Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-18, 19:15 Autor: Joanna Matlak

Centra przesiadkowe Opole Główne, Wschód i Zachód. Radni przyznali pieniądze na 2019 rok

Wizualizacja centrum przesiadkowego Opole Wschód [mat. prasowe UMO]
Wizualizacja centrum przesiadkowego Opole Wschód [mat. prasowe UMO]
Projekt centrum przesiadkowe Opole Główne [mat. UM Opole]
Projekt centrum przesiadkowe Opole Główne [mat. UM Opole]
Po raz trzeci przesunięto termin otwarcia kopert z ofertami od firm, które chciałyby wybudować centrum przesiadkowe Opole Główne. Pierwszy przetarg w tej sprawie ogłoszono na początku października i wciąż nie wyłoniono wykonawcy.
- Mamy bardzo dużo zapytań do tego przetargu – tłumaczy Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola. - Udzielamy odpowiedzi, zainteresowanie jest duże, więc ta procedura przetargowa jeszcze chwilę potrwa. Zobaczymy, czy uda nam się wyłonić wykonawcę. Cały czas myślimy też nad tym, żeby zdobyć dofinansowanie na tę inwestycję. Jesteśmy w stanie finansować to zadanie ze środków własnych, ale to, że rozpoczniemy tę inwestycję nie oznacza, że nie możemy się ubiegać o środki na refundację części kosztów. Jeśli tylko jakikolwiek konkurs w Polsce na to pozwoli, to na pewno z tej możliwości skorzystamy - dodaje wiceprezydent Stelnicka.

Najnowszy termin otwarcia kopert wyznaczono na 10 stycznia.

Opole planuje budowę trzech centrów przesiadkowych. Na Opole Główne w 2019 roku zapisano 15,2 mln złotych, a całkowita wartość inwestycji to 54,6 mln złotych.

Z kolei centrum przesiadkowe Opole Wschód ma kosztować 182 mln złotych, z czego na 2019 rok zapisano ponad 102 mln.

Miasto nie wycofuje się także z budowy centrum przesiadkowego Opole Zachód, mimo problemów z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Na Opole Zachód zapisano w przyszłorocznym budżecie kwotę 27 mln złotych. Wraz z centrum przesiadkowym ma być także budowana kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Ulgi. Cały projekt jest wart prawie 30 mln złotych.
Małgorzata Stelnicka
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2019-07-18, godz. 20:45 Park niemodlińskiego zamku wypięknieje. "Chcemy łączyć historyczną przestrzeń" Umowa na dotację podpisana. W sierpniu ruszą prace renowacyjne w parku okalającym niemodliński zamek. » więcej 2019-07-18, godz. 20:00 Opolscy strażacy OSP organizują zbiórkę sprzętu dla druhów z Ukrainy Strażacy ochotnicy z Opolszczyzny chcą pomóc druhom z Ukrainy. Ruszyła akcja zbiórki sprzętu, który trafi za wschodnią granicę, tam, gdzie dopiero tworzone są ... » więcej 2019-07-18, godz. 19:25 Niebezpieczne popołudnie w regionie. Na A4 zginął motocyklista, pod Brzegiem na torowisku doszło do śmiertelnego potrą ... Do zderzenia motocykla z samochodem ciężarowym doszło na autostradzie A4 między węzłami Brzezimierz a Brzeg, na 190 km autostrady. Motocyklista nie żyje. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Śląski Wawel do remontu. Zamek Piastów Śląskich będzie miał nowy dach Ruszyły prace budowlane na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Jeden z najcenniejszych zabytków Opolszczyzny zyska między innymi nowe pokrycie dachowe. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Powiat opolski w ochronie dziedzictwa. Ponad 26 tysięcy złotych dofinansowania na grupę zabytkowych rzeźb "Ukrzyżowani ... Grupa rzeźb pod nazwą 'Ukrzyżowanie', które oglądać można w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim doczeka się renowacji. Pieniądze na ten cel, ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Dodatkowe patrole policji w Namysłowie. Sfinansuje je gmina Będzie więcej patroli w Namysłowie. Policja otrzymała finansowe wsparcie gminy, a pieniądze zostaną wykorzystane głównie na dodatkowe, ponadnormatywne służby. » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Przychówek w opolskim zoo. Na świat przyszedł lemur bandro Para lemurów bandro z opolskiego zoo doczekała się potomka. Nie wiadomo jeszcze czy to samiec czy samiczka. Ustalenie płci zwierzęcia może być możliwe nawet p ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:40 Autostrada A4 do końca września w remoncie. Utrudnienia są w rejonie Góry św. Anny Uwaga na utrudnienia na autostradzie A4. Powodem jest remont trasy na wysokości Góry św. Anny. Prace odbywają się na 7-kilometrowym odcinku, między węzłami Kę ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:35 7,7% opolskich uczniów nie dostało się do wybranych przez siebie szkół. Kuratorium Oświaty podsumowuje nabór podwójneg ... O przyjęcie do szkół ponadpodstawowych ubiegali się w tym roku absolwenci gimnazjów i podstawówek, w sumie prawie 17 tysięcy uczniów w regionie. Z danych kura ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:15 Za 107 dni ma być gotowy żłobek w Prószkowie. Gmina zdobyła dofinansowanie z rządowego programu Maluch+ 32 miejsca będą czekały w nowym żłobku na najmłodszych mieszkańców Prószkowa. Gmina podpisała umowę z wykonawcą, który w poniedziałek (22.07) wejdzie na plac ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »