Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-03, 17:00 Autor: Joanna Matlak

PO atakuje PiS billboardami także na Opolszczyźnie. Oberwało się też prezydentowi Opola

Billboardowa kampania PO uderzająca w PiS przejedzie przez region [fot. Joanna Matlak]
Billboardowa kampania PO uderzająca w PiS przejedzie przez region [fot. Joanna Matlak]
Billboardowa kampania PO uderzająca w PiS przejedzie przez region [fot. Joanna Matlak]
Billboardowa kampania PO uderzająca w PiS przejedzie przez region [fot. Joanna Matlak]
Billboardowa akcja Platformy Obywatelskiej „PiS wziął miliony” ma swoją odsłonę także na Opolszczyźnie. W stolicy regionu zaprezentowano dziś mobilne plakaty z hasłami mówiącymi o braku tanich mieszkań czy podniesieniu przez PiS podatków 34 razy. Politycy PiS: - Typowa dla PO oszczercza akcja.
- Chcemy pokazać że pazerność jest naczelnym rysem tej partii – mówił na konferencji prasowej Ryszard Wilczyński, poseł PO. - Oni Polakom łaski nie czynią, w istocie rozdają, jak Janosik, to, co złupili, a łupią z podatków. To co dają, nie dają ze swojego, dają z naszych wspólnych i ciężko zarobionych pieniędzy – mówi Wilczyński.

- My, w przeciwieństwie do PiS-u, nie chcemy kupować wyborców, my chcemy prezentować i prezentujemy nasz program - dodaje Tomasz Kaliszan, miejski radny PO.

Działacze Platformy uważają, że Opole jest świetnym przykładem tego, że „PiS idzie do samorządów nie po to, by pomagać ludziom, ale po to, by napchać własne kieszenie.”

- Bardzo dobrze wiemy, że Arkadiusz Wiśniewski, razem z Patrykiem Jakim i Januszem Kowalskim, przejęli władzę w mieście – mówi radny Przemysław Pospieszyński. - Tak naprawdę rządzi miastem tylko Arkadiusz Wiśniewski, a Patryk Jaki czy Janusz Kowalski, czyli Solidarna Polska i PiS, położyli łapę na spółkach miejskich. I przykładem także jest Violetta Porowska, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola, którą Arkadiusz Wiśniewski zatrudnia jako dyrektorkę przychodni Centrum, tylko dlatego, że była członkiem PiS i mieli swój układ na początku kadencji - mówi Pospieszyński.

- Platforma jest znana z oszczerczych kampanii billboardowych - komentuje Violetta Porowska, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola. - Jeśli PO wie coś o skradzionych milionach, to ma obowiązek zgłosić to do prokuratury. Natomiast jeśli chodzi o przywołane przykłady: pan Janusz Kowalski zrobił więcej w ciągu jednego roku prezydentury w Opolu niż cała PO przez długie 8 lat. Zreformował opolski sport, który jest dziś w zupełnie innym miejscu, zupełnie zrewolucjonizował system ubiegania się o mieszkania komunalne i socjalne i dziś to nie zależy od czyjegoś widzimisię – mówi Porowska.

- Prezydent, zatrudniając ludzi do pracy w ratuszu czy w jednostkach miejskich, kieruje się wyłącznie kompetencjami - mówi z kolei Łukasz Sowada ze sztabu wyborczego Arkadiusza Wiśniewskiego. - W tej pracy są zatrudnieni ludzie z różnych ugrupowań politycznych, a także ci nie związani z partiami politycznymi Jeżeli Platforma stosuje taką narrację, to na dobrą sprawę są też ludzie związani z Platformą Obywatelską, zresztą sam pan prezydent z tejże partii się wywodzi. To totalna bzdura i ewidentnie chwyt Platformy skierowany w stronę PiS-u, natomiast zupełnie nietrafiony jeżeli chodzi o stroną prezydenta.

Trzy antyrządowe billboardy będą dziś jeździły po Opolu, a w kolejnych dniach będą widoczne na ulicach Brzegu, Kędzierzyna-Koźla, Nysy czy Namysłowa.
Ryszard Wilczyński i Tomasz Kaliszan
Przemysław Pospieszyński
Violetta Porowska
Łukasz Sowada

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 07:15 Bogaty program obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. Wiele atrakcji dla całych rodzin Zwiedzanie laboratorium WIK, wodne warsztaty w hali maszyn i mnóstwo imprez kulturalnych - to oferta przygotowana dla mieszkańców Opola w ramach obchodów Świa ... » więcej 2019-03-22, godz. 19:15 Nagrody dla dzieci w konkursie Wodociągów i Kanalizacji Akwa w Nysie Ponad 120 prac autorstwa dzieci ze szkół podstawowych wpłynęło do nyskiej Akwy w ramach tegorocznej edycji konkursu 'Nie pozostawiajmy nikogo za sobą'. Dziś ( ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski opolskimi kandydatami do Parlamentu Europejskiego Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z pierwszego miejsca powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Prawo i Sprawied ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Strajk nauczycieli: Egzaminy na zakończenie gimnazjum i podstawówki odbędą się w terminie - zapewnia opolski kurator o ... - Zbieramy dane ze szkół, w których odbywa się referendum strajkowe i analizujemy sytuację - powiedział w Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. ... » więcej 2019-03-22, godz. 16:00 Bus "NowejPiątki" w trasie. Dzisiaj odwiedzał miejscowości na północy województwa opolskiego Wołczyn, Byczyna i Kluczbork znalazły się dzisiaj (22.03) na trasie busa 'NowaPiątka'. » więcej 2019-03-22, godz. 15:38 Duże zainteresowanie 22. edycją nyskich targów pracy. "To najlepsza forma kontaktu potencjalnego pracownika z pracodaw ... Ponad 40 wystawców z Polski jak i zagranicy wzięło dziś (22.03) udział w nyskich targach pracy. Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 22. i dla setek od ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:33 Polak Węgier dwa bratanki. Trwają obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Delegacja z zaprzyjaźnionego z Opolszczyzną regionu Fejér gościła w stolicy województwa. Studyjny wyjazd opolskich winiarzy do partnerskiego regionu, czy wspó ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:25 Kłosowski i Czochara powalczą o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu dolnośląsko-opolskiego Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów ubiegających się o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu obejmującego województwa dolnośląskie i op ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:15 Debata i prelekcje. Trwają obchody Światowego Dnia Wody w Opolu Debata o wodzie w mieście, prelekcje i panel dyskusyjny - to kolejne elementy obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji dysk ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:19 Paczków: Zamiast tradycyjnych "kartoników", szkolne legitymacje noszą w smartfonach Uczniowie paczkowskiej szkoły, jako pierwsi w regionie korzystają od wczoraj (21.03) z elektronicznych legitymacji. Dokument wyświetlany jest na ekranie smart ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »