Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-12, 15:15 Autor: Daniel Klimczak

Politycy Koalicji Obywatelskiej odwiedzili Nysę. Przed miejscowym szpitalem prezentowali swoje pomysły zmian w służbie zdrowia

Wizyta polityków Koalicji Obywatelskiej w Nysie w ramach akcji #Porozmawiajmy [fot. Daniel Klimczak]
Wizyta polityków Koalicji Obywatelskiej w Nysie w ramach akcji #Porozmawiajmy [fot. Daniel Klimczak]
Politycy Koalicji Obywatelskiej odwiedzili dziś (12.08) Nysę, by w ramach przedwyborczego objazdu Polski rozmawiać z mieszkańcami na temat funkcjonowania służby zdrowia. Jej poprawa jest jednym z postulatów tzw. "Szóstki Schetyny".
Spotkanie odbyło się przed budynkiem miejscowego szpitala. Jak mówiła przewodnicząca Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka, służba zdrowia to temat, który jest dla Polaków najważniejszy.

- Wydłużające się kolejki na SOR-ach, brak możliwości dostania się do lekarzy specjalistów, coraz częściej zamykane szpitale. Problemy mają szpitale z zatrudnianiem personelu. Rząd nie szkoli nowych lekarzy, lekarzy brakuje, a służba zdrowia jest po prostu położona przez bezmyślne kroki i działania - przekonywała.

Zdaniem szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, w Polsce mamy do czynienia z "systemową zapaścią służby zdrowia", dlatego Koalicja Obywatelska proponuje jej gruntowną zmianę.

- Chcemy w ciągu 7 lat doprowadzić do tego, żeby leczenie onkologiczne było na tym samym poziomie co w Europie Zachodniej. Po drugie SOR-y; chcemy doprowadzić do sytuacji, w której 60 minut czeka się na SOR-ze na spotkanie z lekarzem. Kolejną kwestią jest dostęp do specjalistów. Proponujemy 21 dni na czekanie do lekarza specjalisty - dodaje.

Wśród postulatów znalazło się także m. in. finansowanie przez państwo metody in vitro. Politycy nawiązywali także do sytuacji nyskiej chirurgii naczyniowej, która nie funkcjonuje od 2016 roku. Poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller uważa, że obecny rząd zniszczył w służbie zdrowia to, co funkcjonowało dobrze.

- Byliśmy w Europie, jeżeli nie na świecie, jednym z przodujących krajów, jeżeli chodzi o opiekę kardiologiczną. Na tym oddziale również uratowano wiele istnień ludzkich dzięki fachowości specjalistów. Nysa miała, jako jedyna, salę hybrydową do operacji naczyniowych - mówił.

Dodajmy, że dzisiejsza wizyta na Opolszczyźnie ma związek z akcją #POrozmawiajmy, w ramach której politycy Koalicji Obywatelskiej od lipca odwiedzili już ponad 100 miast, gdzie przekonywali do poparcia swych postulatów w jesiennych wyborach. Nasze województwo jest ostatnim regionem na trasie akcji.
Barbara Nowacka
Katarzyna Lubnauer
Rajmund Miller

Wiadomości z regionu

2020-09-19, godz. 08:00 Można pomóc dzieciom z domu dziecka w Tarnowie Opolskim. Poszukiwani są przyszli korepetytorzy Uniwersytet Opolski szuka studentów do projektu 'Rozum i Serce'. Ich zadaniem będzie udzielanie korepetycji dzieciom z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie… » więcej 2020-09-18, godz. 21:00 Raport dnia: Kolejny dzień z 19 nowymi zakażeniami koronawirusem w regionie 19 zakażeń koronawirusem i 9 ozdrowień odnotowano dziś (18.09) na Opolszczyźnie. To oznacza, że patogen z Chin od początku epidemii w regionie wykryto u… » więcej 2020-09-18, godz. 20:00 Poseł Katarzyna Czochara zawieszona w prawach członka PiS. Głosowała przeciw ustawie o ochronie zwierząt - Nie może być tak, że partia nie może liczyć na swoich posłów. Każdy, kto zagłosował przeciw ustawie, zagłosował przeciw Prawu i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-18, godz. 18:45 Policyjny "SPEED" ma rok. Bilans 12 miesięcy służby to ponad 20 tysięcy ujawnionych wykroczeń 80 ujawnionych przestępstw, ponad 20 tysięcy wykroczeń, do tego zatrzymanych blisko 700 dowodów rejestracyjnych - to bilans roku pracy opolskich policjantów… » więcej 2020-09-18, godz. 17:30 Osiem szkół w regionie pracuje hybrydowo - informuje kuratorium oświaty Osiem szkół z województwa opolskiego pracuje w systemie hybrydowym po tym, jak u pojedynczych uczniów i nauczyciela testy na obecność COVID-19 dały wynik… » więcej 2020-09-18, godz. 17:00 O 5 ton za dużo. Przeładowana ciężarówka zatrzymana przez WITD Ponad 5 ton więcej, niż dopuszczają przepisy ważyła ciężarówka zatrzymana przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierz… » więcej 2020-09-18, godz. 15:45 W Nysie uczczono 81. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę Na placu Kopernika w Nysie upamiętniono ofiary 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości połączone były z Dniem Sybiraka. » więcej 2020-09-18, godz. 15:27 Jak długo powiat kluczborski będzie czerwoną strefą epidemiczną? "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od jutra (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-18, godz. 14:30 W sobotę wyruszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę… Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-18, godz. 14:29 Trwa akcja #sadziMY. Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę Leśnicy w całej Polsce, w tym na Opolszczyźnie rozdawali bezpłatnie sadzonki drzewek liściastych i iglastych. W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***