Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-10, 16:05 Autor: Ewelina Laxy

Konwencja Samorządowa PiS - KWW Arkadiusza Wiśniewskiego komentuje. Sztab Violetty Porowskiej odpowiada

Violetta Porowska, konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Opolu [fot. Wanda Kownacka]
Violetta Porowska, konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Opolu [fot. Wanda Kownacka]
Ratusz w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ratusz w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Sławomir Batko [fot. Łukasz Fura]
Sławomir Batko [fot. Łukasz Fura]
Łukasz Sowada [fot. Łukasz Fura]
Łukasz Sowada [fot. Łukasz Fura]
"Opolanie mają sprawdzonego prezydenta i nie potrzebują namiestnika Jarosława Kaczyńskiego" - tak KWW Arkadiusza Wiśniewskiego odpowiada Violetcie Porowskiej. - To zupełnie niepotrzebne zaczepki słowne - komentuje sztab wicewojewody
Komitet prezydenta Opola komentuje wypowiedź Violetty Porowskiej, która padła na wczorajszej (9.09) konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Opolu. Jak pisze Łukasz Sowada z KWW Arkadiusza Wiśniewskiego: "Tylko na zamkniętej konwencji PiS, gdzie nie ma miejsca na dialog, a mieszkańców od polityków oddziela metalowa krata, można głosić tezy tak oderwane od rzeczywistości".

Komitet obecnego prezydenta Opola zaznacza, że od 4 lat realizuje on politykę otwartego miasta, które jest przyjazne wszystkim grupom społecznym. Zaznacza też, że Opole to lider różnych ogólnopolskich rankingów. Dobrze wydaje też unijne pieniądze, których pozyskało 600 mln złotych. 300 mln zł wydano za to na inwestycje. Miasto jest otwarte na nowych przedsiębiorców, a wskaźnik bezrobocia jest najniższy w historii.

Jak zaznacza KWW Arkadiusza Wiśniewskiego, Violetta Porowska po raz kolejny udowodniła, że lista jej dokonań dla miasta jest pusta, a Opolanie mają sprawdzonego prezydenta i nie potrzebują namiestnika Jarosława Kaczyńskiego. Komitet zwraca uwagę, że w stolicy regionu potrzebna jest kontynuacja - czyli m.in. dokończenie trwającej budowy obwodnicy południowej, czy centrów przesiadkowych. Potrzebny jest dialog z ludźmi i rozwój społeczeństwa obywatelskiego, czego nie potrafią zbudować duże partie polityczne. - Im mniej układów politycznych w samorządach, tym lepiej dla Polski - piszą zwolennicy Arkadiusza Wiśniewskiego.

- To znowu zupełnie niepotrzebne zaczepki słowne - komentuje Sławomir Batko z komitetu Violetty Porowskiej. Jak powiedział Radiu Opole, pieniądze pozyskane przez miasto, trafiły do Opola dzięki współpracy z rządem. Są to m.in. 140 mln złotych na budowę obwodnicy południowej, 9 mln na most na ul. Niemodlińskiej, czy 7 mln dofinansowania remontu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Oleskiej. Okazuje się też, że realizowane inwestycje czy ogłaszane przetargi mają opóźnienia. "Prezydent postanowił obrazić się na wszystkich. Zapomniał, że polityka to gra zespołowa, dopiero wtedy przynosi korzyści. Opole nie może sobie pozwolić na taką kontynuację, bo będzie to kontynuacja straconych lat" - mówi nam Sławomir Batko.

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 21:27 Samobójstwo w gminie Popielów? Śledczy badają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu nyskiego Zwłoki 34-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach mostu nad Odrą w jednej z miejscowości w gminie Popielów. To mieszkaniec powiatu nyskiego. » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 TOZ w Opolu walczy o psa Dino. Będzie interweniować u prokuratora generalnego Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie składa broni w walce o owczarka Dino. Wolontariusze zapowiadają, że będą interweniować u prokuratora generalne ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »