Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-12, 15:15 Autor: Daniel Klimczak

Politycy Koalicji Obywatelskiej odwiedzili Nysę. Przed miejscowym szpitalem prezentowali swoje pomysły zmian w służbie zdrowia

Wizyta polityków Koalicji Obywatelskiej w Nysie w ramach akcji #Porozmawiajmy [fot. Daniel Klimczak]
Wizyta polityków Koalicji Obywatelskiej w Nysie w ramach akcji #Porozmawiajmy [fot. Daniel Klimczak]
Politycy Koalicji Obywatelskiej odwiedzili dziś (12.08) Nysę, by w ramach przedwyborczego objazdu Polski rozmawiać z mieszkańcami na temat funkcjonowania służby zdrowia. Jej poprawa jest jednym z postulatów tzw. "Szóstki Schetyny".
Spotkanie odbyło się przed budynkiem miejscowego szpitala. Jak mówiła przewodnicząca Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka, służba zdrowia to temat, który jest dla Polaków najważniejszy.

- Wydłużające się kolejki na SOR-ach, brak możliwości dostania się do lekarzy specjalistów, coraz częściej zamykane szpitale. Problemy mają szpitale z zatrudnianiem personelu. Rząd nie szkoli nowych lekarzy, lekarzy brakuje, a służba zdrowia jest po prostu położona przez bezmyślne kroki i działania - przekonywała.

Zdaniem szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, w Polsce mamy do czynienia z "systemową zapaścią służby zdrowia", dlatego Koalicja Obywatelska proponuje jej gruntowną zmianę.

- Chcemy w ciągu 7 lat doprowadzić do tego, żeby leczenie onkologiczne było na tym samym poziomie co w Europie Zachodniej. Po drugie SOR-y; chcemy doprowadzić do sytuacji, w której 60 minut czeka się na SOR-ze na spotkanie z lekarzem. Kolejną kwestią jest dostęp do specjalistów. Proponujemy 21 dni na czekanie do lekarza specjalisty - dodaje.

Wśród postulatów znalazło się także m. in. finansowanie przez państwo metody in vitro. Politycy nawiązywali także do sytuacji nyskiej chirurgii naczyniowej, która nie funkcjonuje od 2016 roku. Poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller uważa, że obecny rząd zniszczył w służbie zdrowia to, co funkcjonowało dobrze.

- Byliśmy w Europie, jeżeli nie na świecie, jednym z przodujących krajów, jeżeli chodzi o opiekę kardiologiczną. Na tym oddziale również uratowano wiele istnień ludzkich dzięki fachowości specjalistów. Nysa miała, jako jedyna, salę hybrydową do operacji naczyniowych - mówił.

Dodajmy, że dzisiejsza wizyta na Opolszczyźnie ma związek z akcją #POrozmawiajmy, w ramach której politycy Koalicji Obywatelskiej od lipca odwiedzili już ponad 100 miast, gdzie przekonywali do poparcia swych postulatów w jesiennych wyborach. Nasze województwo jest ostatnim regionem na trasie akcji.
Barbara Nowacka
Katarzyna Lubnauer
Rajmund Miller

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 13:06 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:00 Spacer badawczy, spotkania i ankiety - mieszkańcy włączają się w planowanie swojego osiedla Tradycyjne konsultacje społeczne to głównie wywieszenie ogłoszenia, które mało kto przeczyta. A jeśli władzom zależy na tym, żeby mieszkańcy włączyli się w pl ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:56 Rolnik znalazł plantację marihuany. Prokuratura ma akt oskarżenia Ponad 160 dojrzałych krzaków konopi, z których można było wytworzyć blisko 23 kg marihuany o wartości 700 tys. zł - taki widok zaskoczył jednego z rolników pr ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:15 Międzyszkolny Turniej Mediacji w LO nr IX w Opolu. "Uczniowie powinni wiedzieć na czym polega mediacja i ją wykorzysty ... Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu wzięli dzisiaj (18.10) udział w III Międzyszkolnym Turnieju Mediacji organizowanym w ramach obcho ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:00 W II LO w Opolu dziś debata oświatowa. Zabraknie w niej kuratora oświaty - Inicjatywa debaty to konsekwencja tego, co dzieje się ostatnio w oświacie - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Pub ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »