Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-11, 18:00 Autor: Witold Wośtak

KRUS ogłasza dwa konkursy. Można zapisać się lub nadesłać pracę plastyczną do 29 marca

Konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy - UPADKOM ZAPOBIEGAMY" [fot. Katarzyna Doros]
Konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy - UPADKOM ZAPOBIEGAMY" [fot. Katarzyna Doros]
Konkurs plastyczny ""Bezpiecznie na wsi mamy - UPADKOM ZAPOBIEGAMY" [fot. Katarzyna Doros]
Konkurs plastyczny ""Bezpiecznie na wsi mamy - UPADKOM ZAPOBIEGAMY" [fot. Katarzyna Doros]
Do 29 marca przyjmowane będą zgłoszenia do dwóch sztandarowych konkursów regionalnego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Chodzi o XVII edycję Bezpiecznego Gospodarstwa Rolnego i IX edycję konkursu plastycznego dla dzieci "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje".
Oba konkursy składają się z etapu powiatowego, wojewódzkiego i centralnego. - Zachęcamy rolników do zgłaszania gospodarstw, bo oni niepotrzebnie obawiają się jednej czy drugiej kontroli - mówi Piotr Ciona, wicedyrektor opolskiego oddziału KRUS.

- Być może odbiór społeczny jest taki, że po co wychylać się. Skoro przyjedzie komisja, może dostanę mandat albo zostaną ujawnione jakieś nieprawidłowości w moim gospodarstwie. Wykluczone całkowicie. Ta komisja nie jest od wypisywania mandatów, bo może jedynie zwrócić uwagę na jakąś kwestię lub doradzić, w jaki sposób zlikwidować dane zagrożenie.

Dzieci będą konkurować w dwóch kategoriach wiekowych: od zerówki do trzeciej klasy szkoły podstawowej i od czwartej do ósmej klasy. - Widać, że z roku na rok prac od dzieci jest coraz więcej - dodaje Piotr Ciona.

- Zadaniem uczestników jest indywidualne wykonanie pracy plastycznej w formacie A3. Komisja konkursowa oceni każdą pracę. Forma jest dowolna - może być akwarela, plastelina, wyklejane zboża, a nawet praca przestrzenna. Z tymi ostatnimi mamy jednak lekki problem, bo musimy je przechować.

Uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, bo opolski oddział KRUS zyskał wielu sponsorów z Grupą Azoty Zakładami Azotowymi Kędzierzyn na czele.
Piotr Ciona 1
Piotr Ciona 2

Wiadomości z regionu

2020-02-27, godz. 21:30 Mężczyzna objęty kwarantanną domową. Wrócił z regionu, gdzie pojawił się koronawirus Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został objęty dwutygodniową kwarantanną domową. Mężczyzna wrócił do Polski z delegacji. Był w rejonie, w którym… » więcej 2020-02-27, godz. 21:00 Spacer, festiwal pamięci, rajd i test wiedzy. Opolski IPN przybliży historię Żołnierzy Wyklętych na wiele sposobów Spacer śladami miejsc kaźni i I Opolski Festiwal Pamięci 'Zawołać po imieniu' - to kolejne z wydarzeń organizowanych przez opolską delegaturę Instytutu Pamięci… » więcej 2020-02-27, godz. 20:45 Prudnik: pożar pustostanu. W środku - kilkanaście opon [AKTUALIZACJA] Płonie stodoła w Prudniku przy ul. Nyskiej. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze o 20:00. Początkowo ze zgłoszenia wynikało, że ogień objął pustostan ze… » więcej 2020-02-27, godz. 20:00 Radni przegłosowali zmiany w budżecie obywatelskim Opola. Zyskają placówki oświatowe, stracą jednostki OSP Zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola na 2021 rok. Podczas dzisiejszej (27.02) sesji zdecydowali o tym radni. » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Świadomy maturzysta to bezpieczny pacjent. W opolskich szkołach ruszyły "Lekcje z NFZ" Opowiadają o zasadach poruszania się w obszarze opieki zdrowotnej, ubezpieczeniu zdrowotnym czy e-usługach. Pracownicy opolskiego oddziału NFZ przekonują, że świadomy… » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Dzieci z Izbicka będą miały przedszkole z... salą gimnastyczną Była podstawówka w Izbicku zostanie przedszkolem. Budynek musi być gruntownie przebudowany, prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Po zakończeniu prac więcej… » więcej 2020-02-27, godz. 18:15 Za tydzień w Opolu odbędzie się Wielkie Ślizganie 'Pomagaj z nami - bądźmy bohaterami' - tak brzmi tegoroczne motto Wielkiego Ślizgania na lodowisku Toropol. Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej organizuje… » więcej 2020-02-27, godz. 17:45 Czy będzie remont linii kolejowej z Opola do Tarnowskich Gór? Radni przyjęli stosowny apel Apel w sprawie rewitalizacji linii kolejowej między Opolem a Tarnowskimi Górami oraz przywrócenia na niej ruchu przyjęła jednogłośnie Rada Miasta Opola. » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Kierowcy zatrzymani za przekroczony czas pracy. Jeden z nich jechał na karcie swojego szefa Używał karty kierowcy należącej do szefa przedsiębiorstwa. Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w… » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Czy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną kolejne warsztaty dla niepełnosprawnych? Kolejki do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu są tak duże, że władze powiatu myślą o stworzeniu kolejnej placówki, w której terapeuci mogą zapewnić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »