Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-16, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło kolejne projekty nyskiej PWSZ

Wizualizacja nowej siłowni w hali przy ulicy Głuchołaskiej [rys. PWSZ Nysa]
Wizualizacja nowej siłowni w hali przy ulicy Głuchołaskiej [rys. PWSZ Nysa]
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło kolejne projekty nyskiej PWSZ [fot. Daniel Klimczak]
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło kolejne projekty nyskiej PWSZ [fot. Daniel Klimczak]
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło kolejne projekty nyskiej PWSZ [fot. PWSZ Nysa]
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło kolejne projekty nyskiej PWSZ [fot. PWSZ Nysa]
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie otrzymała kolejne rządowe wsparcie. Dziś (16.04) władze uczelni odebrały symboliczne czeki na sumę ponad 650 tysięcy złotych.
Pieniądze te pomogą w realizacji dwóch zadań, ważnych zarówno dla PWSZ-u, jak i mieszkańców miasta.

Jedno z nich to Akademia Młodych Odkrywców. Program jest realizowany w Nysie od siedmiu lat, a uczelnia była jedną z pierwszych w kraju, które zdecydowały się na taki krok. W tym roku ministerstwo przekazało na ten cel do Nysy ponad 250 tysięcy złotych.

- To są programy, które mają przybliżyć naukę najmłodszemu pokoleniu, zainteresować najmłodszych sprawami nauki, tak aby oni później w swoim dalszym rozwoju chętnie wybierali drogę czy szlaki, które przecierają już jako dzieci, połkną bakcyla, będą skuteczniej się edukować - wyjaśnia poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk, który w imieniu ministra nauki i szkolnictwa wyższego przekazał uczelni symboliczne czeki.

Ponadto, PWSZ zmodernizuje halę sportową przy ulicy Głuchołaskiej. Na realizację tego zadania, uczelnia otrzymała 400 tysięcy złotych.

- Zaplanowaliśmy, że jedną z trybun, tam są takie dwie duże trybuny, spróbujemy zaadaptować na pomieszczenia bardzo specyficznej siłowni, nowoczesnej, w której będą urządzenia typu airbike`i na przykład rowery powietrzne - zapowiada Zbigniew Szlempo, kanclerz nyskiej PWSZ.

Ponadto w hali zostanie wygospodarowane miejsce na pracownię wydolnościową, w której będzie można wykonywać pomiary czynnościowe organizmu. Uczelnia już wkrótce ogłosi przetarg na realizację zadania. Prace maja zakończyć się przed nowym rokiem akademickim.
Kamil Bortniczuk
Zbigniew Szlempo

Wiadomości z regionu

2019-05-23, godz. 10:45 Jeździmy zbyt szybko. Podsumowanie policyjnej akcji "Prędkość" 120 kierowców zostało zatrzymanych przez policję za przekroczenie dozwolonej prędkości. To efekt poniedziałkowej (20.05) akcji 'Prędkość', którą drogówka prze ... » więcej 2019-05-23, godz. 10:35 Średnio dwa razy dziennie "Ratownik 23" ratuje życie i zdrowie Opolan. Teraz ma już stałą bazę pod Opolem Średnio 550 razy w roku rusza do akcji śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, stacjonujący w bazie w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. » więcej 2019-05-23, godz. 10:00 Droga wojewódzka z Kup do Brynicy została wyremontowana Zakończył się remont drogi wojewódzkiej 461 Kup - Brynica. Trasa która łączy wojewódzką 454 z drogą krajową 45 była została wyłączona z ruchu w grudniu ubiegł ... » więcej 2019-05-23, godz. 08:09 CBŚP zatrzymało handlarzy dopalaczami. Grupa działała m.in. na terenie Opolszczyzny [DUŻO ZDJĘĆ] Wytwarzali i wprowadzali do obrotu dopalacze - policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 15 członków grupy przestępczej. Wśród nich jest mężcz ... » więcej 2019-05-23, godz. 07:20 Burze i deszcz w regionie. Ponad 50 strażackich interwencji 55 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków deszczu i burz odnotowali minionej nocy opolscy strażacy. Jak poinformował Radio Opole oficer dyżurny Komendy Wojewó ... » więcej 2019-05-22, godz. 20:00 Urząd marszałkowski podpisze umowę z Przewozami Regionalnymi na 10 lat Mieszkańcy Opolszczyzny będą jeździć pociągami Przewozów Regionalnych do 2030 roku. W poniedziałek (20.05) samorząd województwa podjął decyzję o przedłużeniu ... » więcej 2019-05-22, godz. 18:15 EUROWYBORY: Paweł Grabowski z ruchu Kukiz15 odwiedza miasta powiatowe Opolszczyzny Poseł Paweł Grabowski z ruchu Kukiz15 spotkał się dziś (22.05) z mieszkańcami Nysy, którym rozdawał ulotki i przekonywał do popierania go w zbliżających się w ... » więcej 2019-05-22, godz. 18:00 Policjanci zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku w Falmirowicach Policjanci z Opola w zaledwie kilka godzin odnaleźli sprawcę śmiertelnego wypadku drogowego w podopolskich Falmirowicach. Przypomnijmy, około godziny 8:50 ran ... » więcej 2019-05-22, godz. 17:15 Opolem rządzą studenci. W stolicy regionu trwają Piastonalia [ZDJĘCIA] Opolscy żacy przejęli klucze do bram miasta i będą nim rządzić jeszcze przez kilka najbliższych dni. W stolicy regionu trwają Piastonalia. Jednym z najciekaws ... » więcej 2019-05-22, godz. 17:00 Policjant po służbie z Dobrodzienia zatrzymał pijanego kierowcę Prawie 2,5 promila miał 60-letni kierowca zatrzymany w Dobrodzieniu przez policjanta wracającego ze służby. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »