Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-08, 12:15 Autor: Daniel Klimczak

Poseł Kamil Bortniczuk zapowiada ciężką pracę w trakcie kampanii. Polityk chce dotrzeć do jak największej liczby miejscowości w regionie

Kamil Bortniczuk przedstawił szczegóły akcji "Poznaj swojego posła" [fot. Daniel Klimczak]
Kamil Bortniczuk przedstawił szczegóły akcji "Poznaj swojego posła" [fot. Daniel Klimczak]
Zamiast odpoczywać w trakcie wakacji, zapowiada intensywny objazd Opolszczyzny. Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk chce odwiedzić w najbliższym czasie jak najwięcej miejscowości w regionie.
Podczas dzisiejszej (08.07) konferencji prasowej w Nysie, parlamentarzysta wyjaśnił szczegóły akcji "Poznaj swojego posła", która ma być prowadzona na niespotykaną dotychczas na Opolszczyźnie skalę.

- Postaramy się dotrzeć do każdej gminy. Poznać sołtysów, proboszczów, radnych, osoby najbardziej aktywne z tych społeczności, po to, aby przede wszystkim poinformować o tym, co udało nam się zrobić przez ostatnie 4 lata oraz o tym, co przez ostatnie 3 dni udało się ustalić na kongresie programowym w Katowicach - zapowiada.

Polityk dodaje, że do każdego sołtysa w województwie rozesłane zostały plakaty z prośbą o przekazanie mieszkańcom informacji o możliwości organizacji spotkania. Poseł zapewnia, że nie odrzuci żadnego zaproszenia.

Obecny na konferencji wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wyraził spore uznanie dla dotychczasowej aktywności Kamila Bortniczuka, nazywając go jednym z najbardziej opiniotwórczych posłów w kraju.

- Kamil jest jednym z najaktywniejszych posłów, jest młodą siłą polskiego parlamentu. Ta akcja rzeczywiście będzie unikatowa w skali Polski. Bezpośredni kontakt, docieranie do każdej miejscowości, wsłuchiwanie się także w argumenty i propozycje mieszkańców - zapewnia.

Wybór Nysy na miejsce ogłoszenia akcji nie jest przypadkowy. Politycy nazwali ją stolicą opolskiej prawicy, o czym mają świadczyć wyniki ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie, gdzie Zjednoczona Prawica uzyskała niemal 50% głosów.

Dodajmy, zgłoszenia od mieszkańców chcących spotkać się z posłem, polityk przyjmuje za pośrednictwem strony internetowej www.poselbortniczuk.pl i mediów społecznościowych.
Kamil Bortniczuk
Jarosław Gowin

Wiadomości z regionu

2020-01-18, godz. 20:52 Wypadek na DK 46 w Dąbrowie. Obowiązuje ruch wahadłowy Utrudnienia na DK 46 Opole - Nysa w miejscowości Dąbrowa w powiecie opolskim na wysokości salonu samochodowego po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby… » więcej 2020-01-18, godz. 18:45 Niemodlin i Krapkowice - 2 nowe fotoradary na Opolszczyźnie W Niemodlinie przy ul. Opolskiej, na wysokości numeru 12 (to DK 46) oraz w Krapkowicach przy ul. Księdza Koziołka (to DW 409) - w tych dwóch miejscach do końca… » więcej 2020-01-18, godz. 18:00 Od lutego do Grodkowa mogą wrócić nocne dyżury lekarskie. Gmina dopłaci do ich funkcjonowania Do Grodkowa ma szanse wrócić nocna i świąteczna opieka medyczna. Władze gminy porozumiały się z brzeskim szpitalem w sprawie jej współfinansowania. » więcej 2020-01-18, godz. 17:25 Utrudnienia na opolskich drogach po wypadkach w powiatach namysłowskim i kędzierzyńsko-kozielskim Deszcz i śliska nawierzchnia oraz ograniczona widzialność przyczyną dwóch zdarzeń na opolskich drogach w powiatach namysłowskim i kędzierzyńsko-kozielskim. Wstępnie… » więcej 2020-01-18, godz. 16:30 Brzeg zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Wczoraj (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać… » więcej 2020-01-18, godz. 16:30 Opolska spółdzielnia chce usunięcia nadajnika sieci komórkowej Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w sądzie walczy o usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu jednego z wieżowców przy placu Piłsudskiego w Opolu… » więcej 2020-01-18, godz. 16:00 Opole powitało chiński nowy rok. Obchody uświetnił występ narodowej orkiestry z Państwa Środka Opole ponownie wita chiński nowy rok. W stolicy regionu zorganizowano dziś (18.01) koncerty mające na celu przybliżenie opolanom kultury mieszkańców Państwa Ś… » więcej 2020-01-18, godz. 14:15 Mali opolanie wraz z rodzicami stworzyli eko-intrumenty W Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu właśnie dziś (18.01) rozpoczął się cykl warsztatów pod tytułem „Artystyczne soboty”. Zadaniem uczestników było stworzenie instrumentu… » więcej 2020-01-18, godz. 13:00 Bank Żywności w Opolu wspomaga najbardziej potrzebujących mieszkańców Krapkowic 8 ton żywności trafi do blisko 650 najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krapkowice. » więcej 2020-01-18, godz. 12:30 Zamiast komputera, wolą tradycyjne gry. Fani RPG-ów i "planszówek" po raz kolejny spotykają się w Opolu W opolskiej Galerii WuBePe trwa, organizowany co miesiąc, Dzień Grania w Gry RPG i Planszówki. Pomysłodawcy chcą w ten sposób przekonać opolan, że tego typu rozrywka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »