Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-15, 09:30 Autor: Ewelina Laxy

Tak będzie wyglądał nowy stadion Odry Opole

Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Poznaliśmy koncepcję architektoniczną nowego stadionu Odry Opole
Poznaliśmy koncepcję architektoniczną nowego stadionu Odry Opole
Najlepszy projekt to praca zespołu architektów z Warszawy z pracowni 90 Architekci oraz mysłowickie GMT Sp. z o.o. Nad wyborem projektu debatował 11-osobowy sąd konkursowy złożony z architektów, przedstawicieli ratusza, kibiców i prezesa Odry Opole.
- Projekt został nagrodzony za wyjątkową formę - mówił prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, podczas ogłaszania werdyktu. - Za znak przestrzeni związany z miejscem, prawidłową, porządkującą otoczenie urbanistykę, racjonalną konstrukcję, właściwą komunikację zewnętrzną oraz wewnętrzną, co w efekcie daje spójną, jednoznaczną formę. Doceniono możliwość efektownej iluminacji oraz rozwiązania oszczędzające energię. To jest efekt pracy zespołów architektów, ale też naszej, koncepcyjnej, którą podjęliśmy po to, aby Odra Opole mogła rozwijać swoje wyniki sportowe.

W składzie sądu konkursowego znalazł się też przedstawiciel kibiców. Szymon Janus ze Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole "Jedna Odra" zaznacza, że wybrana koncepcja spełnia wiele założeń, które są ważne dla kibiców.

- Całą naszą wiedzę i doświadczenie bywania na stadionach w Polsce wnieśliśmy w to, co powstanie w Opolu. Podniesione trybuny względem murawy, jeden poziom murawy, to wszystko wpływa na łatwość poruszania się, na to, jak ten stadion wygląda w telewizji, co jest bardzo istotne w dzisiejszych czasach. Czy trybuny są za bardzo podzielone plotami itd. Są to liczne wytyczne, które udało nam się, właściwie w całości, wpiąć w obecny projekt, który też analizowaliśmy merytorycznie pod względem tego, co chcieliśmy osiągnąć.

Budowa stadionu ma zakończyć w ciągu trzech lat. Powstanie przy ul. Północnej w Opolu. Będzie mieścił ok. 10-12 tysięcy miejsc.

W konkursie wystartowało 11 projektów pracowni z całej Polski. Zwycięska praca to projekt: Piotra Czarneckiego, Jędrzeja Przyłuskiego, Jarosława Jachty, Bartłomieja Tarnasa i Tomasza Pilcha.
Arkadiusz Wiśniewski
Szymon Janus

Wiadomości z regionu

2019-06-15, godz. 21:00 "W Krasiejowie mamy codziennie jakieś zagadki". Naukowcy rozprawiają o nowinkach paleontologicznych Naukowcy z różnych zakątków Polski przyjechali do Krasiejowa, żeby rozmawiać o nowościach w paleontologii podczas VI sesji popularnonaukowej. » więcej 2019-06-15, godz. 19:15 W Opolu każdy może zostać gwiazdą festiwalu. Wystarczy przyjść na rynek Na opolskim rynku można zrobić sobie festiwalowe zdjęcie. Chętni mogą usiąść w królewskim fotelu i poczuć się, jak gwiazda polskiej sceny. To festiwalowa nowo ... » więcej 2019-06-15, godz. 18:45 W Prudniku nauczają o Prymasie Tysiąclecia Nauczanie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przypominane jest w Prudniku. Rozpoczęły się tam 31. Ogólnopolskie Spotkania Modlitewno-Formacyjne. Zainaugurował je ... » więcej 2019-06-15, godz. 17:30 Dni Ozimka z tańcem, zabawą i ekologią Seansem filmowym 'Hutnicza Perła Krainy Dinozaurów' i pokazem konkursowych teledysków do piosenek zespołu Loka rozpoczęły się Dni Ozimka, organizowane pod has ... » więcej 2019-06-15, godz. 17:00 "To najważniejszy dzień w życiu żołnierza". Elewi złożyli przysięgę wojskową w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej 54 elewów służby przygotowawczej - w tym 10 kobiet, przysięgało na sztandar 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, wierność Ojczyźnie i Konstytucji. Chętni do sł ... » więcej 2019-06-15, godz. 14:27 Samochód osobowy dachował na A4. Jedna osoba została poszkodowana Na miejscu zdarzenia wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2019-06-15, godz. 13:55 Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i dziatki" zawitał do Opola W dziesięć miesięcy odwiedzą dziesięć miast, by promować czytelnictwo i wartość literatury. Dziś (15.06) Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej 'Ojc ... » więcej 2019-06-15, godz. 12:00 Opolskie: odra nadal groźna, wzrasta też zachorowalność na WZW typu A Rośnie zachorowalność na odrę i wirusowe zapalenie wątroby typu A. W styczniu Opolszczyzna należała do regionów, w których zapadalność na odrę była najwyższa ... » więcej 2019-06-15, godz. 09:38 Pies pomaga dotrzeć do dziecka. Dziś przypada ogólnopolski dzień dogoterapii Ten dzień potwierdza, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dziś (15.06) obchodzimy ogólnopolski dzień dogoterapii. Rehabilitacja z udziałem czworon ... » więcej 2019-06-15, godz. 01:56 56. KFPP: Publiczność w amfiteatrze nie zawiodła [ZDJĘCIA] Oglądają artystów z bliska i tańczą razem z nimi - opolska publiczność bawi się na opolskim festiwalu. Wśród nich osoby nie tylko z naszego województwa, ale t ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »