Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 13:30 Autor: Justyna Maćkowiak

Marcin Gambiec, kandydat na prezydenta Opola, w swoim programie koncentruje się na mieszkańcach

[fot. Wanda Kownacka]
[fot. Wanda Kownacka]
Marcin Gambiec [fot. Paula Hołubowicz]
Marcin Gambiec [fot. Paula Hołubowicz]
- Nowa rzeczywistość powiększonego Opola wymusiła, żeby się szerzej otworzyć, nie tylko na przedstawicieli Mniejszości Niemieckiej - powiedział w "Poglądach i osądach" Marcin Gambiec, opolski radny, który walczy o fotel prezydenta Opola z własnego komitetu, choć jest członkiem Mniejszości Niemieckiej.
- Łączy nas Opole - dodaje gość Radia Opole. - Połączył nas wspólny cel, aby nie iść do rady miasta w drobnych formacjach, bo każda organizacja mogłaby przecież pójść do wyborów samodzielnie, ale bez większych szans. Dlatego postanowiliśmy się zjednoczyć.

- Na naszych listach są 33 osoby, to nauczyciele, przedstawiciele środowiska medycznego, a także rad dzielnic - dodaje Marcin Gambiec. - Mamy przewodniczącego zarządu Stare Miasto na listach w okręgu czwartym. Mamy radnego Jana Dambonia, jedynkę w okręgu Zaodrze, Szczepanowice, Wójtowa Wieś. Mamy radną Renatę Wilk, Iwonę Gałązkę, Michała Pytlika i Grzegorza Ostromeckiego.

- W naszym programie koncentrujemy się na mieszkańcach - wyjaśnia kandydat na prezydenta Opola. - Koncentrujemy się na tym, aby wzmocnić pozycję rad dzielnic, aby mogły partycypować w życiu społecznym miasta. Kolejnym punktem są oczywiście inwestycje w obrębie kilku dzielnic. Poszedłbym bardziej w projekty międzydzielnicowe. Aby faktycznie te dzielnice były ze sobą zintegrowane, potrzebują tego wsparcia.

Marcin Gambiec podkreśla także konieczność dialogu z mieszkańcami dzielnic przyłączonych do Opola, którzy nie są zadowoleni ze zmiany.
Marcin Gambiec cz. 1
Marcin Gambiec cz. 2
Marcin Gambiec cz. 3

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »