Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-10, 17:28 Autor: Katarzyna Doros

"Choć startuje trochę z przymusu, o drugą turę może powalczyć". Politycy PO o swojej kandydatce na prezydenta Opola i jej kontrkandydatach

Leszek Korzeniowski i Piotr Wach [fot. Katarzyna Doros]
Leszek Korzeniowski i Piotr Wach [fot. Katarzyna Doros]
Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej Piotr Wach i Leszek Korzeniowski ocenili szanse Barbary Kamińskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej na wygraną w wyborach na urząd prezydenta Opola.
Zdaniem Piotra Wacha pierwszy kandydat koalicji - Kazimierz Ożóg - był dobrym kandydatem, ale słabo doświadczonym i nieutwardzonym politycznie. - Kandydatura Barbary Kamińskiej jest dobra, ale z nią trzeba było wystąpić wcześniej. Bez twardego twierdzenia, że ona te wybory wygra - mówi Wach.

- Moim zdaniem pewną zaletą jest to, że naprzeciw pani Porowskiej staje również kobieta i również osoba, która ma w polityce regionalnej i w znajomości Opola wystarczające doświadczenie. Jej szanse są trudne do ocenienia. Ona będzie walczyła o drugą rundę, wspieram, liczę, że do tego dojdzie, ale pewności w tym zakresie nie mam.

Sytuacja sprzed czterech lat, kiedy kandydat PO Tadeusz Jarmuziewicz nie wszedł do drugiej tury wyborów na prezydenta Opola, w ocenie Leszka Korzeniowskiego była katastrofą totalną. - Mimo, że Barbara Kamińska startuje trochę z przymusu, o drugą turę może powalczyć - mówi.

Gdyby w drugiej turze miało natomiast dojść do starcia Arkadiusza Wiśniewskiego z wicewojewodą Violettą Porowską, Piotr Wach poparłby obecnego prezydenta miasta. - Nie uważam jednak, że pani Porowska jest złym kandydatem - mówi. - Pani Porowska ma swoje obszary i swoje pola, gdzie się dobrze zna. W tej chwili liczą się w tych wyborach trzy osoby. Oczywiście do każdego można mieć takie, czy inne pretensje, ale i prezydent i te dwie panie, o których mówimy, mają kompetencje.

Zapytany o możliwy scenariusz po przegranej PiS w wyborach samorządowych senator Piotr Wach odpowiedział, że nie obawia się, że dojdzie do całościowego nieważnienia wyników, ale - Tam gdzie różnica będzie między nami niewielka, wyniki mogą być kwestionowane - dodał.
Piotr Wach cz.1
Piotr Wach cz.2

Wiadomości z regionu

2020-09-21, godz. 17:00 Koronawirus w ŚDS w Strzelcach Opolskich. Na kwarantannę trafiło 4 terapeutów i 5 uczestników zajęć Czterech terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich trafiło na kwarantannę po tym, jak u jednego z nich rutynowe badanie przed zabiegiem… » więcej 2020-09-21, godz. 17:00 443 km Głównym Szlakiem Sudeckim w 6 dni. Ruszył bieg promujący akcję "Masz jaja idź na badania" W sześć dni chcą pokonać Główny Szlak Sudecki by zwrócić uwagę na profilaktykę wśród mężczyzn. Krzysztof Danków, Tomasz Łopianiak inicjatorzy akcji… » więcej 2020-09-21, godz. 15:30 93 aktywne zakażenia w powiecie głubczyckim. Największe ognisko koronawirusa to Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchat… Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w powiecie głubczyckim. Sanepid informuje, że liczba aktywnych zakażeń dzisiaj (21.09) to 93 osoby. W kwarantannie… » więcej 2020-09-21, godz. 15:15 Dwie uczennice PSP nr 5 w Brzegu zakażone koronawirusem. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie Koronawirus w Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 im. Mikołaja Kopernika w Brzegu. Zakażenie potwierdzono u dwóch uczennic klasy szóstej. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-21, godz. 14:15 Koronawirus w powiecie brzeskim: zamknięty oddział w szpitalu, uczniowie jednej ze szkół i podopieczni domu dziecka… Powiat brzeski walczy z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie. Pierwsze zakażenia potwierdzono tam w piątek (18.09), a wczoraj (20.09)… » więcej 2020-09-21, godz. 14:15 Uczniowie głubczyckiego ogólniaka czytali "Balladynę" Słowackiego w ramach Narodowego Czytania Głubczyckie Liceum Ogólnokształcące w poniedziałkowy poranek (21.09) zorganizowało dla uczniów akcję Narodowego Czytania. Mniej widowiskową niż co roku… » więcej 2020-09-21, godz. 13:30 Wystarczy przejść dwa etapy kwalifikacji i można zostać powołanym do służby wojskowej. W 10. Opolskiej Brygadzie… Egzaminy sprawnościowe, rozmowa z kadrą oraz psychologiem. W 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej trwa kwalifikacja do zawodowej służby wojskowej. Zgłosiło… » więcej 2020-09-21, godz. 13:15 Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym Troje piratów drogowych zatrzymali w miniony weekend krapkowiccy policjanci z grupy 'SPEED'. Kierowcy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie… » więcej 2020-09-21, godz. 11:45 Kierowca osobówki wjechał w TIR-a. Mógł zostać oślepiony przez słońce 22-letni kierowca osobowego volkswagena polo wjechał w prawidłowo zaparkowany przy drodze samochód ciężarowy. Młody mężczyzna zakleszczył się w pojeździe… » więcej 2020-09-21, godz. 10:48 Raport MZ: 70 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 748 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 70 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii patogen z Chin… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***