Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-25, 09:10 Autor: Justyna Maćkowiak

Opolskie gospodarstwa rolne są bezpieczne. W naszym regionie odnotowuje się najmniej wypadków przy pracy

Rolnik w pracy [fot. Łukasz Nawara]
Rolnik w pracy [fot. Łukasz Nawara]
Lech Waloszczyk [fot. Paula Hołubowicz]
Lech Waloszczyk [fot. Paula Hołubowicz]
- Opolszczyzna jest liderem w bezpieczeństwie w pracy na roli. Od lat spada liczba wypadków rolniczych w naszym regionie - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" dyrektor KRUS w Opolu Lech Waloszczyk.
Wskaźnik wypadkowości 25 lat temu w Polsce wynosił 24, teraz 10. Natomiast w województwie opolskim jest jeszcze niższy - na tysiąc ubezpieczonych rolników notuje się 5 wypadków.

- Wynika to ze stosunkowo wysokiej kultury rolnej. W naszym regionie jest dosyć dobre umaszynowienie. Wpływ na to ma także prowadzenie bardzo dobrej akcji prewencyjnej - wylicza gość Radia Opole.

Wzrost bezpieczeństwa to także efekt organizacji corocznego konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne". W tym roku hasło przewodnie brzmiało "Upadek to nie przypadek". Ale działań prewencyjnych jest więcej. - Są to szkolenia dedykowane wprost dla rolników. Korzystamy również ze współpracy z Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, ze Związkiem Śląskich Rolników czy Izbą Rolniczą. Gdy te instytucje organizują spotkania z rolnikami, zapraszają nas i wówczas także prowadzimy szkolenia - dodaje Lech Waloszczyk.

W 2019 roku konkurs "Bezpieczne gospodarstwo rolne" odbędzie się po raz 17, a jego hasło przewodnie to "Nie daj się wkręcić". Akcji towarzyszy także konkurs plastyczny dla dzieci, który cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku wpłynęło ponad 1100 prac.
Lech Waloszczyk cz. 1
Lech Waloszczyk cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-10-14, godz. 17:52 Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynik ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:13 Osoby po zabiegu usunięcia krtani uczą się mowy zastępczej. To pozwala na normalne funkcjonowanie Podsumowano pierwszy etap opolskiej rehabilitacji społecznej dla osób po zabiegu usunięciu krtani. Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu, uc ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:10 Janusz Kowalski z trzecim wynikiem na liście PiS. "To ogromny kredyt zaufania" Janusz Kowalski zdobył prawie 21 tysięcy głosów, co daje mu trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył mandat posła na Opolszczyźnie. - Nie spodzi ... » więcej 2019-10-14, godz. 16:15 Opolska lewica ma posła. To Marcelina Zawisza Marcelina Zawisza będzie reprezentowała opolską lewicę w parlamencie. 30-letnia działaczka Lewicy Razem przekonała do siebie 19 tysięcy 200 wyborców na Opolsz ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:57 Rajmund Miller zapewnia, że dla dobra Opolszczyzny jest otwarty na współpracę z polityczną konkurencją - Deklaruję, że podobnie jak w poprzedniej kadencji, dotrzymam wszystkich obietnic, które składałem w czasie tej kampanii - zapowiada pochodzący z Nysy poseł ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:30 Katarzyna Czochara ponownie posłem PiS Opolszczyzny. "Społeczeństwo dało nam ogromny mandat zaufania" Katarzyna Czochara ponownie zasiądzie w ławach sejmowych. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości otrzymała w obecnych wyborach ponad 23 tysiące głosów. Jest to czwa ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:10 Andrzej Buła: "Jestem zadowolony z wyniku całej opozycji" - Jestem zadowolony z wyniku nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale całej opozycji, która osiągnęła dobry rezultat w naszym regionie i w całym kraju - mówi An ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:45 Witold Zembaczyński z rekordową liczbą głosów w regionie - To jest ogromny sukces wszystkich, którzy wierzą w to, że program Koalicji Obywatelskiej jest panaceum na obecną rzeczywistość - tak wyniki wyborów na Opols ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:30 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 14:11 Senator Jerzy Czerwiński: O wyborczym zwycięstwie PiS zdecydowała wiarygodność tej partii Jerzy Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na kolejną kadencję do senatu. Ubiegając się o reelekcję do izby wyższej parlamentu uzyskał ponad 73 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »