Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-18, 19:11 Autor: Witold Wośtak

Oficjalnie: prezydent Arkadiusz Wiśniewski powalczy o reelekcję

Arkadiusz Wiśniewski wraz z małżonką [fot. Witold Wośtak]
Arkadiusz Wiśniewski wraz z małżonką [fot. Witold Wośtak]
Arkadiusz Wiśniewski będzie kandydował w wyborach na prezydenta Opola. Urzędujący prezydent stolicy regionu ogłosił tę decyzję na konferencji prasowej podczas pikniku "Opole w rytmie natury" na osiedlu im. Armii Krajowej.
Wiśniewski przekonuje, że z perspektywy ostatnich 4 lat miasto jest w bardzo dobrej kondycji, dlatego pozostaje liderem rankingów polityki prorodzinnej czy statystyk gospodarczych.

- W rozmowach bezpośrednich mieszkańcy zachęcają mnie do startu - zaznacza.
- Wydarzenia z ostatniej kadencji faktycznie pokazują, że mam tę moc i uznanie mieszkańców dla tego, co dzieje się. Oczywiście mam także szacunek dla swoich konkurentów. Tak jak podczas pierwszego kandydowania, tak i teraz wiem, że będzie wielu chętnych do piastowania funkcji prezydenta miasta Opola. Na pewno nie będzie łatwo.

Arkadiusz Wiśniewski zapewnia, że będzie prowadzić kampanię przede wszystkim merytoryczną.

- Skupioną na tym, co ważne dla miasta i jego mieszkańców. Oczywiście będę też podsumowywać to, co udało się zrobić przez ostatnie 4 lata, żeby Opole było tak radosne i rodzinne, jak widać wokół. Na tym pikniku jest atmosfera taka, jakiej życzyłbym sobie w całym mieście. Jest rodzinnie, z zabawą, ale nie zapominamy o ekologii oraz zieleni. Chcę przekonać i myślę, że przekonuję mieszkańców, zwłaszcza pracą.

Wiśniewski będzie prezentował swój program wyborczy podczas konferencji prasowych, ale jak zaznacza, najważniejsza będzie dla niego kontynuacja obecnych działań.
Arkadiusz Wiśniewski 1
Arkadiusz Wiśniewski 2

Wiadomości z regionu

2018-11-16, godz. 19:00 Pracownicy więziennictwa i naukowcy podsumowali 100 lat pracy penitencjarnej w niepodległej Polsce Oddziaływanie poprzez pracę podstawą efektywnej resocjalizacji. Na ogólnopolskiej konferencji w Opolu praktycy i teoretycy związani ze służbą więzienną w Pols ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 "Dołącz do nas" - mundurowi zachęcają do podjęcia służby w policji 'Dołącz do nas' - tym hasłem mundurowi z opolskiego garnizonu zachęcają do podjęcia służby w policji. Kampania ma prezentować, jak z punktu widzenia praktyka ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:15 Mężczyzna, który pobił niemowlę aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa Sąd aresztował na 3 miesiące 36-latka, który wczoraj (15.11) pobił 10-miesięczne dziecko w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi. Prokuratura postawiła mężczyźnie ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:00 Po raz ostatni oddali hołd Orlętom Lwowskim. Uroczystość w gimnazjum Wraz z galą upamiętniającą stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, jak co roku Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oddało też hołd swoim pa ... » więcej 2018-11-16, godz. 16:15 Furiat zaatakował dwie kobiety, zanim pobił niemowlę. "Boga prosiłam, żeby tylko wyjść z tego auta" 36-latek, który wczoraj (15.11) w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi wtargnął do przypadkowego domu i pobił 10-miesięcznego chłopca, wcześniej zaatakował dwie ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:30 Jechała pod prąd i natrafiła na radiowóz. Próbowała uciekać, bo była nietrzeźwa 2 promile alkoholu w organizmie miała 58-letnia kobieta, która została zatrzymana przez brzeskich policjantów. Kierująca chryslerem na ulicy Trzech Kotwic jec ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:15 Miał przemycić 5 ton haszyszu. Prokurator chce 15 lat, obrona uniewinnienia. Oskarżony mówi o zemście białoruskich słu ... Kierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy i przemyt 5 ton haszyszu z Hiszpanii przez Polskę na Białoruś - za te czyny przed opolskim sądem odpow ... » więcej 2018-11-16, godz. 12:08 Pobite dziecko z Kadłuba jest w stanie stabilnym. Wymaga dalszej obserwacji Stan pobitego 10-miesięcznego chłopca jest stabilny. Dziecko trafiło wczoraj (15.11) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego po pobiciu przez obcego mężczyzn ... » więcej 2018-11-16, godz. 12:05 Nie stawiał się w więzieniu i posiadał 30 gramów marihuany i amfetaminy. Trafił w ręce policji 23-latek, który nie stawił się do więzienia został zatrzymany przez policjantów z Nysy. Sąd skazał go wcześniej za kradzieże z włamaniem. Gdy kryminalni zapuk ... » więcej 2018-11-16, godz. 11:43 Demoluje zaparkowane pojazdy. Policjanci z Brzegu już kilkukrotnie zatrzymywali 36-latkę Kilkanaście zniszczonych pojazdów w niecały tydzień. To efekt działalności 36-letniej mieszkanki Lubszy, która będąc pod wpływem alkoholu demoluje zaparkowane ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »