Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-10, 17:28 Autor: Katarzyna Doros

"Choć startuje trochę z przymusu, o drugą turę może powalczyć". Politycy PO o swojej kandydatce na prezydenta Opola i jej kontrkandydatach

Leszek Korzeniowski i Piotr Wach [fot. Katarzyna Doros]
Leszek Korzeniowski i Piotr Wach [fot. Katarzyna Doros]
Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej Piotr Wach i Leszek Korzeniowski ocenili szanse Barbary Kamińskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej na wygraną w wyborach na urząd prezydenta Opola.
Zdaniem Piotra Wacha pierwszy kandydat koalicji - Kazimierz Ożóg - był dobrym kandydatem, ale słabo doświadczonym i nieutwardzonym politycznie. - Kandydatura Barbary Kamińskiej jest dobra, ale z nią trzeba było wystąpić wcześniej. Bez twardego twierdzenia, że ona te wybory wygra - mówi Wach.

- Moim zdaniem pewną zaletą jest to, że naprzeciw pani Porowskiej staje również kobieta i również osoba, która ma w polityce regionalnej i w znajomości Opola wystarczające doświadczenie. Jej szanse są trudne do ocenienia. Ona będzie walczyła o drugą rundę, wspieram, liczę, że do tego dojdzie, ale pewności w tym zakresie nie mam.

Sytuacja sprzed czterech lat, kiedy kandydat PO Tadeusz Jarmuziewicz nie wszedł do drugiej tury wyborów na prezydenta Opola, w ocenie Leszka Korzeniowskiego była katastrofą totalną. - Mimo, że Barbara Kamińska startuje trochę z przymusu, o drugą turę może powalczyć - mówi.

Gdyby w drugiej turze miało natomiast dojść do starcia Arkadiusza Wiśniewskiego z wicewojewodą Violettą Porowską, Piotr Wach poparłby obecnego prezydenta miasta. - Nie uważam jednak, że pani Porowska jest złym kandydatem - mówi. - Pani Porowska ma swoje obszary i swoje pola, gdzie się dobrze zna. W tej chwili liczą się w tych wyborach trzy osoby. Oczywiście do każdego można mieć takie, czy inne pretensje, ale i prezydent i te dwie panie, o których mówimy, mają kompetencje.

Zapytany o możliwy scenariusz po przegranej PiS w wyborach samorządowych senator Piotr Wach odpowiedział, że nie obawia się, że dojdzie do całościowego nieważnienia wyników, ale - Tam gdzie różnica będzie między nami niewielka, wyniki mogą być kwestionowane - dodał.
Piotr Wach cz.1
Piotr Wach cz.2

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 09:25 Niebezpieczny poranek na opolskich drogach. Kolizja w Opolu, wypadek w Goświnowicach Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Opola tuż za rondem Szczakiela. Nikt nie został poszkodowany, ale były utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-10-23, godz. 08:30 Ukraińska nuta i wschodnie przysmaki wypełniły MBP w Opolu. Trwają Dni Ukraińskie w Opolu Lalki motanki, tradycyjne ukraińskie pieśni w wykonaniu zespołu 'Dolce' z Iwano-Frankiwska i potrawy wprost zza wschodniej granicy przyciągnęły tłumy do Miejs ... » więcej 2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:45 Kwiatki, chwasty i zdrowa żywność. Za nami I Festiwal Bioróżnorodności Proste sposoby na zdrowe żywienie rodziny, zielony balkon urządzony z lokalnego kwiatka i chwasty na talerzu - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszono ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:00 Prawie tysiąc mieszkańców regionu dostało 500 plus dla osób niesamodzielnych od ZUS Opolski ZUS wydał ponad 940 decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niesamodzielnych w ramach programu 500 plus. Z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 "Trzeba wierzyć, że można osiągać sukcesy i trzeba wierzyć w siebie". Bartłomiej Bonk gościem Ogólnopolskiego Tygodnia ... Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery, podczas którego doradcy zawodowi i ciekawi goście pomagają młodzieży w doborze przyszłego zawodu. Wydarzenie ma inspirowa ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 W USK w Opolu przeprowadzono nowatorską operację tętniaka aorty W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy, bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono operację tętniaka aorty brzusznej, który objął tęt ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:30 Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębi ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Konsultacje, diety i karty EKUZ. "Środa z profilaktyką" jutro (23.10) w przychodni Centrum w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje 'Środę z profilaktyką' w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania. Chętni dowiedzą si ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:00 Nietypowa, powyborcza konferencja prasowa Mniejszości Niemieckiej 'Afera UW' - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj (22.10) dość nietypowa konferencja Mniejszości Niemieckiej. Rozszerzenie tytułu to 'Afera Udane Wybory'. Prze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »