Radio Opole » Gospodarka
2018-11-30, 07:30 Autor: Joanna Matlak

Opole Wschodnie wciąż pod lupą GDOŚ. Miasto robi swoje i prowadzi inwestycję

Skrzyżowanie przy dworcu Opole Wschodnie [fot. materiały prasowe UMO]
Skrzyżowanie przy dworcu Opole Wschodnie [fot. materiały prasowe UMO]
Wizualizacja przebudowy terenu wokół dworca Opole Wschodnie [fot. Witold Wośtak]
Wizualizacja przebudowy terenu wokół dworca Opole Wschodnie [fot. Witold Wośtak]
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz kolejny przesunęła termin rozpatrzenia wniosku ekologów ws. inwestycji przy Opolu Wschodnim. Przypomnijmy, ekolodzy domagają się unieważnienia decyzji środowiskowej, którą wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu na początku grudnia 2016 roku.
Ich zdaniem obszar inwestycji ujęty w decyzji środowiskowej jest mniejszy od tego, który znalazł się we wniosku do wojewody o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Z kolei wojewoda wydał ZRID pod koniec lipca 2017 roku.

Jak czytamy w dokumentach GDOŚ, podstępowanie odwoławcze od decyzji RDOŚ nie mogło być zakończone w ustawowym terminie, ponieważ konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego postępowania wyjaśniającego. Nowy termin załatwienia sprawy wyznaczono na 28 grudnia.

Mimo prowadzonych postępowań, urząd miasta nie rezygnuje z inwestycji.

- Prowadzimy inwestycję na podstawie prawomocnego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID), którym dysponujemy. Plac budowy został przekazany wykonawcy i trwa proces przygotowania prac budowlanych. Ustalany jest też harmonogram rzeczowo-finansowy. Przewidywane są nowe organizacje ruchu w tym rejonie, będziemy o tym informować z wyprzedzeniem - mówi Daria Placek z biura prasowego opolskiego ratusza.

Przypomnijmy, inwestycja zakłada powstanie centrum przesiadkowego, tunelu pod i estakady nad ul. Oleską. Powstanie także przebicie w nasypie kolejowym, które połączy ul. Katowicką z ul. Rataja. Pracami zajmie się firma Banimex, z którą miasto podpisało umowę w październiku. Koszt inwestycji to prawie 140 mln złotych.
Daria Placek

Gospodarka

2019-07-18, godz. 20:15 Dyrektor nyskiego urzędu pracy nagrodzona odznaką Primus in Agendo Nyski urząd pracy ponownie doceniony przez władze centralne. Tym razem do władz pośredniaka trafiła odznaka Primus in Agendo, czyli 'pierwszy w działaniu'. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Prószków porządkuje śmieci Blisko 4 miliony złotych wyda Prószków na poprawę gospodarki śmieciami. Gmina stworzy nowy oraz zmodernizuje już istniejący Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:06 Kolejny inwestor przymierza się do budowy elektrowni wiatrowych w gminie Lubrza Następna firma chce stawiać elektrownie wiatrowe w gminie Lubrza. Poprzedni inwestor zamierzał wbudować tam farmę wiatrową z 34 turbinami. Jednak po kilku lat ... » więcej 2019-07-18, godz. 11:00 Gmina Leśnica pyta mieszkańców. Chodzi o pieniądze na wymianę starych pieców Mieszkańcy gminy Leśnica mogą zadeklarować chęć wymiany starych pieców na ekologiczne i być może zyskać większe dofinansowanie. » więcej 2019-07-18, godz. 07:15 Sto procent więcej wypadków przy pracy. PIP wskazuje na rutynę i dużą liczbę pracowników Dwa razy więcej śmiertelnych wypadków przy pracy odnotował w pierwszym półroczu 2019 Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu w porównaniu do 2018. » więcej 2019-07-17, godz. 18:00 Nyski pośredniak zachęca seniorów do powrotu na rynek pracy Nyski urząd pracy stawia na aktywizację seniorów. W ramach pilotażowego programu, instytucja będzie zachęcać osoby po 60. roku życia do powrotu na rynek pracy. » więcej 2019-07-17, godz. 14:30 Praca wre na trasach powiatu brzeskiego Zgodnie z harmonogramem - jak zapewniają władze powiatu brzeskiego idzie przebudowa drogi Wójtowice - Sulisław. Prace są zaawansowane w 80%. » więcej 2019-07-17, godz. 13:00 Ostatni dokument przekazany. W sierpniu rusza budowa obwodnicy Niemodlina Jest zielone światło dla rozpoczęcia budowy obwodnicy Niemodlina. W urzędzie wojewódzkim w Opolu przekazano wykonawcy decyzję o udzieleniu Zezwolenia na Reali ... » więcej 2019-07-16, godz. 20:00 Kontrole PIP nie wykazały nadużyć w zakresie zatrudniania cudzoziemców Obcokrajowcy są coraz lepiej traktowani w pracy - wynika z kontroli inspekcji pracy, prowadzonych w firmach działających w naszym regionie. » więcej 2019-07-16, godz. 13:37 Zielone światło dla budowy obwodnicy Niemodlina Prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Niemodlina idą zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »