Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-15, 09:30 Autor: Ewelina Laxy

Tak będzie wyglądał nowy stadion Odry Opole

Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Koncepcja nowego stadionu Odry Opole projektu pracowni 90 Architekci
Poznaliśmy koncepcję architektoniczną nowego stadionu Odry Opole
Poznaliśmy koncepcję architektoniczną nowego stadionu Odry Opole
Najlepszy projekt to praca zespołu architektów z Warszawy z pracowni 90 Architekci oraz mysłowickie GMT Sp. z o.o. Nad wyborem projektu debatował 11-osobowy sąd konkursowy złożony z architektów, przedstawicieli ratusza, kibiców i prezesa Odry Opole.
- Projekt został nagrodzony za wyjątkową formę - mówił prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, podczas ogłaszania werdyktu. - Za znak przestrzeni związany z miejscem, prawidłową, porządkującą otoczenie urbanistykę, racjonalną konstrukcję, właściwą komunikację zewnętrzną oraz wewnętrzną, co w efekcie daje spójną, jednoznaczną formę. Doceniono możliwość efektownej iluminacji oraz rozwiązania oszczędzające energię. To jest efekt pracy zespołów architektów, ale też naszej, koncepcyjnej, którą podjęliśmy po to, aby Odra Opole mogła rozwijać swoje wyniki sportowe.

W składzie sądu konkursowego znalazł się też przedstawiciel kibiców. Szymon Janus ze Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole "Jedna Odra" zaznacza, że wybrana koncepcja spełnia wiele założeń, które są ważne dla kibiców.

- Całą naszą wiedzę i doświadczenie bywania na stadionach w Polsce wnieśliśmy w to, co powstanie w Opolu. Podniesione trybuny względem murawy, jeden poziom murawy, to wszystko wpływa na łatwość poruszania się, na to, jak ten stadion wygląda w telewizji, co jest bardzo istotne w dzisiejszych czasach. Czy trybuny są za bardzo podzielone plotami itd. Są to liczne wytyczne, które udało nam się, właściwie w całości, wpiąć w obecny projekt, który też analizowaliśmy merytorycznie pod względem tego, co chcieliśmy osiągnąć.

Budowa stadionu ma zakończyć w ciągu trzech lat. Powstanie przy ul. Północnej w Opolu. Będzie mieścił ok. 10-12 tysięcy miejsc.

W konkursie wystartowało 11 projektów pracowni z całej Polski. Zwycięska praca to projekt: Piotra Czarneckiego, Jędrzeja Przyłuskiego, Jarosława Jachty, Bartłomieja Tarnasa i Tomasza Pilcha.
Arkadiusz Wiśniewski
Szymon Janus

Wiadomości z regionu

2020-04-08, godz. 22:02 Miał przebywać na kwarantannie, jednak znaleziono go pijanego poza domem. Policja sprawdza, czy mógł spowodować wypadek Zamiast przebywać w izolacji, wolał spędzać czas poza domem, na dodatek pod wpływem alkoholu. Mowa o 49-latku, który nie zastosował się do obowiązku odbycia k… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Raport dnia: dwie nowe ofiary koronawirusa na Opolszczyźnie. COVID-19 potwierdzono u kolejnych dziewięciu osób Dwie osoby zarażone koronawirusem zmarły dzisiaj (08.04) na Opolszczyźnie. To 87-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz 57-letni mężczyzna z… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Profilaktyczne rygory w DPS-ie. Partner jednej z pracownic zaraził się koronawirusem W związku z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem partnera jednej z pracownic Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, w trzech obiektach tej placówki wprowadzono… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Pierwsza sesja online nie bez problemów technicznych. Radni powiatu namysłowskiego wznowią obrady jutro Nie udało się przeprowadzić pierwszej sesji rady powiatu namysłowskiego na odległość. Niektórzy radni mieli w jej trakcie spore problemy z komunikacją. » więcej 2020-04-08, godz. 19:12 3 nowe zachorowania na koronawirusa w naszym województwie. Ministerstwo opublikowało wieczorny raport Troje kolejnych mieszkańców Opolszczyzny choruje na koronawirusa. Tak wynika z wieczornego raportu Ministerstwa Zdrowia. » więcej 2020-04-08, godz. 18:00 Bp Andrzej Czaja: doczekamy i my momentu, kiedy będzie zwyciężona pandemia - Zaprośmy Boga do naszych domów w tym trudnym czasie - mówi do wiernych ordynariusz diecezji opolskiej. Biskup Andrzej Czaja za pośrednictwem mediów apeluje o… » więcej 2020-04-08, godz. 17:00 Zarząd województwa wyznaczył 15 pokojów dla lekarzy i personelu medycznego Zarząd województwa opolskiego wyznaczył 15 pokojów dla lekarzy, którzy pracując w szpitalach, gdzie występuje potencjalne ryzyko kontaktu z pacjentami z koronawirusem… » więcej 2020-04-08, godz. 16:45 Maseczki dla seniorów łakomym kąskiem dla oszustów. Rekordzista wyłudził 500 sztuk Na wolontariusza, na sąsiada, wnuczka, monopolistę czy też harcerza. W czasie pandemii koronawirusa pojawili się nowi oszuści, którzy za cel obrali sobie maseczki… » więcej 2020-04-08, godz. 16:00 Szyją maseczki zamiast organizować imprezy. Pracownicy namysłowskiego domu kultury chcą w ten sposób chronić mieszkańców… Choć odwołano wszystkie zajęcia i planowane na najbliższe tygodnie imprezy, to nie siedzą z założonymi rękami. Mowa o pracownikach Namysłowskiego Domu Kultury… » więcej 2020-04-08, godz. 15:59 Opole rezygnuje z kolejnych imprez masowych do 3 czerwca. Nie odbędą się Piastonalia i koncerty Hip Hop Opole, Rock Op… Opolski ratusz zdecydował o wydłużeniu terminu nieorganizowania imprez masowych w mieście do 3 czerwca. To oznacza, że nie odbędą się Piastonalia czy zaplanowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »