Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-08, 12:15 Autor: Daniel Klimczak

Poseł Kamil Bortniczuk zapowiada ciężką pracę w trakcie kampanii. Polityk chce dotrzeć do jak największej liczby miejscowości w regionie

Kamil Bortniczuk przedstawił szczegóły akcji "Poznaj swojego posła" [fot. Daniel Klimczak]
Kamil Bortniczuk przedstawił szczegóły akcji "Poznaj swojego posła" [fot. Daniel Klimczak]
Zamiast odpoczywać w trakcie wakacji, zapowiada intensywny objazd Opolszczyzny. Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk chce odwiedzić w najbliższym czasie jak najwięcej miejscowości w regionie.
Podczas dzisiejszej (08.07) konferencji prasowej w Nysie, parlamentarzysta wyjaśnił szczegóły akcji "Poznaj swojego posła", która ma być prowadzona na niespotykaną dotychczas na Opolszczyźnie skalę.

- Postaramy się dotrzeć do każdej gminy. Poznać sołtysów, proboszczów, radnych, osoby najbardziej aktywne z tych społeczności, po to, aby przede wszystkim poinformować o tym, co udało nam się zrobić przez ostatnie 4 lata oraz o tym, co przez ostatnie 3 dni udało się ustalić na kongresie programowym w Katowicach - zapowiada.

Polityk dodaje, że do każdego sołtysa w województwie rozesłane zostały plakaty z prośbą o przekazanie mieszkańcom informacji o możliwości organizacji spotkania. Poseł zapewnia, że nie odrzuci żadnego zaproszenia.

Obecny na konferencji wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wyraził spore uznanie dla dotychczasowej aktywności Kamila Bortniczuka, nazywając go jednym z najbardziej opiniotwórczych posłów w kraju.

- Kamil jest jednym z najaktywniejszych posłów, jest młodą siłą polskiego parlamentu. Ta akcja rzeczywiście będzie unikatowa w skali Polski. Bezpośredni kontakt, docieranie do każdej miejscowości, wsłuchiwanie się także w argumenty i propozycje mieszkańców - zapewnia.

Wybór Nysy na miejsce ogłoszenia akcji nie jest przypadkowy. Politycy nazwali ją stolicą opolskiej prawicy, o czym mają świadczyć wyniki ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie, gdzie Zjednoczona Prawica uzyskała niemal 50% głosów.

Dodajmy, zgłoszenia od mieszkańców chcących spotkać się z posłem, polityk przyjmuje za pośrednictwem strony internetowej www.poselbortniczuk.pl i mediów społecznościowych.
Kamil Bortniczuk
Jarosław Gowin

Wiadomości z regionu

2019-09-17, godz. 10:02 32-latek zatrzymany. Był poszukiwany, miał w domu narkotyki Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Brzegu, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki. Mężczyzna był poszukiwany do odbyc ... » więcej 2019-09-17, godz. 10:02 "Nie ma portu morskiego bez połączenia z rzeką". Startuje II Kongres Żeglugi Śródlądowej Drugi Kongres Żeglugi Śródlądowej startuje dziś w Opolu. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'W stronę korzyści'. » więcej 2019-09-17, godz. 07:59 Ekologiczny Kędzierzyn-Koźle i zmiany systemowe. Robert Węgrzyn i Beniamin Godyla przedstawili program Koalicji Obywat ... Walka o czyste powietrze, przebudowa ronda Milenijnego, czyli newralgicznego miejsca dla kierowców i zabezpieczenie powiatu przed powodzią, to najważniejsze z ... » więcej 2019-09-17, godz. 07:00 Opolanie przekonują się do czynu społecznego? Opolanie zgłosili 26 pomysłów w ramach akcji 'Czyn społeczny', nazwaną oficjalnie Inicjatywą Lokalną. Najczęściej zgłaszali chęć zazielenienia swojego otoczen ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:45 KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powie ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:00 Piki benzenu niepokoją mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, ale do średniorocznej normy daleko Od kilku dni aktywiści z Kędzierzyna Koźla alarmują o niepokojących pikach benzenu. Stacja pomiarowa przy ul. Bolesława Śmiałego wskazywała przekroczenie norm ... » więcej 2019-09-16, godz. 20:00 Dyrektorzy szkół mogą wnioskować w NFZ o uruchomienie gabinetu dentystycznego Szkoły z całego województwa mogą zgłaszać chęć otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego. Namawia do tego Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdro ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:00 Zamiast 29 będzie 13. W październiku głosowanie do rad dzielnic w Opolu Za miesiąc ruszają wybory do rad dzielnic w Opolu. Od dzisiaj można zgłaszać kandydatów. W tym roku zachodzą dwie ważne zamiany; mieszkańcy będą głosowali int ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Kędzierzyn-Koźle ma pierwszy "zielony" przystanek. Wydarzenie zainaugurowało Europejski Tydzień Zrównoważonego Transpo ... Przystanek nr 181 przy ulicy Piastowskiej w Kędzierzynie-Koźlu zyskał nowy, zielony wygląd dzięki nasadzeniom. W ten sposób w Kędzierzynie-Koźlu zainaugurowan ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Wyremontowany Dom Harcerza w Oleśnie ma od dziś imię Janiny Kłopockiej. To autorka znaku Rodła Janina Kłopocka została patronką Domu Harcerza w Oleśnie. Urząd miejski kupił budynek przy ulicy Krasickiego i wyremontował go za około 600 tysięcy złotych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »