Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-26, 15:45 Autor: Maria Klusik

Loża Radiowa: Posłowie Miller i Bortniczuk o swoich dokonaniach w kończącej się kadencji

Kamil Bortniczuk [fot. Martyna Bobrowska]
Kamil Bortniczuk [fot. Martyna Bobrowska]
Rajmund Miller [fot. Martyna Bobrowska]
Rajmund Miller [fot. Martyna Bobrowska]
Podsumowania kończącej się kadencji sejmu podjęli się goście Loży Radiowej Radia Opole.
Dla posła Platformy Obywatelskiej Rajmunda Millera to była druga kadencja.

- W poprzedniej udało mi się zrobić więcej dla mojego elektoratu - przyznał poseł Miller i wymienia na liście obwodnicę Nysy i zabezpieczenie przeciwpowodziowe tego miasta.

- Ta mijająca teraz, to jestem szefem stałej podkomisji ds. Osób Niepełnosprawnych i tam działamy na rzecz praw tych osób niepełnosprawnych. Poza tym, no pilnujemy pewnego rodzaju, jeżeli chodzi o lokalne sprawy, budujące się drogi, że różne inwestycje, że imprezy kulturalne, że pieniądze dla osób prowadzących działalność, środki. To jest realizacja programów, które są kierowane do urzędu marszałkowskiego.

- Odkąd jestem posłem walczę o reaktywację nyskiej "naczyniówki" i osiągnęliśmy sukces - mówił z kolei Kamil Bortniczuk z Porozumienia, który w sejmie jest od listopada ubiegłego roku.

- Bardzo usilnie pracowaliśmy nad tym i z panią wojewodą, i z dyrektorem nyskiego ZOZ-u i ogłosiliśmy w ubiegłym tygodniu, że naczyniówka w tym roku jeszcze będzie, w sensie kontrakt zostanie podpisany, a ja mogę dzisiaj powiedzieć nawet więcej, że najprawdopodobniej a może i na sto procent, do końca tego tygodnia zostanie już przez NFZ ogłoszony konkurs w którym to nyski ZOZ, nie prywatna firma, ale nyski ZOZ, bo to był warunek Ministerstwa Zdrowia, swoją ofertę złoży. Kwota to będzie około sześciu milionów złotych rocznie i to będą środki dodatkowe. Nie zabierane opolskiej naczyniówce, ale dodatkowe.

Do swojej listy osiągnięć poseł Bortniczuk dopisuje też między innymi załatwienie karetki dla Głuchołaz, prowadzenie rozmów z kierownictwem Wód Polskich w sprawie udrożnienia przejazdu przez nyską tamę, czy regulację rzeki Biała Głuchołaska.
Rajmund Miller
Kamil Bortniczuk

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli jutro ... » więcej 2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »