Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 07:20 Autor: Marek Świercz

Ring Wyborczy Radia Opole. Trwają debaty kandydatów na prezydentów i burmistrzów ZMIANA TERMINÓW

W poniedziałek 1 października wystartowała kolejna odsłona Ringu Wyborczego Radia Opole. Tym razem zapraszamy do debaty kandydatów na prezydentów i burmistrzów największych miast Opolszczyzny.
W poniedziałek zapraszamy kandydatów na prezydenta Opola, we wtorek 2 października kandydatów na prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Potem przyjdzie czas na miasta powiatowe. I tak w środę 3 października spotkają się w naszym studiu kandydaci na burmistrza Prudnika, w czwartek 4 października kandydaci na burmistrza Nysy, a w piątek 5 października kandydaci na burmistrza Głubczyc.

Po weekendzie kontynuacja. W poniedziałek 8 października zaprosimy kandydatów na burmistrza Brzegu, we wtorek 9 października kandydatów na burmistrza Strzelec Opolskich, w środę 10 października kandydatów na burmistrza Namysłowa, w czwartek 11 października kandydatów na burmistrza Krapkowic a na finał, w piątek 12 października, kandydatów na burmistrza Kluczborka.

Nie ma tej liście Olesna, bo tam, przypomnijmy, urzędujący burmistrz Sylwester Lewicki jest jedynym kandydatem.

Tę rundę zakończy organizowana przez studentów Uniwersytetu Opolskiego w niedzielę 14 października debata akademicka kandydatów na prezydenta Opola. Przypomnijmy, że ta zorganizowana cztery lata temu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. O szczegółach poinformujemy.

RING WYBORCZY
1.10
OPOLE
Marcin Gambiec - KWW Marcina Gambca
Barbara Kamińska - Koalicja Obywatelska
Apolonia Klepacz - SLD - Lewica Razem
Arkadiusz Wiśniewski - KWW Arkadiusza Wiśniewskiego
Violetta Porowska - PiS
Paweł Grabowski - Kukiz '15

2.10
KĘDZIERZYN-KOŹLE
Andrzej Chrzanowski - PiS
Andrzej Mazur - SLD- Lewica Razem
Sabina Nowosielska - KWW Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska
Marek Piasecki - KWW Niezależni z Markiem Piaseckim

3.10
PRUDNIK
Teresa Barańska - PiS
Franciszek Fejdych - Koalicja Obywatelska
Witold Rygorowicz - SLD - Lewica Razem
Grzegorz Zawiślak - KWW Prudniczanie

4.10
NYSA
Tomasz Hankus - Kw Stowarzyszenie Hankus 2018
Kordian Kolbiarz - KWW Kordiana Kolbiarza
Piotr Smoter - KW Liga Nyska
Paweł Nakonieczny - PiS
Jolanta Trytko-Warczak - Koalicja Obywatelska

5.10
GŁUBCZYCE
Adam Krupa - KWW Obywatelski Komitet Głubczyc
Elżbieta Słodkowska - PiS
Mariusz Mróz – KW Stowarzyszenie na rzecz Działalności Lokalnej Razem dla Głubczyc

8.10
BRZEG
Grzegorz Chrzanowski - KWW "Nie dla więzienia, tak dla połączenia"
Jacek Niesłuchowski - Koalicja Obywatelska
Jerzy Wrębiak – Pis

9.10
STRZELCE OPOLSKIE
Jan Chabraszewski - PiS
Tadeusz Goc - KWW Ziemia Strzelecka
Henryk Rudner - MN

10.10
NAMYSŁÓW
Bartłomiej Stawiarski - PiS
Julian Kruszyński - Koalicja Obywatelska
Krzysztof Kuchczyński - KWW "Wspólnota Obywatelska 2006"
Artur Włodarczyk - KWW Przyjazny Samorząd Powiatu Namysłowskiego

11.10
KLUCZBORK
Jarosław Kielar - KWW Ziemia Kluczborska
Stanisław Konarski - KWW Stanisława Konarskiego

12.10
KRAPKOWICE
Andrzej Kasiura - KWW Dla Krapkowic
Maciej Sonik - KWW Macieja Sonika

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej 2018-12-16, godz. 13:00 Będzie gotowe w przyszłym roku. W Walidrogach na drodze krajowej powstanie rondo. Inwestycję planowano już w 2010 roku Tę inwestycję planowano od kilku lat. W Walidrogach na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z powiatową w kierunku Ozimka i Tarnowa Opolskiego powstanie rondo. Inwe ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:45 Morsy Borów Niemodlińskich zorganizowały zbiórkę prezentów dla dzieci Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji Lokalna Paczka, zorganizowanej rano na basenie w Lipnie przez grupę Morsy Borów Niemodlińskich. Nie chodziło jedynie ... » więcej 2018-12-16, godz. 10:30 Ma być bezpiecznie i nowocześnie. W Głubczycach planują budowę żłobka Głubczyce chcą wybudować nowy żłobek. Obecny przy ul. Wałowej funkcjonuje na piętrze, w jednym budynku wraz z przedszkolem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »