Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-16, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło kolejne projekty nyskiej PWSZ

Wizualizacja nowej siłowni w hali przy ulicy Głuchołaskiej [rys. PWSZ Nysa]
Wizualizacja nowej siłowni w hali przy ulicy Głuchołaskiej [rys. PWSZ Nysa]
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło kolejne projekty nyskiej PWSZ [fot. Daniel Klimczak]
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło kolejne projekty nyskiej PWSZ [fot. Daniel Klimczak]
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło kolejne projekty nyskiej PWSZ [fot. PWSZ Nysa]
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło kolejne projekty nyskiej PWSZ [fot. PWSZ Nysa]
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie otrzymała kolejne rządowe wsparcie. Dziś (16.04) władze uczelni odebrały symboliczne czeki na sumę ponad 650 tysięcy złotych.
Pieniądze te pomogą w realizacji dwóch zadań, ważnych zarówno dla PWSZ-u, jak i mieszkańców miasta.

Jedno z nich to Akademia Młodych Odkrywców. Program jest realizowany w Nysie od siedmiu lat, a uczelnia była jedną z pierwszych w kraju, które zdecydowały się na taki krok. W tym roku ministerstwo przekazało na ten cel do Nysy ponad 250 tysięcy złotych.

- To są programy, które mają przybliżyć naukę najmłodszemu pokoleniu, zainteresować najmłodszych sprawami nauki, tak aby oni później w swoim dalszym rozwoju chętnie wybierali drogę czy szlaki, które przecierają już jako dzieci, połkną bakcyla, będą skuteczniej się edukować - wyjaśnia poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk, który w imieniu ministra nauki i szkolnictwa wyższego przekazał uczelni symboliczne czeki.

Ponadto, PWSZ zmodernizuje halę sportową przy ulicy Głuchołaskiej. Na realizację tego zadania, uczelnia otrzymała 400 tysięcy złotych.

- Zaplanowaliśmy, że jedną z trybun, tam są takie dwie duże trybuny, spróbujemy zaadaptować na pomieszczenia bardzo specyficznej siłowni, nowoczesnej, w której będą urządzenia typu airbike`i na przykład rowery powietrzne - zapowiada Zbigniew Szlempo, kanclerz nyskiej PWSZ.

Ponadto w hali zostanie wygospodarowane miejsce na pracownię wydolnościową, w której będzie można wykonywać pomiary czynnościowe organizmu. Uczelnia już wkrótce ogłosi przetarg na realizację zadania. Prace maja zakończyć się przed nowym rokiem akademickim.
Kamil Bortniczuk
Zbigniew Szlempo

Wiadomości z regionu

2019-11-21, godz. 21:45 Niebezpieczny wieczór na opolskich drogach Na drodze krajowej nr 45 miejscowości Kowale samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Do tego zdarzenia doszło po godzinie 21. To jest odcinek między Praszką… » więcej 2019-11-21, godz. 21:00 Na Politechnice Opolskiej gotowali studenci z całego świata. Bariera językowa nie stanowiła problemu Międzynarodowy Dzień Gotowania na Politechnice Opolskiej. Dział współpracy międzynarodowej wraz z Instytutem Konfucjusza zorganizował smaczny wieczór. Studenci… » więcej 2019-11-21, godz. 20:00 Nyski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków ma 15 lat. "Z cukrzycą da się żyć, tylko trzeba wiedzieć jak" Nyscy diabetycy świętowali dziś (21.11) 15-lecie istnienia zrzeszającej ich organizacji. Podczas gali w miejscowym muzeum nie brakowało wspomnień, wzruszeń, a… » więcej 2019-11-21, godz. 19:45 Opole będzie miało autobusy elektryczne Ratusz zakupi elektryczne autobusy dla Opola. Urząd miasta wygrał konkurs ogólnopolski, dzięki któremu Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyznało 14 milionów… » więcej 2019-11-21, godz. 19:00 Do trzech razy sztuka? Skarbimierz-Osiedle zapowiada kolejne podejście do walki o prawa miejskie Skarbimierz-Osiedle nie rezygnuje ze starań o prawa miejskie. Władze gminy ponownie zachęcają mieszkańców do wypełniania ankiet, w których mogą oni określić, jaki… » więcej 2019-11-21, godz. 18:45 Trzy nowe wozy dla strażaków z gminy Walce W tym roku strażacy z gminy Walce wzbogacili się o trzy nowe samochody. Nie wszystkie są firmowo nowe, ale i tak druhowie są z nich zadowoleni, bo wymieniły wysłużone… » więcej 2019-11-21, godz. 18:00 Na co dzień pomagają innym, dzisiaj mają święto. W Opolu zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Pracownicy socjalni mają dziś (21.11) swoje święto. W Opolu szczególny dzień dla wszystkich pracowników służb społecznych połączono z 20-leciem Regionalnego Ośrodka… » więcej 2019-11-21, godz. 16:54 Policjanci poszukują świadków wypadku Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku drogowego z 12 listopada. Do zdarzenia doszło na ulicy Wrocławskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Niemodlińską. » więcej 2019-11-21, godz. 16:45 Ostatnia droga Jana Labusa. W pożegnaniu burmistrza Ozimka wzięły udział setki osób Ozimek pożegnał Jana Labusa. W ostatniej drodze zmarłemu w niedzielę (17.11) burmistrzowi towarzyszyli współpracownicy, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych… » więcej 2019-11-21, godz. 16:45 Droga wojewódzka 414 w Lubrzy oddana do użytku. Przecięcia wstęgi nie było. "Wybudowaliśmy coś na kształt obwodnicy..… Droga wojewódzka 414 w Lubrzy oddana do użytku. Zakończono przebudowę drogi między Białą a Prudnikiem. Za blisko 30 mln złotych wymieniono 4 kilometry nawierzchni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »