Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-08, 12:15 Autor: Daniel Klimczak

Poseł Kamil Bortniczuk zapowiada ciężką pracę w trakcie kampanii. Polityk chce dotrzeć do jak największej liczby miejscowości w regionie

Kamil Bortniczuk przedstawił szczegóły akcji "Poznaj swojego posła" [fot. Daniel Klimczak]
Kamil Bortniczuk przedstawił szczegóły akcji "Poznaj swojego posła" [fot. Daniel Klimczak]
Zamiast odpoczywać w trakcie wakacji, zapowiada intensywny objazd Opolszczyzny. Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk chce odwiedzić w najbliższym czasie jak najwięcej miejscowości w regionie.
Podczas dzisiejszej (08.07) konferencji prasowej w Nysie, parlamentarzysta wyjaśnił szczegóły akcji "Poznaj swojego posła", która ma być prowadzona na niespotykaną dotychczas na Opolszczyźnie skalę.

- Postaramy się dotrzeć do każdej gminy. Poznać sołtysów, proboszczów, radnych, osoby najbardziej aktywne z tych społeczności, po to, aby przede wszystkim poinformować o tym, co udało nam się zrobić przez ostatnie 4 lata oraz o tym, co przez ostatnie 3 dni udało się ustalić na kongresie programowym w Katowicach - zapowiada.

Polityk dodaje, że do każdego sołtysa w województwie rozesłane zostały plakaty z prośbą o przekazanie mieszkańcom informacji o możliwości organizacji spotkania. Poseł zapewnia, że nie odrzuci żadnego zaproszenia.

Obecny na konferencji wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wyraził spore uznanie dla dotychczasowej aktywności Kamila Bortniczuka, nazywając go jednym z najbardziej opiniotwórczych posłów w kraju.

- Kamil jest jednym z najaktywniejszych posłów, jest młodą siłą polskiego parlamentu. Ta akcja rzeczywiście będzie unikatowa w skali Polski. Bezpośredni kontakt, docieranie do każdej miejscowości, wsłuchiwanie się także w argumenty i propozycje mieszkańców - zapewnia.

Wybór Nysy na miejsce ogłoszenia akcji nie jest przypadkowy. Politycy nazwali ją stolicą opolskiej prawicy, o czym mają świadczyć wyniki ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie, gdzie Zjednoczona Prawica uzyskała niemal 50% głosów.

Dodajmy, zgłoszenia od mieszkańców chcących spotkać się z posłem, polityk przyjmuje za pośrednictwem strony internetowej www.poselbortniczuk.pl i mediów społecznościowych.
Kamil Bortniczuk
Jarosław Gowin

Wiadomości z regionu

2021-01-21, godz. 14:30 W gminie Skoroszyce może dochodzić do kolejnych przerw w dostawie wody. Powodem jest awaria systemu zasilania Mieszkańcy gminy Skoroszyce muszą liczyć się z możliwymi dalszymi przerwami w dostawie wody. Powodem jest poważna awaria zasilania pomp. » więcej 2021-01-21, godz. 13:43 "Kochamy ich za wszystko". Babcie i dziadkowie świętują Rozpieszczają, przytulają, całują i pomagają w wychowaniu. Babcie dziś a dziadkowie jutro (22.01) mają swoje święto. To dobry czas, aby docenić ich trud… » więcej 2021-01-21, godz. 13:36 Amerykanista dr Marek Kawa o pierwszych decyzjach Joe Bidena: "Każdy prezydent wprowadza swoje zmiany" Czy administracja nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena to jedynie negowanie decyzji poprzednika czy nowe otwarcie w historii USA? Czy politykowi… » więcej 2021-01-21, godz. 13:00 Brzeżanie domagają się budowy ronda lub przeprojektowania sygnalizacji na obwodnicy Społecznicy z Brzegu domagają się zmian na skrzyżowaniu obwodnicy miasta z wojewódzką '401' w okolicach Żłobizny. Funkcjonująca tam od ponad 2 lat sygnalizacja… » więcej 2021-01-21, godz. 12:42 TIR wjechał do rowu w Laskowicach W Laskowicach na łuku drogi samochód ciężarowy wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło około godziny 7:20. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał… » więcej 2021-01-21, godz. 12:30 Na Opolszczyźnie 7 zgonów i 143 infekcje COVID-19. W kraju znów zmarło ponad 400 osób i zaraziło się przeszło 7… 7 zgonów osób zarażonych COVID-19 i 143 kolejne infekcje potwierdzono na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (21.01) o 7152 nowych zakażeniach… » więcej 2021-01-21, godz. 11:22 W Sosnówce osiadła jezdnia. Na DK46 wprowadzono ruch naprzemienny Na DK 46 w Sosnówce są utrudnienia w ruchu. Na tym odcinku trasy Nysa - Opole wprowadzono ruch wahadłowy, ponieważ w okolicy budowanego zjazdu z obwodnicy… » więcej 2021-01-21, godz. 11:00 Posłanka Marcelina Zawisza o szczepieniach przeciw COVID-19: "Robimy to nie tylko dla siebie, ale także dla innych!" - Są doniesienia o problemach z dystrybucją szczepionek i zdarza się, że szczepionki docierają do niektórych szpitali rozmrożone - powiedziała w Porannej… » więcej 2021-01-21, godz. 10:00 Powiat brzeski inwestuje w licea. Z nowych pracowni, wyjazdów szkoleniowych i kursów skorzystają uczniowie i nauczy… Prawie 265 tysięcy złotych zainwestowało w ostatnim czasie brzeskie starostwo w licea ogólnokształcące. Dzięki temu możliwe było między innymi doposażenie… » więcej 2021-01-21, godz. 09:56 Pierwsze 40 osób otrzymało drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto szczepienie drugą dawką medykamentu przeciwko COVID-19. To placówka, która najwcześniej w województwie rozpoczęła… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »