Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-11, 18:00 Autor: Witold Wośtak

KRUS ogłasza dwa konkursy. Można zapisać się lub nadesłać pracę plastyczną do 29 marca

Konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy - UPADKOM ZAPOBIEGAMY" [fot. Katarzyna Doros]
Konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy - UPADKOM ZAPOBIEGAMY" [fot. Katarzyna Doros]
Konkurs plastyczny ""Bezpiecznie na wsi mamy - UPADKOM ZAPOBIEGAMY" [fot. Katarzyna Doros]
Konkurs plastyczny ""Bezpiecznie na wsi mamy - UPADKOM ZAPOBIEGAMY" [fot. Katarzyna Doros]
Do 29 marca przyjmowane będą zgłoszenia do dwóch sztandarowych konkursów regionalnego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Chodzi o XVII edycję Bezpiecznego Gospodarstwa Rolnego i IX edycję konkursu plastycznego dla dzieci "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje".
Oba konkursy składają się z etapu powiatowego, wojewódzkiego i centralnego. - Zachęcamy rolników do zgłaszania gospodarstw, bo oni niepotrzebnie obawiają się jednej czy drugiej kontroli - mówi Piotr Ciona, wicedyrektor opolskiego oddziału KRUS.

- Być może odbiór społeczny jest taki, że po co wychylać się. Skoro przyjedzie komisja, może dostanę mandat albo zostaną ujawnione jakieś nieprawidłowości w moim gospodarstwie. Wykluczone całkowicie. Ta komisja nie jest od wypisywania mandatów, bo może jedynie zwrócić uwagę na jakąś kwestię lub doradzić, w jaki sposób zlikwidować dane zagrożenie.

Dzieci będą konkurować w dwóch kategoriach wiekowych: od zerówki do trzeciej klasy szkoły podstawowej i od czwartej do ósmej klasy. - Widać, że z roku na rok prac od dzieci jest coraz więcej - dodaje Piotr Ciona.

- Zadaniem uczestników jest indywidualne wykonanie pracy plastycznej w formacie A3. Komisja konkursowa oceni każdą pracę. Forma jest dowolna - może być akwarela, plastelina, wyklejane zboża, a nawet praca przestrzenna. Z tymi ostatnimi mamy jednak lekki problem, bo musimy je przechować.

Uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, bo opolski oddział KRUS zyskał wielu sponsorów z Grupą Azoty Zakładami Azotowymi Kędzierzyn na czele.
Piotr Ciona 1
Piotr Ciona 2

Wiadomości z regionu

2019-07-19, godz. 16:30 Ciężkie maszyny zjechały na lotnisko. Ruszył Master Truck 2019 Blisko 1000 ciężarówek na stu hektarach - Tak w skrócie zapowiada się 15. zlot Master Truck, który rozpoczął się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Podczas trz ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:28 Kluczborska ginekologia nadal zawieszona, a w głubczyckim szpitalu wszystko wróci do normy na początku sierpnia Kolejny raz przedłużone zostało zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego w kluczborskim szpitalu. » więcej 2019-07-19, godz. 15:18 Opole: Nowe samochody dla osób niepełnosprawnych. Zakup dofinansował PFRON 3 nowe busy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych trafią do Opola. Samochody mają być przeznaczone dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kom ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:00 Prof. Marian Łukaniszyn pokieruje Politechniką Opolską W związku ze śmiercią prof. Marka Tukiendorfa, Rektora Politechniki Opolskiej, na czele uczelni, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stanął pierwszy zastępca ... » więcej 2019-07-19, godz. 13:00 Mundurowi z PG po służbie zatrzymali pijanego kierowcę Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali po służbie pijanego kierowcę. Miał we krwi promil ... » więcej 2019-07-19, godz. 12:50 Wakacyjne remonty szkół. Ponad 13 milionów wyda na ten cel samorząd Opola Ponad 13 milionów złotych na remonty szkół wyda w tym roku samorząd Opola. To o milion więcej niż w 2018 roku. » więcej 2019-07-19, godz. 12:08 Zderzenie na DK 46 Ponad półtorej godziny trwały utrudnienia na drodze krajowej 46 na wysokości Malerzowic Wielkich. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Ni ... » więcej 2019-07-19, godz. 11:15 SLD, Wiosna i Razem chcą utworzyć koalicyjny komitet wyborczy - Kończy się projekt Koalicja Europejska i chwała Bogu, bo zakończył się 'chocholi taniec' Grzegorza Schetyny - powiedział w 'Poglądach i osądach' Piotr Woźni ... » więcej 2019-07-19, godz. 10:48 Kolejne automaty zarekwirowała opolska KAS Nielegalny salon gier zlikwidowali na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego mundurowy Krajowej Administracji Skarbowej z Opola. » więcej 2019-07-19, godz. 10:30 PSL o swoich szansach w zbliżających się wyborach parlamentarnych - Koalicja Polska to projekt zrzeszający osoby o przekonaniach chadeckich i centrowych - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marcin Oszańca, rzeczn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »