Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-01, 11:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Paweł Grabowski za likwidacją opolskiej straży miejskiej

kandydat na prezydenta Opola Paweł Grabowski wnioskuje o likwidację straży miejskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
kandydat na prezydenta Opola Paweł Grabowski wnioskuje o likwidację straży miejskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Likwidacja straży miejskiej, a w zamian szersza współpraca z policją oraz zakup nowoczesnego sprzętu nadzorującego bezpieczeństwo. To pomysł Pawła Grabowskiego, kandydata na prezydenta Opola z ramienia Kukiz'15.
Według Grabowskiego, funkcjonowanie straży to zbyteczny wydatek dla budżetu miasta, który nie przekłada się na bezpieczeństwo opolan.

- Oszczędności, które udałoby się nam pozyskać, możemy spożytkować w bardzo dobry sposób - uważa Grabowski. - Potrzeba bardzo efektywnego monitoringu, czyli montażu dodatkowych kamer w tych miejscach, w których jeszcze ich nie ma albo poprawy jakości tych kamer, które dzisiaj są w centrum miasta i miejscach najbardziej newralgicznych. Kolejny pomysł to zakup interwencyjnych dronów.

To, według Grabowskiego, usprawniłoby system bezpieczeństwa w Opolu, ponieważ strażnicy miejscy poruszają się samochodami, często stoją w korkach, a to powoduje, że ich działania są mało efektywne.

Część obowiązków strażników miałaby przejąć policja.

- To funkcjonariusze policji są w naszym kraju od egzekwowania prawa - przekonuje Grabowski. - Z tych oszczędności, które powstaną w wyniku likwidacji straży miejskiej, bardzo bym chciał - i to też jest mój postulat - aby zwiększyć zakres współpracy miasta z policją. Po to, aby policja faktycznie dbała i była tym wyłącznym organem dbającym o bezpieczeństwo mieszkańców, ale i osób, które do Opola przyjeżdżają

Posłowie Kukiz'15 złożyli także w sejmie projekt ustawy dotyczący likwidacji straży miejskich w poszczególnych polskich miastach. Przedstawiciele tego ugrupowania powołują się na badania, według których 2/3 Polaków jest przeciwna funkcjonowaniu tej instytucji.
Paweł Grabowski
Paweł Grabowski

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »