Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 07:20 Autor: Marek Świercz

Ring Wyborczy Radia Opole. Trwają debaty kandydatów na prezydentów i burmistrzów ZMIANA TERMINÓW

W poniedziałek 1 października wystartowała kolejna odsłona Ringu Wyborczego Radia Opole. Tym razem zapraszamy do debaty kandydatów na prezydentów i burmistrzów największych miast Opolszczyzny.
W poniedziałek zapraszamy kandydatów na prezydenta Opola, we wtorek 2 października kandydatów na prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Potem przyjdzie czas na miasta powiatowe. I tak w środę 3 października spotkają się w naszym studiu kandydaci na burmistrza Prudnika, w czwartek 4 października kandydaci na burmistrza Nysy, a w piątek 5 października kandydaci na burmistrza Głubczyc.

Po weekendzie kontynuacja. W poniedziałek 8 października zaprosimy kandydatów na burmistrza Brzegu, we wtorek 9 października kandydatów na burmistrza Strzelec Opolskich, w środę 10 października kandydatów na burmistrza Namysłowa, w czwartek 11 października kandydatów na burmistrza Krapkowic a na finał, w piątek 12 października, kandydatów na burmistrza Kluczborka.

Nie ma tej liście Olesna, bo tam, przypomnijmy, urzędujący burmistrz Sylwester Lewicki jest jedynym kandydatem.

Tę rundę zakończy organizowana przez studentów Uniwersytetu Opolskiego w niedzielę 14 października debata akademicka kandydatów na prezydenta Opola. Przypomnijmy, że ta zorganizowana cztery lata temu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. O szczegółach poinformujemy.

RING WYBORCZY
1.10
OPOLE
Marcin Gambiec - KWW Marcina Gambca
Barbara Kamińska - Koalicja Obywatelska
Apolonia Klepacz - SLD - Lewica Razem
Arkadiusz Wiśniewski - KWW Arkadiusza Wiśniewskiego
Violetta Porowska - PiS
Paweł Grabowski - Kukiz '15

2.10
KĘDZIERZYN-KOŹLE
Andrzej Chrzanowski - PiS
Andrzej Mazur - SLD- Lewica Razem
Sabina Nowosielska - KWW Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska
Marek Piasecki - KWW Niezależni z Markiem Piaseckim

3.10
PRUDNIK
Teresa Barańska - PiS
Franciszek Fejdych - Koalicja Obywatelska
Witold Rygorowicz - SLD - Lewica Razem
Grzegorz Zawiślak - KWW Prudniczanie

4.10
NYSA
Tomasz Hankus - Kw Stowarzyszenie Hankus 2018
Kordian Kolbiarz - KWW Kordiana Kolbiarza
Piotr Smoter - KW Liga Nyska
Paweł Nakonieczny - PiS
Jolanta Trytko-Warczak - Koalicja Obywatelska

5.10
GŁUBCZYCE
Adam Krupa - KWW Obywatelski Komitet Głubczyc
Elżbieta Słodkowska - PiS
Mariusz Mróz – KW Stowarzyszenie na rzecz Działalności Lokalnej Razem dla Głubczyc

8.10
BRZEG
Grzegorz Chrzanowski - KWW "Nie dla więzienia, tak dla połączenia"
Jacek Niesłuchowski - Koalicja Obywatelska
Jerzy Wrębiak – Pis

9.10
STRZELCE OPOLSKIE
Jan Chabraszewski - PiS
Tadeusz Goc - KWW Ziemia Strzelecka
Henryk Rudner - MN

10.10
NAMYSŁÓW
Bartłomiej Stawiarski - PiS
Julian Kruszyński - Koalicja Obywatelska
Krzysztof Kuchczyński - KWW "Wspólnota Obywatelska 2006"
Artur Włodarczyk - KWW Przyjazny Samorząd Powiatu Namysłowskiego

11.10
KLUCZBORK
Jarosław Kielar - KWW Ziemia Kluczborska
Stanisław Konarski - KWW Stanisława Konarskiego

12.10
KRAPKOWICE
Andrzej Kasiura - KWW Dla Krapkowic
Maciej Sonik - KWW Macieja Sonika

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 19:00 Bezpieczeństwo mieszkańców i walka z bezrobociem. Wojciech Stachoń zapowiada ściągnięcie do Pakosławic inwestora Wodociąg i kanalizacja we wszystkich miejscowościach w gminie, nowe chodniki i remonty dróg, a także sprowadzenie zagranicznego inwestora mogącego zatrudnić n ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:30 Kto będzie prezydentem? Kto zasiądzie w Radzie Miasta Opola? Komentarze kandydatów do sondażu NTO Gdyby wybory odbywały się dziś, to ubiegający się o reelekcję prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdobyłby 41,1 proc. głosów i spotkałby się w drugiej turze ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:00 Kamińska znów obiecała bezpłatne przejazdy autobusowe dla uczniów. Odpowiedziała na słowa Wiśniewskiego Barbara Kamińska podtrzymuje zapowiedź nieodpłatnych przejazdów autobusowych dla uczniów po wygraniu wyborów na prezydenta Opola. » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Wyborcza walka na nyskich przystankach. Kandydaci skarżą się na nieuczciwe działania konkurentów Plakatowa wojna wyborcza w Nysie. Do naszej redakcji zgłosił się jeden z kandydatów na miejskiego radnego, którego materiały wyborcze mają być uporczywie zakl ... » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Regionalne Święto Edukacji. "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie" Z okazji Regionalnego Święta Edukacji marszałek województwa wręczył nagrody nauczycielom, a uczniom i doktorantom stypendia. Najwięcej, bo 33 nagrody przyznan ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:30 Policja ostrzega przed coraz gorszymi warunkami na drodze. "Prędkość to wciąż największy grzech kierowców" Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność z powodu coraz gorszych warunków pogodowych. Chodzi między innymi o szybciej zapadający zmrok, śliską jez ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:00 Biletomaty w autobusach MZK coraz bliżej. Opole podpisało umowę 95 biletomatów mobilnych w autobusach, 10 automatów stacjonarnych w najważniejszych punktach miasta czy 44 tablice dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z ... » więcej 2018-10-19, godz. 15:50 "Życie z ryzykiem, ryzyko w życiu - wyzwania etyczne". Międzynarodowa konferencja w Opolu Organizatorem jest Środkowo-Europejskie Stowarzyszenie Etyków we współpracy z Katedrą Bioetyki i Etyki Społecznej UO. » więcej 2018-10-19, godz. 15:45 Podsumowanie kampanii przez SLD. "Chcemy decydować w oparciu o konsensus" Komitet SLD-Lewica Razem podsumował kampanię. Kandydatka na prezydenta Opola z tego komitetu Apolonia Klepacz pokazała „Alfabet Lepszego Opola”, czyli zbiór p ... » więcej 2018-10-19, godz. 15:35 Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »