Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 13:30 Autor: Justyna Maćkowiak

Marcin Gambiec, kandydat na prezydenta Opola, w swoim programie koncentruje się na mieszkańcach

[fot. Wanda Kownacka]
[fot. Wanda Kownacka]
Marcin Gambiec [fot. Paula Hołubowicz]
Marcin Gambiec [fot. Paula Hołubowicz]
- Nowa rzeczywistość powiększonego Opola wymusiła, żeby się szerzej otworzyć, nie tylko na przedstawicieli Mniejszości Niemieckiej - powiedział w "Poglądach i osądach" Marcin Gambiec, opolski radny, który walczy o fotel prezydenta Opola z własnego komitetu, choć jest członkiem Mniejszości Niemieckiej.
- Łączy nas Opole - dodaje gość Radia Opole. - Połączył nas wspólny cel, aby nie iść do rady miasta w drobnych formacjach, bo każda organizacja mogłaby przecież pójść do wyborów samodzielnie, ale bez większych szans. Dlatego postanowiliśmy się zjednoczyć.

- Na naszych listach są 33 osoby, to nauczyciele, przedstawiciele środowiska medycznego, a także rad dzielnic - dodaje Marcin Gambiec. - Mamy przewodniczącego zarządu Stare Miasto na listach w okręgu czwartym. Mamy radnego Jana Dambonia, jedynkę w okręgu Zaodrze, Szczepanowice, Wójtowa Wieś. Mamy radną Renatę Wilk, Iwonę Gałązkę, Michała Pytlika i Grzegorza Ostromeckiego.

- W naszym programie koncentrujemy się na mieszkańcach - wyjaśnia kandydat na prezydenta Opola. - Koncentrujemy się na tym, aby wzmocnić pozycję rad dzielnic, aby mogły partycypować w życiu społecznym miasta. Kolejnym punktem są oczywiście inwestycje w obrębie kilku dzielnic. Poszedłbym bardziej w projekty międzydzielnicowe. Aby faktycznie te dzielnice były ze sobą zintegrowane, potrzebują tego wsparcia.

Marcin Gambiec podkreśla także konieczność dialogu z mieszkańcami dzielnic przyłączonych do Opola, którzy nie są zadowoleni ze zmiany.
Marcin Gambiec cz. 1
Marcin Gambiec cz. 2
Marcin Gambiec cz. 3

Wiadomości z regionu

2020-01-28, godz. 22:00 Bonifratrzy utworzą w Prudniku Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione - w Prudniku powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to zadanie powiatu, który zrealizuje tamtejszy zakon Bonifratrów… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Wicestarosta nyski nadal kieruje EKOM-em. Nowy prezes spółki zostanie wybrany za kilka tygodni Jeszcze przez kilka tygodni Damian Nowakowski będzie łączył funkcję prezesa miejskiej spółki komunalnej ze stanowiskiem wicestarosty nyskiego. » więcej 2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej 2020-01-28, godz. 16:40 Sprawa banerów antyaborcyjnych ponownie w opolskim sądzie. Prokuratura: "Treści nie nieprzyzwoite" Mieszkaniec Opola złożył do sądu wniosek o ukaranie działacza fundacji pro-prawo do życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd… » więcej 2020-01-28, godz. 16:32 Przedstawiciele Solidarnej Polski proszą o poparcie reformy sądownictwa Opolscy politycy Solidarnej Polski zwrócili się do sędziów z prośbą o poparcie reformy sądownictwa i zaakceptowanie słuszności powołanej Izby Dyscyplinarnej. Na… » więcej 2020-01-28, godz. 16:05 Seniorzy z opolskich Chabrów stawiają na aktywność fizyczną Rada Dzielnicy Chabry w Opolu stawia na aktywizację sportowo-fizyczną w każdym wieku. Dzisiaj (28.01) w Centrum Rozrywki 'Kubatura' seniorzy powyżej 75. roku życia… » więcej 2020-01-28, godz. 15:15 "Wspólne działania na rzecz regionu ponad podziałami". Utworzono Opolski Zespół Parlamentarny Promowanie i skuteczny lobbing na rzecz najważniejszych i największych projektów dla Opolszczyzny - to główne zadania powołanego na ostatnim posiedzeniu sejmu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »