Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 18:15 Autor: Maciej Stępień

Wyborczy baner utrudnia życie? Starsza mieszkanka Namysłowa skarży się ogromny plakat wiszący w centrum

Sporny wyborczy baner w Namysłowie [fot. archiwum prywatne]
Sporny wyborczy baner w Namysłowie [fot. archiwum prywatne]
- Baner Juliana Kruszyńskiego utrudnia mi normalne funkcjonowanie – skarży się Zofia Odelska, mieszkanka jednej z kamienic w centrum Namysłowa. Ogromny plakat wyborczy wisi od jakiegoś czasu na remontowanym budynku. Zdaniem seniorki, która porusza się na wózku inwalidzkim, nie można popatrzeć przez okno, a w części pomieszczeń panuje półmrok. Burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński uspokaja. Mówi, że na rusztowaniach zainstalowana jest specjalna folia, a plakaty nie powinny utrudniać nikomu życia.
Zofia Odelska w rozmowie z Radiem Opole żali się, że baner przeszkadza jej w normalnym funkcjonowaniu.

- Ja z domu nie wychodzę i poruszam się na wózku. Nie daję rady wyjść na dwór, a ten plakat nam cztery okna zasłonił. Mam w domu ciemno i nawet nie mogę okna otworzyć i popatrzeć, co na zewnątrz. Zasłonił wszystko – żali się namysłowska seniorka.

Burmistrz Namysłowa uważa, że problem sztucznie nadmuchują jego polityczni oponenci, którzy mieszkają w tym budynku. Julian Kruszyński podkreśla, że na remontowanych kamienicach stoi rusztowanie, a te pokryte jest specjalną siatką.

- Zarówno siatka, jak i plakaty przepuszczają odpowiednią ilość światła – dodaje kandydat Koalicji Obywatelskiej. – Tam nie ma prawa nic przesłaniać, natomiast te osoby, które są w domu nie widzą tych nadruków. To siatka zabiera większość światła, ale musiała ona zostać położona na rusztowania, bo takie są przepisy.

Do sprawy będziemy wracać.
Zofia Odelska i Julian Kruszyński

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 16:56 EUROWYBORY: Andrzej Buła z poparciem Mniejszości Niemieckiej Mniejszość Niemiecka oficjalnie poparła kandydaturę Andrzeja Buły w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zarząd Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:45 Sejmik województwa o strajku nauczycieli - jest apel do premiera. Radni PiS przeciw Sejmik Województwa Opolskiego zaapelował do premiera o zakończenie sporu z nauczycielami. Tekst uchwały przygotowali radni Koalicji Obywatelskiej, natomiast p ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:30 Podczas prac remontowych na paczkowskim rynku zginął mężczyzna Na teren budowy wszedł postronny mężczyzna. Został uderzony przez koparkę a następnie przygnieciony przez element obrotowego nadwozia. Maszynę obsługiwał 54-l ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:30 Łączenie nierentownych oddziałów lekarstwem na długi szpitali? Od 7 do 9 milionów złotych. Takie jest szacunkowe łączne zadłużenie opolskich szpitali. Najczęstszym powodem ujemnego bilansu jest utrzymywanie nierentownych ... » więcej 2019-04-24, godz. 15:30 Kolejny przykład braku przyzwolenia na prowadzenie "po pijaku". Tym razem zareagowali kierowcy z Kluczborka Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanego kierowcy w Kluczborku. Do zdarzenia doszło wczoraj (23.04) około 20:00. » więcej 2019-04-24, godz. 15:20 To praca dla państwa i dla społeczeństwa. Ślubowanie i awanse w opolskiej Służbie Celno-Skarbowej 12 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi opolskiej Służby Celno-Skarbowej. Nowi funkcjonariusze będą m.in. zwalczać przestępstwa o charakterze korupcyjnym, ... » więcej 2019-04-24, godz. 14:22 Prudnik: w dwóch protestujących szkołach średnich odbędą się rady pedagogiczne W dwóch placówkach ponadpodstawowych w Prudniku doszło do zawieszenia akcji strajkowej. W piątek tegoroczni maturzyści zakończą rok szkolny. W szkołach, gdzie ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:29 EUROWYBORY: Porozumienie deklaruje walkę z określeniem "polskie obozy koncentracyjne" Przedstawiciele Porozumienia chcą walczyć z określeniem 'polskie obozy koncentracyjne', które według ich wyliczeń w latach 2008-2016 w niemieckich mediach poj ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:19 Uwaga kierowcy! Zamknięte przejazdy kolejowe w Zdzieszowicach i Rozwadzy Z powodu trwających prac remontowych na linii kolejowej Kędzierzyn-Koźle - Opole kierowcy samochodów mają nieco utrudnień. Zamknięte zostały dwa przejazdy kol ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:15 Modlą się na Jasnej Górze o pomyślność na maturze Około tysiąca maturzystów z diecezji opolskiej zjechało do Częstochowy aby modlić się o pomyślność podczas zbliżającego się egzaminu dojrzałości. Uczestnicy m ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »