Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-13, 12:59 Autor: Witold Wośtak

"To prezydent sprawdzony w gadaniu, a nie w działaniu". Sztab Porowskiej o obietnicach Wiśniewskiego

S. Batko, M. Nowak i M. Kawa [fot. Witold Wośtak]
S. Batko, M. Nowak i M. Kawa [fot. Witold Wośtak]
Tablica zaprezentowana przez sztab V. Porowskiej [fot. Witold Wośtak]
Tablica zaprezentowana przez sztab V. Porowskiej [fot. Witold Wośtak]
"Sześciopak niespełnionych obietnic" prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego przedstawił sztab wyborczy Violetty Porowskiej, kandydatki Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola.
Sławomir Batko, radny miejski Prawa i Sprawiedliwości, podał w wątpliwość szczegóły dotyczące nowego stadionu piłkarskiego. Jego zdaniem, nie są znane źródła finansowania oraz nie ma pewności, co do posiadania wystarczającej ilości gruntów.

- Miało też być gotowe centrum usług wspólnych - dodaje Batko. - Wcześniej – w 2014 roku – prezydent zapowiadał centrum usług biznesowych. Miał być kompleks budynków przy ulicy Ozimskiej na terenie dawnej fabryki FSO i miał wygenerować 2 tysiące miejsc pracy. Później zmieniono koncepcję w centrum usług publicznych, czyli kompleks budynków administracji rządowej i samorządowej. Do dziś mamy puste pole i hulający wiatr.

Michał Nowak, działający w sztabie Porowskiej pytał, gdzie jest centrum przesiadkowe przy dworcu Opole Wschód. - Całość miała być gotowa w 2019 roku, a pierwsza część jeszcze w tym roku - zaznacza.

- Proszę mi pokazać, gdzie to jest wykonane. Obietnica zupełnie niezrealizowana. Co więcej, myślę, że Arkadiusz Wiśniewski zasłynie jako prezydent topora i piły spalinowej. Wyciął w tym miejscu 1200 drzew, aby tylko pokazać, że coś dzieje się. W takim tempie nie zostanie zrobione nic. Kolejna niezrealizowana inwestycja, choć z pięknymi wizualizacjami, dotyczy nowej przeprawy przez Odrę.

Z kolei Marek Kawa, radny PiS, zwrócił uwagę na niezrealizowaną modernizację Cieplaka i budowę aquaparku w miejscu stadionu Odry Opole.

- Bardzo mglista inwestycja, ponieważ ona jest planowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Prezydent dobrze wie, że będzie bardzo trudno przyciągnąć jakiegokolwiek inwestora, aby właśnie w Opolu, obok dużego aquaparku wrocławskiego, stworzyć tego typu obiekt. Sama koncepcja PPP to sygnał, że prezydent nie ma odpowiednich pieniędzy i że to kosztowna oraz nierentowna inwestycja.

Sztab Porowskiej sparafrazował hasło Wiśniewskiego "Sprawdzony w działaniu" na "sprawdzony w gadaniu".

O komentarz poprosiliśmy sztab prezydenta. Do sprawy wrócimy.
Sławomir Batko
Michał Nowak
Marek Kawa

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 21:05 Odra w jednym z opolskich przedszkoli? "Będzie dezynfekcja budynku" O podejrzeniu zachorowania dziecka na odrę dyrekcję przedszkola nr 23 w Opolu poinformowali rodzice. W związku z tym podjęto decyzję o dezynfekcji obiektu i d ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 Darmowe porady prawne nie ściągają tłumów do sądu W Prudniku umiarkowane jest zainteresowanie sądową akcją koordynowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Również na Opolszczyźnie organizowany jest „Tydzień ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 "Cały czas jesteśmy zdani na szacunki". W Racławicach Śląskich upamiętnią ofiary Marszów Śmierci - Mówimy o trzech grupach osób. Trudno określić, ile z nich nie przeżyło tych marszów, cały czas jesteśmy zdani jedynie na szacunki - przyznał w Loży Radiowej ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Mieszkaniec Dąbrowy Namysłowskiej zabił swojego psa siekierą. Oprawca był kompletnie pijany Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 60-letniego mieszkańca Dąbrowy Namysłowskiej, który zamordował swojego czworonoga i zakopał go na posesji. Do zdarzenia ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:00 Do szkoły w Starym Koźlu wprowadzą się przedszkolaki Od września część budynku szkoły podstawowej w Starym Koźlu zajmą przedszkolaki. Obiekt będzie przebudowany tak, żeby uczniowie nie mieszali się z maluszkami. ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Prudnik nie będzie już dzielić się dochodami z płatnych parkingów Strefę płatnego parkowania w Prudniku przejęła gmina. Od dziesięciu lat zarządzała nią wyłoniona w przetargu prywatna firma. Teraz będzie się tym zajmował Zak ... » więcej 2019-02-21, godz. 18:45 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Opolu Uczniowie, nauczyciele i wykładowcy akademiccy spotkali się w Opolu by świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Akcję zorganizował Regionalny Zespół ... » więcej 2019-02-21, godz. 17:45 Opole jest gotowe na podwójny rocznik uczniów. To prawie 4 tysiące osób W Opolu wiosną prawie 4 tysiące absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów weźmie udział w rekrutacji do szkół średnich. Wydział oś ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:15 PKP: będą cięcia pielęgnacyjne. Mieszkańcy Gogolina: dalej będziemy bronić Karlika Wokół dębu Karlik, który rośnie w centrum Gogolina, pojawił się metalowy płot. Mieszkańcy obawiają się, że to wstęp do wycięcia drzewa przez kolejarzy. Zaczęl ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:45 Wymienią połowę lamp w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 2,5 tysiąca opraw lamp ulicznych w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wymienionych. Zniknie też pół tysiąca starych słupów, które zostaną zastąpione nowymi, ba ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »