Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-07, 17:45 Autor: Joanna Matlak

EUROWYBORY: 100 miliardów więcej - zmiany w służbie zdrowia propozycjami Koalicji Europejskiej

Od lewej: Ryszard Wilczyński, Rajmund Miller [fot. Joanna Matlak]
Od lewej: Ryszard Wilczyński, Rajmund Miller [fot. Joanna Matlak]
100 miliardów złotych więcej – opolscy posłowie Platformy Obywatelskiej zapewniali dziś (07.05), że ich drużyna wynegocjuje z budżetu Unii Europejskiej więcej pieniędzy dla Polski niż rząd PiS.
Pieniądze zostaną przeznaczone na program „Europejska Ochrona Zdrowia”. Po jego wdrożeniu termin oczekiwania do specjalisty nie będzie dłuższy niż 21 dni, a oczekiwanie na SOR-ach nie będzie mogło być dłuższe niż 60 minut.

- Kolejny wielki blok to europejski program walki z rakiem. Dalej mówimy o pełnym bilansie zdrowotnym dla osób, które przekroczyły 50 rok życia. Mówimy też o pełnej opiece dla kobiety w ciąży i dziecka, powszechnym zakresie szczepień na najwyższym europejskim poziomie i pakiecie dla osób z niepełnosprawnościami - mówi Ryszard Wilczyński, poseł PO.

Program zakłada też utworzenie w każdym województwie specjalnych centrów profilaktycznych. – Te pieniądze będą przydzielane według potrzeb – mówi poseł Miller.

- Dokładnie powiemy, jeżeli będziemy mieli środki. Zakładamy, że to będzie 100 miliardów, może 110 albo 90, w związku z tym będzie to podzielone proporcjonalnie. Dlaczego mówimy o pretensjach do ministrach zdrowia? Dlatego, że niektóre ośrodki w województwie opolskim dostały zbyt małe kontrakty. One są w stanie je wykonywać, ale ponieważ kontrakt jest zbyt niski, pacjenci szybciej uzyskują pomoc poza województwem - mówi Miller.

Propozycja Koalicji Europejskiej to także stworzenie kompleksowego programu walki ze smogiem. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
Ryszard Wilczyński
Rajmund Miller

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 13:07 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:12 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej 2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »