Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-18, 19:11 Autor: Witold Wośtak

Oficjalnie: prezydent Arkadiusz Wiśniewski powalczy o reelekcję

Arkadiusz Wiśniewski wraz z małżonką [fot. Witold Wośtak]
Arkadiusz Wiśniewski wraz z małżonką [fot. Witold Wośtak]
Arkadiusz Wiśniewski będzie kandydował w wyborach na prezydenta Opola. Urzędujący prezydent stolicy regionu ogłosił tę decyzję na konferencji prasowej podczas pikniku "Opole w rytmie natury" na osiedlu im. Armii Krajowej.
Wiśniewski przekonuje, że z perspektywy ostatnich 4 lat miasto jest w bardzo dobrej kondycji, dlatego pozostaje liderem rankingów polityki prorodzinnej czy statystyk gospodarczych.

- W rozmowach bezpośrednich mieszkańcy zachęcają mnie do startu - zaznacza.
- Wydarzenia z ostatniej kadencji faktycznie pokazują, że mam tę moc i uznanie mieszkańców dla tego, co dzieje się. Oczywiście mam także szacunek dla swoich konkurentów. Tak jak podczas pierwszego kandydowania, tak i teraz wiem, że będzie wielu chętnych do piastowania funkcji prezydenta miasta Opola. Na pewno nie będzie łatwo.

Arkadiusz Wiśniewski zapewnia, że będzie prowadzić kampanię przede wszystkim merytoryczną.

- Skupioną na tym, co ważne dla miasta i jego mieszkańców. Oczywiście będę też podsumowywać to, co udało się zrobić przez ostatnie 4 lata, żeby Opole było tak radosne i rodzinne, jak widać wokół. Na tym pikniku jest atmosfera taka, jakiej życzyłbym sobie w całym mieście. Jest rodzinnie, z zabawą, ale nie zapominamy o ekologii oraz zieleni. Chcę przekonać i myślę, że przekonuję mieszkańców, zwłaszcza pracą.

Wiśniewski będzie prezentował swój program wyborczy podczas konferencji prasowych, ale jak zaznacza, najważniejsza będzie dla niego kontynuacja obecnych działań.
Arkadiusz Wiśniewski 1
Arkadiusz Wiśniewski 2

Wiadomości z regionu

2018-09-19, godz. 15:00 Zabroniona agitacja? Robert Węgrzyn: nie naruszyłem prawa Robert Węgrzyn, kandydat na radnego sejmiku województwa opolskiego rozwieszał w Kędzierzynie-Koźlu bilbordy bez nazwy komitetu wyborczego, z którego startuje. ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:10 Prudnik: odpowiedzą za próbę zbiorowego gwałtu na mężczyźnie Długoletnie więzienie grozi sprawcom rozboju i usiłowania gwałtu w Prudniku. Podejrzani w tej sprawie to 33-letni Błażej Ł. i 47-letni Mariusz N. Przestępstw, ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do Rady Miasta Opola. "Celem jest 12 lub 13 mandatów" Sylwia Borgul, Michał Nowak, Sławomir Batko i Arkadiusz Szymański. To 'jedynki' Prawa i Sprawiedliwości na listach wyborczych do Rady Miasta Opola. » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Zobaczył złodzieja i postanowił go złapać. Właściciel domu zachował czujność Policjanci z Brzegu zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu, który późnym wieczorem chciał ukraść elektronarzędzia. Mężczyzna wszedł na posesję i postanowił ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Dzieci wzięły udział w konsultacjach społecznych. Nowa droga powinna zostać ulicą Żyrafy Nowa ulica w centrum Strzelec Opolskich już niedługo może nosić nazwę ul. Żyrafy. Na ten pomysł wpadły 6-letnia Marta i 8-letnia Zosia. Dziewczynki wzięły udz ... » więcej 2018-09-19, godz. 13:00 Złamany maszt na jachcie "Opole". Kpt. Kopytko pokonany przez Bałtyk w "Bitwie o Gotland" Kapitan Andrzej Kopytko, opolski żeglarz płynący na jachcie Opole musiał przerwać 'Bitwę o Gotland'. Podczas trwających na Bałtyku regat złamał się maszt w je ... » więcej 2018-09-19, godz. 12:45 Koalicja Obywatelska podpisała akt współpracy. W zjednoczeniu widzą receptę na sukces - Każde zjednoczenie i współpraca zawsze daje sukces - mówiła Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na fotel prezydenta Opola. Dziś (19.09) prze ... » więcej 2018-09-19, godz. 12:32 Wypadek śmigłowca w Domecku: pilot zdobył licencję rok przed zdarzeniem. Prokuratura czeka na raport komisji Nowe ustalenia prokuratury w sprawie wypadku śmigłowca w Domecku. Mężczyzna, który pilotował maszynę licencję zdobył w 2017 roku. Helikopter kupił w tym samym ... » więcej 2018-09-19, godz. 12:00 Razem dla Opola ma pomysły, jak pogodzić kierowców z pieszymi Budowa parkingów wielopoziomowych przy osiedlach, ograniczenie ruchu samochodów w ścisłym centrum Opola czy stworzenie wydzielonych miejsc parkingowych dla ro ... » więcej 2018-09-19, godz. 11:50 Dachowanie mają za sobą. Teraz będą zapinać pasy Dobrze zapięte pasy bezpieczeństwa to podstawa. Według badań takie prawidłowe zapięcie może zredukować liczbę pokrzywdzonych w wpadkach samochodowych nawet o ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »