Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-07, 16:35 Autor: Joanna Matlak

EUROWYBORY: Borys Budka chwali marszałka Bułę i broni w konflikcie z prezydentem Opola

EUROWYBORY: Borys Budka chwali marszałka Bułę [fot. Joanna Matlak]
EUROWYBORY: Borys Budka chwali marszałka Bułę [fot. Joanna Matlak]
- Jestem zażenowany postawą prezydenta Wiśniewskiego, który de facto stał się częścią sztabu wyborczego PiS – tak poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka, który gościł dziś (07.05) w Opolu, odniósł się do konfliktu prezydenta z marszałkiem Andrzejem Bułą. Zaznaczył jednocześnie, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego trzyma kciuki za marszałka.
- Po tym wszystkim, co dobrego udało się zrobić, nie wiem, czy jako opolanin oddałbym marszałka do Brukseli, ale w Europie potrzebujemy ludzi otwartych – mówił w Opolu Borys Budka i dodał, że prezydent Opola atakując marszałka "wpisuje się w scenariusz wyborczy PiS-u."

- Mi jest bardzo przykro, że ceniony przeze mnie samorządowiec, niestety wpisuje się w scenariusz wyborczy PiS-u, a udowodniono to wczoraj, kiedy dwa dni po słowach prezydenta pojawia się minister Jaki i poseł Kempa, czyli osoby, które są najmniej wiarygodne i nie powinny rozmawiać o Europie, bo przypomnę, że to wyjątkowi eurosceptycy. Ich miłość do Europy pojawia się wtedy, kiedy pojawiają się pieniądze europejskie - mówi poseł Borys Budka.

- To nie plakaty, ilość billboardów czy plakaty w autobusach MZK decydują, tylko mądra ocena mieszkańców za to, co się zrobiło – mówił marszałek Andrzej Buła. - W 2013 roku prezydent Wiśniewski nie był prezydentem, a ja w Aglomeracji Opolskiej rozmawiałem o np. projekcie rewitalizacji Krakowskiej. Bo to jak wygląda miasto, to są pomysły Ryszarda Zembaczyńskiego. Chcę pokazać, że dla mnie to, czy ja dalej będę marszałkiem, a prezydent prezydentem nic nie zmieni w relacjach i rzeczach, które dalej będziemy robić dla Opola. Przynajmniej z mojej strony.

Przypomnijmy, prezydent Wiśniewski nakazał zdjąć plakaty Andrzeja Buły z autobusów MZK, a powodem było odebranie miastu 50 milionów złotych dotacji na remonty dróg. Wczoraj (06.05) marszałka Bułę skrytykowali także Patryk Jaki i Beata Kempa.

Prezydent Opola zapowiedział zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta w tej sprawie. Marszałek Andrzej Buła nie zamierza się na niej pojawić.

– Trudno uczestniczyć w czymś, co wynika z obrażania kogoś – mówi marszałek. - Trudno powiedzieć, że pójdę na wydarzenie do osoby, która mnie poniżyła, która mści się przez ściąganie plakatów i każe je ściągać. Wybaczcie państwo, ale gdzieś musi być ten umiar - mówi marszałek Buła.

Nadzwyczajna sesja rady miasta Opola ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Do redakcji Radia Opole wysłano komentarz prezydenta Wiśniewskiego: "Z chęcią wesprę kandydaturę Andrzeja Buły w wyborach jeśli odda Opolu 50 mln złotych, które zabrał łamiąc dżentelmeńskie słowo. Trudno aby prezydent miasta wspierał kandydata, który działa na niekorzyść Opola i jego mieszkańców. Zapraszam pana marszałka na sesję, niech wytłumaczy radnym Opola dlaczego z 600 milionów złotych przeznaczonych na remonty dróg wojewódzkich Opolu nie zapisał ani złotówki" - czytamy w mailu nadesłanym przez biuro prasowe opolskiego ratusza.
Borys Budka
Andrzej Buła
Andrzej Buła

Wiadomości z regionu

2020-09-21, godz. 17:00 Koronawirus w ŚDS w Strzelcach Opolskich. Na kwarantannę trafiło 4 terapeutów i 5 uczestników zajęć Czterech terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich trafiło na kwarantannę po tym, jak u jednego z nich rutynowe badanie przed zabiegiem… » więcej 2020-09-21, godz. 17:00 443 km Głównym Szlakiem Sudeckim w 6 dni. Ruszył bieg promujący akcję "Masz jaja idź na badania" W sześć dni chcą pokonać Główny Szlak Sudecki by zwrócić uwagę na profilaktykę wśród mężczyzn. Krzysztof Danków, Tomasz Łopianiak inicjatorzy akcji… » więcej 2020-09-21, godz. 15:30 93 aktywne zakażenia w powiecie głubczyckim. Największe ognisko koronawirusa to Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchat… Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w powiecie głubczyckim. Sanepid informuje, że liczba aktywnych zakażeń dzisiaj (21.09) to 93 osoby. W kwarantannie… » więcej 2020-09-21, godz. 15:15 Dwie uczennice PSP nr 5 w Brzegu zakażone koronawirusem. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie Koronawirus w Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 im. Mikołaja Kopernika w Brzegu. Zakażenie potwierdzono u dwóch uczennic klasy szóstej. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-21, godz. 14:15 Koronawirus w powiecie brzeskim: zamknięty oddział w szpitalu, uczniowie jednej ze szkół i podopieczni domu dziecka… Powiat brzeski walczy z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie. Pierwsze zakażenia potwierdzono tam w piątek (18.09), a wczoraj (20.09)… » więcej 2020-09-21, godz. 14:15 Uczniowie głubczyckiego ogólniaka czytali "Balladynę" Słowackiego w ramach Narodowego Czytania Głubczyckie Liceum Ogólnokształcące w poniedziałkowy poranek (21.09) zorganizowało dla uczniów akcję Narodowego Czytania. Mniej widowiskową niż co roku… » więcej 2020-09-21, godz. 13:30 Wystarczy przejść dwa etapy kwalifikacji i można zostać powołanym do służby wojskowej. W 10. Opolskiej Brygadzie… Egzaminy sprawnościowe, rozmowa z kadrą oraz psychologiem. W 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej trwa kwalifikacja do zawodowej służby wojskowej. Zgłosiło… » więcej 2020-09-21, godz. 13:15 Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym Troje piratów drogowych zatrzymali w miniony weekend krapkowiccy policjanci z grupy 'SPEED'. Kierowcy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie… » więcej 2020-09-21, godz. 11:45 Kierowca osobówki wjechał w TIR-a. Mógł zostać oślepiony przez słońce 22-letni kierowca osobowego volkswagena polo wjechał w prawidłowo zaparkowany przy drodze samochód ciężarowy. Młody mężczyzna zakleszczył się w pojeździe… » więcej 2020-09-21, godz. 10:48 Raport MZ: 70 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 748 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 70 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii patogen z Chin… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***