz. 16:00 W Skarbimierzu nie doszło do skażenia środowiska. Do powstrzymania katastrofy ekologicznej przyczyniło się betonowe po… Na terenie składowiska odpadów położonego na poradzieckim lotnisku w Skarbimierzu nie doszło do skażenia zagrażającego środowisku. To wynik analizy próbek, której… » więcej 2020-06-03, godz. 15:15 Ponad 300 ujemnych wyników testów na koronawirusa. Wznowienie działalności kluczborskiego szpitala i wołczyńskiego ZOL… Do normalnego funkcjonowania powróciło Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wołczynie. Tydzień temu (27 maja) wykryto koronawirusa… » więcej 2020-06-03, godz. 14:27 AKTUALIZACJA. Strażacy przeszukują dno kanału Młynówka w Opolu. Sprawdzają, czy do wody wpadł jeden z uczestników bójk… Czy jeden z mężczyzn wpadł podczas szarpaniny do kanału Młynówka w Opolu? Miało dojść do bójki. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »