Radio Opole » Gospodarka
2020-02-10, 12:55 Autor: Daniel Klimczak

Nyska PWSZ z dodatkowym milionem od ministerstwa. Uczelnia przeznaczy pieniądze na modernizację pracowni

Budynek PWSZ Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Budynek PWSZ Nysa [fot. Daniel Klimczak]
PWSZ z dodatkowym milionem z ministerstwa [fot. Przemysław Blechman / MNiSW]
PWSZ z dodatkowym milionem z ministerstwa [fot. Przemysław Blechman / MNiSW]
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie otrzymała milion złotych od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki temu możliwe będzie dalsze unowocześnianie uczelnianych pracowni.
Pieniądze w ramach programu "Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości" trafiły łącznie do 15 najlepszych uczelni zawodowych w Polsce. Kryteriami branymi pod uwagę przy tworzeniu listy był między innymi poziom zatrudnienia i zarobki absolwentów. Jak zapowiada rektor nyskiej PWSZ prof. Przemysław Malinowski, otrzymany bonus pozwoli między innymi na modernizację pracowni komputerowych.

- Jak wiemy, sprzęt komputerowy starzeje się bardzo szybko. Nasze pracownie są w miarę nowoczesne, ale istnieje pilna potrzeba wymiany urządzeń. Druga sprawa to modernizacja innych laboratoriów ogólnouczelnianych i pracowni - chemicznej, biochemicznej. Będziemy chcieli je unowocześniać - dodaje.

Ponadto uczelnia ma w planach stworzenie nowych laboratoriów, w których umiejętności nabywać będą przyszli inżynierowie z branży elektromobilności.

Dodajmy, że przygotowania do rozbudowy bazy dydaktycznej mają ruszyć w przyszłym semestrze. Pierwsi studenci będą mogli z nich korzystać od nowego roku akademickiego.
prof. Przemysław Malinowski

Gospodarka

2020-11-29, godz. 15:30 Przebudowa systemu oświetlenia w Kędzierzynie-Koźlu doceniona przez Polską Izbę Ekologii Gmina Kędzierzyn-Koźle wyróżniona przez Polską Izbę Ekologii. Ekolaur został przyznany w kategorii Energooszczędność, efektywność energetyczna” za… » więcej 2020-11-29, godz. 11:00 Lampy w gminie Ozimek będą z oprawami LED-owymi. Wymienionych zostanie 2 tysiące punktów świetlnych Ma być jaśniej i bezpieczniej oraz taniej. W gminie Ozimek zostanie wymienionych blisko 2 tysiące opraw latarni ulicznych. Zmiana będzie polegała na zainstalowaniu… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Tarcza branżowa 5.0: ostatnie dni na złożenie wniosku o umorzenia składkowe - Jeszcze tylko do jutra (30.11) przedstawiciele między innymi branż turystycznej, wystawienniczej i estradowej mogą składać wnioski o umorzenie składek… » więcej 2020-11-27, godz. 17:30 Za kilka dni wejdą w życie nowe limity zarobków dla osób pracujących na wcześniejszej emeryturze i rencie Zmienią się od początku grudnia limity przychodów dla osób pracujących mimo przejścia na wcześniejszą emeryturę lub rentę. » więcej 2020-11-27, godz. 13:15 185 młodych bezrobotnych z powiatu brzeskiego będzie mogło liczyć na wsparcie w wejściu na rynek pracy Bezrobotni z powiatu brzeskiego, którzy nie ukończyli 30. roku życia, będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie. Miejscowy urząd pracy przeznaczy na ten cel… » więcej 2020-11-27, godz. 11:00 Mniej pasażerów w miejskich autobusach w Opolu i mniejsze wpływy ze sprzedaży biletów Pandemia dotyka też komunikację zbiorową. W porannej rozmowie 'W cztery oczy' mówił o tym Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu w opolskim ratu… » więcej 2020-11-27, godz. 08:30 Firma z Kędzierzyna-Koźla dostarczy 102 samochody do patrolowania dróg. "To pierwszy krok do systemu bez bramek" Kędzierzyńsko-kozielska firma Vitronic dostarczy auta dla Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego do patrolowania dróg objętych elektronicznym systemem… » więcej 2020-11-26, godz. 19:15 Będzie podwyżka, bo "system musi bilansować się". Zmiany stawek za wywóz śmieci w Opolu przyjęte Mieszkańcy Opola zapłacą od nowego roku więcej za wywóz śmieci. Teraz obowiązuje stawka 19 złotych za osobę przy segregowaniu odpadów i 38 złotych przy… » więcej 2020-11-26, godz. 16:15 Trwa przebudowa ronda przy ul. Kanałowej w Niezdrowicach w gminie Ujazd Trwa przebudowa ronda przy ul. Kanałowej w Niezdrowicach w gminie Ujazd. To inwestycja, która towarzyszy innemu projektowi - przygotowaniu w przyszłym roku… » więcej 2020-11-26, godz. 13:53 Autobusy PKS Kluczbork nie wyjadą w weekendy i święta. Uczniowie nie jeżdżą do szkół, innych pasażerów też … PKS Kluczbork konsekwentnie zmniejsza liczbę połączeń ze względu na obostrzenia dotyczące epidemii koronawirusa. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »